Zmień swoją łazienkę w prywatne spa bez rozbijania banku. Oto kilka sposobów na aranżację domowej strefy relaksu
Zaczynamy od zabiegów niezbędnych dla… aranżacji własnej łazienki. Tworzymy z niej strefę komfortu, by sprzyjała pełnemu relaksowi, wprawiała w dobry nastrój, była funkcjonalna. Podpowiadamy, jak ją zmienić w domowe spa.

Profesjonalny program zawiera pakiety zabiegów pielęgnacyjnych dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Przekładając to na odnowę wnętrza – chcąc uzyskać olśniewający rezultat, zdecyduj się na pakiet spersonalizowany, a nie standardowy.
Jedną z opcji jest totalny remont z instalacją nowych sprzętów, baterii, deszczowni, wymianą płytek na podłodze i ścianach itp. Wybierasz inną – ograniczoną jedynie do niewielkiego wzmocnienia wizerunku – pomalowania ściany, wymiany szafki, kinkietu, lustra, dodania dekoracyjnych detali?
A może wystarczy jednorazowy zabieg dla poprawy nastroju niezbędnego w spa, jak choćby zastosowanie świec czy olejków zapachowych? W każdym przypadku zasadnicze znaczenie ma jednak funkcjonalność i ergonomia, zapewniające wygodne korzystanie z szafek i sprzętów, swobodę ruchów, łatwość utrzymania wnętrza w czystości. Nie pomiń też innowacyjnych rozwiązań.
Dzięki nim typowa łazienka ma szansę stać się niepowtarzalną prywatną oazą relaksu, tak potrzebną wszystkim zapracowanym.
JAKI MAMY KLIMAT?
Zacznij od treningu uważności (mindfulness), dzięki któremu się odprężysz, zredukujesz stres lub całkiem się go pozbędziesz. Ustąpi też gonitwa myśli. Weź głęboki oddech, „poczuj się tu i teraz”… W ten stan pomoże ci się zagłębić zmysłowy zapach, jak np. świecy Splendour Anthracit z luksusowej kolekcji Krosno Candle.

EFEKT WODOSPADU
Do rytuałów kąpieli w wannie przyda się bateria z szeroką wylewką, dająca orzeźwiający kaskadowy strumień.

WODNE MASAŻE
Ich codzienną dawkę zapewnisz sobie, montując deszczownicę (sufitową, podtynkową, natynkową) z różnymi rodzajami strumieni wody. By poczuć na własnej skórze dobroczynny wpływ delikatnego deszczyku albo mocnych biczów wodnych choć na kilka chwil zapomnij o pośpiechu.

Badania potwierdzają, że zarówno kolor światła, jak i jego natężenie oddziałują na nasz nastrój. Barwne LED-y stosuje się w kabinach natryskowych, saunach, wannach z hydromasażem. Światło zielone przywraca harmonię, sprawia, że szybko czujemy się zrelaksowani. Niebieski nas uspokaja i wzmacnia koncentrację. Fioletowy pomaga się odstresować. Pomarańczowy dodaje energii. Podobnie żółty, który dodatkowo pozytywnie nastawia nas do świata. Czerwień pobudza do działania (ponoć wzmacnia także odporność organizmu). Ale uwaga – ten kolor może szybko zmęczyć, a nawet rozdrażniać. Nie należy zatem przebywać w jego otoczeniu zbyt długo.
SAUNA W WERSJI MINI
Inipi B – model marki Duravit, został zaprojektowany do małych łazienek. Kompaktowy, przeszklony nie zacieśnia wnętrza optycznie, a gdy jesteś w środku, nie musisz się obawiać wrażenia klaustrofobii. Funkcjami sauny sterujesz za pomocą pilota (w kształcie kamienia) lub dotykowo na panelu.

DO SUCHA
Wychodząc z wanny albo spod prysznica, miło wtulić się w miękki ręcznik, ogrzać nim, osuszyć.

W CHMURCE
Świeże pobudzające nuty cytrusowe, relaksujące lawenda czy rośliny egzotyczne – którą zapach wybierasz?

PORZĄDEK RZECZY
Nie zakłócaj sobie relaksu szukaniem w stresie zapodzianych akcesoriów czy kosmetyków. Drobiazgi, a w łazience jest ich niemało, najlepiej posegregować w szufladach. Gdy się one lekko i w pełni wysuwają, jak te na zdj. Legrabox Pure marki Blum, ich zawartość zawsze jest w zasięgu ręki. Na dodatek do szuflady standardowej możesz dołączyć wewnętrzną, płytszą, np. na kosmetyki do makijażu. System przegródek i pojemników Ambia-Line utrzyma przedmioty na swoich miejscach.

Dzięki kompletnym rozwiązaniom do łazienki w szybki i łatwy sposób stworzysz idealne wnętrze – spójne pod względem wizualnym i w pełni funkcjonalne. W ofercie marki Grohe znajdziesz wszystko, czego do tego potrzebujesz – od ceramiki i brodzików przez armaturę, prysznice po akcesoria oraz przyciski spłukujące. Kolekcję ceramiki Essence (w jej skład wchodzą od niedawna także wanny i umywalki naszafkowe) wyróżnia wyrafinowana oszczędność form inspirowanych naturą, delikatne linie, szlachetność materiału. Do kolekcji świetnie pasuje armatura z linii Essence, Plus lub Atrio.
KĄPIEL W PIANCE
Sercem twojego domowego spa może być wolnostojąca wanna o ładnej opływowej linii, wyszukanej formie, lekka wizualnie. Poczujesz się w niej komfortowo w pachnącej kosmetykami ciepłej wodzie, w ciszy lub z delikatną muzyką w tle albo z ulubioną lekturą. Czujesz już, jak odpoczywasz?

ZGODNIE Z MARZENIAMI
Armatura i akcesoria to rodzaj aranżacyjnej biżuterii. Zabłysną, gdy je wyeksponujesz na neutralnym lub kontrastowym tle. W portfolio marki Grohe masz do wyboru aż dziesięć fascynujących kolorów wykończeń i różne typy powłok, m.in. różowe złoto Warm Sunset czy elegancki grafit. Nic cię nie ogranicza, by zaprojektować łazienkę, jaką chcesz.

CZAS DLA SIEBIE
Obok wygodnej wanny warto zaplanować miejsce na podręczny stolik albo półkę na akcesoria, kosmetyki, dekoracje (ale nie za dużo, nadmiar przeszkadza w wyciszeniu się). Odkręcasz kurek baterii i szum wody rozpoczyna seans terapeutyczny. Nie zapomnij o ziołowej herbacie i wciągającej książce.

SWOBODNIE
Lekki szlafrok nie będzie krępował ruchów podczas zabiegów. Wzorzysty doda energii i tobie, i aranżacji wnętrza.

DO PIELĘGNACJI
Ręcznie przygotowany kosmetyk z surowców roślinnych i witamin – Serum do twarzy Róża-Malina, Ministerstwo Dobrego Mydła.

Lawenda, jaśmin, melisa, majeranek, drzewo sandałowe pomogą ci zasnąć. Znanym sposobem na pozbycie się stresu są aromaty bergamotki, róży lub szałwii. Zapachy cytrusowe, rozmarynu oraz mięty pieprzowej pobudzają. A olejki uzyskane z eukaliptusa, tymianku, sosny, anyżu i drzewa herbacianego działają przeciwzapalnie w dolegliwościach górnych dróg oddechowych.