Toaleta w domu: szachownica, czyli płytki w czerni i bieli
Podobają Ci się czarno-białe płytki, ale nudzi klasyczna szachownica? Zainspiruj się czarno-białą toaletą w domu z różnej wielkości płytkami. Ten projekt toalety udowadnia, że czerń i biel wcale nie musi być nudna!
Autor: serwis prasowy marki Ideal Standard
Toaleta w domu aranżacja: czarno-biały minimalizm. Surowość wnętrza przełamują białe płytki typu metro, grafika i żywa roślina.
Spis treści
- Toaleta: aranżacja z czarno-białymi płytkami
- Toaleta w domu: elegancja i szyk
- Czarno-białe płytki: rama to podstawa
Czarno-biała glazura łazienkowa to inwestycja, która odwdzięczy się ponadczasowym lookiem i nigdy nie wyjdzie z mody. Doceniają ją zarówno osoby śledzące bieżące mody i trendy, jak i użytkownicy o usposobieniu czysto pragmatycznym. Co takiego jest w czarno-białej glazurze? Prezentujemy toaletę w domu urządzoną klasycznie i elegancko, w dwóch kontrastowych kolorach: białym i czarnym.
Toaleta: aranżacja z czarno-białymi płytkami
Czarno-biała szachownica wbrew pozorom wcale nie musi być nudna! Równe, jednolicie kwadratowe, na przemian czarne i białe płytki podłogowe (układana bądź na prosto bądź pod ukośnie) to wprawdzie klasyka gatunku, niemniej nie determinuje konieczności takiej tylko koncepcji dwubarwności na podłodze i ścianach łazienki. Łączenie klasycznych czarno-białych płytek z równie dwubarwną mozaiką z mniejszych kwadracików, płytek o kształcie plastrów miodu (prawdziwy hit tego sezonu!) czy wręcz ich esoidalnych (w kształcie litery "S") wariacji gwarantuje ruch i prawdziwie energetyczną linię w projekcie wnętrza małej toalety.
Toaleta w domu: elegancja i szyk
Najbardziej eleganckie projekty toalety w domu z zestawieniami czerni i bieli mają miejsce wówczas, gdy na podłodze rozgrywa się "energia" - fuzja linii i mozaikowego natłoku, zaś ściany stanowią oazę jednolitej bieli bądź czerni (w drugie wersji najlepiej maksymalnie do ok. 1/3 wysokości ściany). Dozy plastyczności dodają stylizowane i glazurowane progi oraz wypukłe, fazowane listwy ceramiczne, które znakomicie wykańczają i oddzielają poszczególne strefy glazurowanych przestrzeni toalety.
Czarno-białe płytki: rama to podstawa
Wykonując projekt toalety w domu warto również pomyśleć wcześniej o obramowaniu mozaiki - szczególnie, jeśli chodzi o strefę podłogi. Objęcie bowiem czarno-białej mozaiki podłogowej jednolitą "opaską", stworzoną z pojedynczego rzędu płytek w jednolitej czerni lub bieli, da niezwykle ekskluzywny efekt finalny i zakamufluje ewentualne nierówności w metrażu czy krzywizny wnętrza. Jeśli zastosujemy jednobarwne płytki łazienkowe na ścianach do 1/3 ich wysokości, ścianę powyżej warto pomalować na stylowy kolor: oprócz ponadczasowej bieli sprawdzą się z pewnością wszelkie odcienie szarości, brudnego fioletu lub... złota.