Biel, czerń i złoto - trio, które zawsze zda egzamin. Także w łazience
Dodatki i akcesoria w kolorze złota mają rys szlachetności i elegancji. Sprawdzają się nie tylko w łazienkach retro, lecz także nowoczesnych, o oszczędnej aranżacji
Złoto umiejętnie wprowadzone do łazienki może zdziałać cuda – dodać jej stylu czy charakteru. Można je aplikować na sto różnych sposobów, a każdy będzie udany. Wbrew pozorom błyszczące złoto odnajdzie się nie tylko, co uznajemy za oczywiste, w konwencjach glamour, modern classic czy pałacowej.
Złote detale doskonale podkreślą urok łazienki romantycznej, w duchu art déco czy epoki wiktoriańskiej. Będą także świetnie się prezentować w nowoczesnej, urządzonej minimalistycznie, loftowo itp. Oto 19 łazienek w różnych stylach, a w każdej znajdziesz złoto – gram lub kilogram!
Wszystko zależy od pomysłu na jego wyeksponowanie. Zainspiruj się i stwórz własną wersję złotej łazieni.
DYSKRETNA ELEGANCJA
Baterie łączące metal z ceramiką, wazon, oprawy lamp, grzejnik (odbicie w lustrze) i reling są tutaj jak biżuteria. Wiktoriański klimat w nowoczesnym wydaniu.
MAGIA POŁĄCZENIA
Biel i groszkowa zieleń sprawiają, że złoto lśni pełnią swojej urody! Złote motywy tapety pochłaniają oprawy kinkietów, złote krany, uchwyt na ręcznik, gałki i rama lustra to akcenty idealnie rozmieszczone. Dzięki nim jest elegancko i miło.
MOCNY AKCENT
Minimalistyczna bateria to tylko skromny dodatek do wspaniałych luster (okrągłego i kryjącego ścienną szafę). Złote elementy wyposażenia nadają szykowny ton łazience w kamienicy.
Z GÓRNEJ PÓŁKI
Wykorzystanie baterii i akcesoriów z jednej kolekcji to proste rozwiązanie gwarantujące spójny wystrój. Miękko wyoblone linie baterii umywalkowej Lacrima (FDesign) i np. wieszaka na ręczniki z jednej serii podkreślą pałacową konwencję łazienki. Zwierciadło w złotej ramie ze znamionami czasu ponad marmurowym blatem dodatkowo pogłębia klimat dawności.
Złoto kojarzy się z luksusem, bogactwem, prestiżem, ale także – jeśli jest użyte bez umiaru – z tandetą (chyba że jest to zamierzony zabieg, na zasadzie zabawy kiczem). Doskonale się sprawdzą jedna ściana z płytek złotych lub z takim wzorem albo tylko złote baterie, lampy lub akcesoria, np. dozownik, wieszak na ręczniki itp.
SZYK POŁĄCZEŃ
Kolekcja pytek Markuria (Cersanit) pozwala urządzić łazienkę bliską naturze, a przy tym szykowną. Płytki White Mat, Chevron i Chesterwood tworzą świetne tło dla białej ceramiki oraz złotych dodatków. Z ich liczbą nie przesadzono, więc dyskretnie dopełniają aranżację. Zwróć uwagę na montaż luster – wiszą na… złotych rurkach!
ZESTAW NA SZÓSTKĘ
Biel, czerń i złoto to trio, które zawsze zda egzamin. Im mniejsza powierzchnia, tym przewaga bieli może być większa. Złote detale (m.in. uchwyty) podkreślają szlachetne piękno całości.
Beton i lastriko (albo płytki je imitujące) mają swoje pięć minut – są szczególnie cenione za surowe piękno, wyjątkowość faktur. W łazience uwydatniają je baterie, akcesoria i dekoracje w złotym kolorze. Mogą przybierać proste, zgeometryzowane formy albo odwrotnie – zachwycać stylizowanymi kształtami, zmieniając diametralnie efekt aranżacji.
BAROKOWY PRZEPYCH
Szklana mozaika (np. Midas, Crystal, Dune), umywalka (np. Rea), grzejnik (Elegy czy Bohemia Arc), a nawet komoda są złote! Wystrój z przymrużeniem oka, a robi wrażenie. Na pewno można ukraść pomysł, jakim jest pomalowanie komody albo szafki pod umywalkę na złoto – patent świetny!
WŚRÓD KAMIENI
Płytki cementowe z wyrazistym rysunkiem lastriko z kolekcji Granddust (Paradyż) mają chłodne lub ciepłe odcienie. W obu przypadkach dodanie kilku złotych elementów wyposażenia to strzał w dziesiątkę, bo połączenie jest bardzo modne i atrakcyjne.
BIEL DLA ZŁOTA
…to świetna baza. Bateria, np. GROHE Essence, plus wieszak na ręczniki z tej samej kolekcji sprawią, że wręcz sterylna łazienka nabierze ciepła. Wybierz odcień Cool Sunrise albo Warm Sunset – każdy z nich jest w wersji błyszczącej i szczotkowanej.
W ZGODZIE Z TRENDAMI
Kabina prysznicowa z wąskimi złotymi profilami zachwyca pełną prostoty elegancją. Hartowane szkło z powłoką Aquaperle łatwo utrzymać w czystości. Wystrój uzupełniają złote baterie i nawiązujący do profili pionowy dekor.
„Złoto” znakomicie przełamuje sterylność stylu skandynawskiego, a łazienkom wiejskim, np. w konwencji english country, dodaje szyku
ŁAGODNOŚĆ FORM
Owalne lustro w wąskiej ramie wraz z kinkietami i baterią koncentrują uwagę na strefie umywalki. Odcień złota i jego blask doskonale harmonizują ze stonowaną barwą tapety i szafki. Może przydałby się jeszcze złoty dozownik mydła…
MIKS KONWENCJI
Fornirowany orzechem amerykański bufet z marmurowym blatem z białymi umywalkami na tle cegieł, a do tego baterie retro (np. Tres, Reitano Rubinetteria, Rea) i stylizowane lustra w ciężkich ramach plus romantyczne dodatki – domowo i z przymrużeniem oka.
Złociście lśniące akcenty szlachetnie prezentują się w towarzystwie bieli, czerni, szarości, odcieni zieleni i przy niebieskościach. Z pudrowymi różowościami i beżami zamieniają łazienkę w przytulny buduar
BŁYSK NA POKAZ
Metalowa mozaika Dinox Gold (Dunin) delikatnie rozświetla łazienkę. Połysk jest dyskretny – można więc pokusić się o wyłożenie większej powierzchni bez obawy o przesadę. Ładnie łączy się z czernią i bielą – jest elegancko i nowocześnie.