Nie przegap
Materiał sponsorowany
Materiał sponsorowany
Aktualności ze świata wnętrz oraz redakcyjne akcje specjalne, których nie możesz przegapić! Polskie i zagraniczne targi mebli, wyposażenia wnętrz, dodatków, tkanin i oświetlenia. Festiwale designu. Najciekawsze wystawy w muzeach i galeriach. I mnóstwo innych wydarzeń!
Łódź Design Festival
Targi wnętrz oraz festiwale designu organizowane są w największych polskich miastach, takich jak Łódź, Gdynia, Poznań, Wrocław, Warszawa i Kraków. Wśród nich zdecydowanie najbardziej znanym jest „Łódź Design Festival”. To najstarsza tego typu impreza w Polsce – jej pierwsza edycja miała miejsce w 2007 r. Główną zaletą tego festiwalu jest prezentacja designu w wielu odsłonach – zaczynając od wzornictwa przemysłowego, kończąc na rękodziele i modzie. Na uwagę zasługują też wystawy kuratorskie oraz konkursy projektowe – „make me!” oraz „must have”.
Gdynia Design Days
Kolejnym ważnym wydarzeniem jest „Gdynia Design Days”, organizowana od 2008 r. Początkowo realizatorem wydarzenia był Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a od 2011 roku zajęło się tym Centrum Designu Gdynia. Tym, co wyróżnia ten festiwal spośród innych, jest silna promocja Gdyni. Miasto jawi się jako przestrzeń miejska przyjazna designowi. Organizatorzy imprezy podkreślają również na każdym kroku, jak ważne jest inwestowanie w młodych projektantów.
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Bogatą tradycją, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz, może pochwalić się również Poznań. Słynne Międzynarodowe Targi Poznańskie to niekwestionowany lider wśród ośrodków targowych. Powstały w 1921 r., a zatem są jednym z najdłużej działających w Europie organizatorów targów. Wydarzenie jest skierowane do producentów i dostawców, poszukujących możliwości prezentacji produktów i usług związanych z wyposażeniem i wykończeniem wnętrz międzynarodowej publiczności. Przybyli na wydarzenie goście mogą zapoznać się z najlepszymi i najnowszymi propozycjami marek związanych z wystrojem, aranżacją wnętrz i różnymi innowacjami. Dla przykładu, w 2019 r. na MTP odbyły się Targi Drema, Furnica i Sofab, podczas których można było poznać m.in. tajniki produkcji mebli drewnianych, a także odkryć zalety nowych technologii wykorzystywanych we współczesnym wzornictwie. Nowe oblicze drewna pokazali m.in. Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych oraz wielu artystów i ludzi z pasją stolarską.
Targi MEBLE POLSKA
Prezentacja najważniejszych producentów mebli w Polsce. Każdy z nich przedstawia swoje najnowsze kolekcje, co jest doskonałym pretekstem do nawiązania relacji biznesowych oraz branżowego matchmakingu. Oprócz tego to wspaniała szansa, by móc dowiedzieć się, co w modzie wnętrzarskiej piszczy i jakie style będą dominowały w aranżacjach wnętrz. Targi HOME DECOR to najbardziej międzynarodowe, biznesowe wydarzenie branży wnętrzarskiej w Polsce. Ekspozycja prezentuje pełen zakres produktów związanych z wyposażeniem wnętrz.
Targi HOME DECOR
Odbywają się równocześnie z targami Meble Polska. Dla zwiedzających to jeszcze jedno z ważnych wydarzeń biznesowych w naszym kraju. Można tam bowiem zapoznać się z najnowszymi trendami w dekoracjach i wyposażeniu. Interesująca dla siebie ofertę znajdą tu przedstawiciele sieci handlowych i DYI, sklepów stacjonarnych i online oraz salonów wyposażenia wnętrz. To właśnie tutaj zobaczyć można nowe kolekcje dekoracji stojących i ściennych, oświetlenia, tekstyliów i dywanów, ceramiki, szkła, akcesoriów kuchennych i łazienkowych oraz innych elementów dekoracyjnych.
Poznańska „arena Design”
Częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich jest też „arena Design” – to wydarzenie o wyraźnie zarysowanym charakterze biznesowym, które stara się zbudować platformę porozumienia między producentami a środowiskiem projektowym (towarzyszy targom „Meble Polska”). W ostatnim czasie koncentruje się wokół edukacji, prezentując najciekawsze projekty studentów i nakłaniając ich do aktywności w ramach wystawy. Ogromnym magnesem „areny Design” są światowej sławy designerzy, m.in. Karim Rashid, Edward Barber czy grupa Front Design.
Warsaw Home & Contract
Biznesowe Targi Wnętrz to trwające przez cztery dni biznesowe targi wnętrz o zasięgu międzynarodowym – organizatorem tego wydarzenia jest Warsaw Home Expo. Targi podzielone są na siedem stref tematycznych: Selected Design, Selected Furniture, Kitchen, Dining & Deco, Component oraz Textile, Light. Warsaw Home & Contract to przede wszystkim platforma biznesowa do zawierania międzynarodowych kontraktów, ale także miejsce dla pasjonatów dobrego designu. Na targach Warsaw Home & Contract pojawiają się często najważniejsze osoby z branży: projektanci, architekci, producenci meble i dodatków, a także dystrybutorzy. Nie brak także pasjonatów designu i klientów indywidualnych.
Targi Salone del Mobile Milano
Nie tylko Polska może poszczyć się organizowaniem targów wnętrzarskich na wysokim poziomie. Wśród europejskich stolic designu prym wiodą oczywiście: Paryż, Mediolan czy Frankfurt. Najsłynniejszymi targi na świecie są Salone del Mobile – co roku organizowane są w kwietniu. W tym czasie do Mediolanu przyjeżdżają miłośnicy designu z całego świata, a projektanci marek prezentują nowe portfolio.
Targi Cersaie w Bolonii
Bolonia to kolejne miejsce obok Mediolanu, Frankfurtu czy Paryża, które święci triumfy, jeśli chodzi o trendy w aranżacjach. Co roku w tym włoskim mieście odbywają się International Exhibition of Ceramic Tile and Bathroom Furnishings (Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek), Cersaie. Na festiwalu spotykają się przedstawiciele branży wnętrzarskiej i przez pięć dni nie tylko prezentują swoje nowości, ale i wyznaczają trendy, testują nowe modele, badają preferencje klientów i zbierają opinie o swoich produktach.
Targi Heimtextil we Frankfurcie
To największe na świecie targi tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów. Festiwal ten organizowany jest każdego roku we Frankfurcie nad Menem i zrzesza kilkudziesięciu wystawców, dla których jest to ogromna szansa zaistnienia w biznesie. Podczas tego wydarzenia osoby z branży mają okazję przedstawić niezwykle bogatą ofertę materiałów. Znajdziemy tam m.in. tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.
Targi Maison & Objet w Paryżu
To jedne z największych targów wnętrzarskich w Europie, organizowane dwa razy do roku Paryżu. Zwiedzanie trwa cztery dni, w trakcie których goście mogą podziwiać, a nawet kupić upatrzone przedmioty. Znajdziemy tam drobne meble, dekoracje do domu, wyposażenie do kuchni, wyjątkowe prezenty dla bliskich, artykuły do pokoju dziecięcego, produkty zapachowe do domu, tekstylia (koce, pościele itp.), a nawet ubrania i dodatki. Wraz z każdą kolejną edycją MAISON & OBJET PARIS wybiera Projektanta Roku, aby uhonorować go nagrodą z kategorii wzornictwa przemysłowego i wyposażenia wnętrz na całym świecie.