Wyposażenie łazienki: 12 pomysłów na nietypową umywalkę
Kompletując wyposażenie łazienki, najczęściej decydujemy się na białe, ceramiczne urządzenia sanitarne. Jednak umywalki produkowane są dziś z najróżniejszych materiałów, przyjmują rozmaite kształty i kolory, dlaczego więc ograniczać się do standardowych rozwiązań i wybierać klasyczną, ale odrobinę oklepaną już białą ceramikę? Jeśli pociągają cię nietypowe rozwiązania aranżacyjne, sprawdź 12 pomysłów na oryginalną umywalkę!
Autor: Konrad Kalbarczyk
Jeśli marzy ci się oryginalna umywalka, ale nie chcesz zanadto udziwniać aranżacji swojej łazienki, wybierz urządzenie sanitarne w nietypowym kolorze.
Spis treści
Kolorowa umywalka? A może taka w nietypowym kształcie? Czy raczej urządzenie sanitarne wykonane ze szkła, kamienia albo metalu? Oryginalna umywalka może całkowicie odmienić wygląd twojej łazienki!
Nietypowe umywalki: fantazyjny kształt lub kolor
Jeśli marzy ci się nietypowa umywalka, ale nie chcesz zanadto udziwniać aranżacji swojej łazienki, wybierz klasyczne, ceramiczne urządzenie sanitarne o oryginalnym kształcie. Na rynku znaleźć można umywalki w kształcie walca, kuli albo mniej lub bardziej wydłużonej elipsy, umywalki płytkie, głębokie, asymetryczne, faliste i lejkowate. Alternatywą jest kupno tego elementu wyposażenia łazienki w nietypowym kolorze. Ciepłe odcienie (pomarańcz, czerwień, żółć) pomogą ci złagodzić surowość minimalistycznej aranżacji, a zimne (niebieskości, turkusy) wprowadzą do wnętrza poczucie świeżości i czystości. Ceramika łazienkowa może być również dodatkowo zdobiona.
Nietypowe umywalki: szklane, metalowe, kamienne
Doskonałym pomysłem jest wybór umywalki wykonanej z innego materiału niż ceramika. Istnieją umywalki kamienne – ciężkie, drogie i wymagające odpowiedniego zabezpieczenia, ale bardzo efektowne – lub wykonane z konglomeratów albo kompozytów (na bazie naturalnych kamieni), charakteryzujące się większą trwałością, lżejsze niż sam kamień i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Umywalki ze specjalistycznego szkła (głównie hartowanego) są odporne na uszkodzenia i bezpieczne, a stalowe – łatwe do umycia, ale też wymagające (zostają na nich widoczne ślady po wodzie), dosyć trwałe, ale podatne na zarysowania. Niezwykle efektownym rozwiązaniem są również umywalki wykonane z drewna, szczególnie te z pięknie wyeksponowanymi słojami, wymagają one jednak konserwacji i ostrożnego mycia.