Caliente, niesamowita czerwień kolorem roku 2018!
Czerwone ściany i dywany? Tak! Po latach panowania beżów i szarości nadchodzi czas energetycznej czerwieni. Zazwyczaj powroty charakteryzują się choćby minimalną zmianą. Tym razem do klasycznej czerwieni dodajemy kroplę brązu. Taki jest Caliente - kolor roku 2018 według marki Benjamin Moore.
Autor: materiały prasowe Benjamin Moore
Caliente we wnętrzu w lekkim stylu klasycznym - świetnie współgra z białaymi detalami architektonicznymi.
Jaki jest kolor caliente?
Caliente to kolor roku 2018, ogłoszony przez markę Benjamin Moore. Silny, promienny, pełen energii. Gdyby caliente porównać z charakterem człowieka, byłby to ktoś absolutnie pewny siebie. Caliente to charyzmatyczna, kusząca barwa o bardziej brązowym odcieniu kojącym nasz wzrok. To barwna sygnatura arcydzieł nowoczesnej architektury; puszysty dywan rozłożony przy głównym wejściu; dostojne tło dla ksiąg w bibliotece; mocne pierwsze wrażenie na błyszczących frontowych drzwiach.
Czytaj też: Czeka cię remont? Sprawdź jakie kolory będą modne
Idealne zgranie – paleta „Color Trends 2018”
Caliente (AF-290) łączy się z 22 odcieniami z tegorocznej palety Color Trends 2018, które obejmują spektrum od bladych odcieni różu do czerwonobrunatnego, przez przyjemne dla oka tony naturalne (stalowa szarość, chłodna seledynowa zieleń), świetnie współgrające z pozostałymi, mocno nasyconymi barwami oraz kolorem roku. Benjamin Moore udowadnia, że można używać szczypty czerwieni do „przyprawienia” w każdym stylu. Nowoczesnym i tradycyjnym.
Czerwień jest teraz wszechobecna...
Czerwień odegrała kluczową rolę w hitach telewizyjnych - od niesamowitego „Twin Peaks” do charakterystycznych czerwonych szat w tajemniczym serialu „Handmaid's Tale” (na podstawie powieści Margaret Atwood wydanej w 1985 w Toronto).
Czerwień widoczna była praktycznie na każdym wybiegu podczas pokazów mody w lutym i dosłownie wylała się na ulice wraz z nadejściem września. Czerwone bluzy z kapturem, sportowe garnitury, także specyficzna odzież jednego z japońskich projektantów wykonana z pojedynczej, czerwonej nici.
Ten specyficzny odcień okrywa błyszczące wnętrza hali koncertowej w najstarszej wyższej uczelni muzycznej w Szwecji - Stockholm's Royal College of Music powstałej w 1771 roku. A jaki kolor zakręca wokół wyoblonych narożników nowo odrestaurowanego holu zaprojektowanego przez Earo Saarinen’a w roku 1962 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku? Również czerwień.
Czytaj też: Niebieskie akcenty we wnętrzu
ne ściany i co dalej?
Czerwone ściany, w zależności od aranżacji potrafią być energetyczne, zmysłowe i eleganckie. Wszystko zależy od użytych materiałów, dodatków i oświetlenia. Jeśli decydujemy się na czerwone ściany, resztę wyposażenia dobierzmy stonowaną, jednak dobrze, by w aranżacji pojawił się element równoważący mocną barwę – charakterystyczny mebel albo lustro w dużej ramie. Czerwona ściana sprawdzi się także jako tło obrazu.
Autor: Maria Fadeeva
We wnętrzu udało się wygospodarować kącik do pracy. Znalazło się w nim kultowe krzesło druciane projektu Eamesów.
Autor: Archiwum Urzadzamy.pl
Metalowe krzesło w soczystej barwie dobrze posłuży przy zakaładaniu butów lub jako miejsce zawieszenia marynarki przed wyjściem. Niezwykle stylowe, modne krzesło w zestawieniu z niebieskim lustrem tworzy parę doskonałą.
Autor: archiwum
W tej spokojnej aranżacji kuchni z drewnianym blatem i białymi szafkami czerwony toster pięknie się prezentuje. Jego kolor jest spokojny, ciemny, ładnie wkomponowuje się w wystrój wnętrza.