Mariaż nanotechnologii i designu. Gdzie znajdziesz jedyny taki egzemplarz w Polsce?
W jednej z warszawskich sklepów Żabka pojawiła się maszyna, która w kilka chwil samodzielnie przyrządza ulubione przez klientów sieciówki hot dogi. To jedyny taki robot w Polsce!
Robot do hot dogów w Żabce
W Żabce przy ul. Dobrej 54 w Warszawie zainstalowano niedawno pierwszą – i jak dotąd jedyną – maszynę przygotowującą hot dogi: 90-centymetrowe ramię robota w pełni zastępuje człowieka w robieniu „bułki z parówką”.
Robot w zapasie ma 36 małych i 36 dużych kompletów do przygotowania hot dogów, a sama obsługa maszyny jest intuicyjna i bajecznie prosta.
Ultranowoczesne urządzenie stworzone przez VeloxAlpha zostało designersko „opakowane” przez hanczar studio i ars retail. W efekcie maszyna nie tylko prezentuje się bardzo estetycznie i efektownie, ale również zapewnia maksymalny komfort konsumentom.
Robot jest przystosowany do obsługi przez osoby z niepełnosprawnościami, stąd dobór przemyślanych materiałów oraz odpowiednie wysokości panelu sterującego czy tzw. pick up gate’ów.
Unikalny projekt na skalę światową
Jak podkreśla firma VeloxAlpha, do tej pory na świecie powstało już kilka robotów, które są w stanie samodzielnie zrobić ciepły posiłek, tzw. quick meal, natomiast nie w takim wydaniu jak VeloxFood.
Urządzenie przygotowuje kilka hot dogów podczas jednego zamówienia, a czas oczekiwania na ciepły posiłek, serwowany „w biegu”, jest zoptymalizowany i dostosowany do wymagań klienta.
Zespół, który pracował nad dostarczeniem tego unikatowego rozwiązania, to załoga utalentowanych ekspertów z obszaru dwóch światów: robotyki oraz zaawansowanego oprogramowania.
- To pierwszy tego typu punkt sprzedażowy na świecie, za design którego odpowiadamy. Łączyliśmy tu doświadczenia z branży targowej, retailowej i wzornictwa przemysłowego – powiedział Szymon Hanczar z hanczar studio
Łukasz Derlacki z arsretail dodaje:
- Projektujemy dla branży retail od 19 lat i realizacja projektu opartego na wykorzystaniu robotów oznaczała dla nas nowe doświadczenia i możliwość realizacji naszych zawodowych marzeń. Pracowaliśmy nad nim w okresie pandemii, obowiązywania szeregu ograniczeń i ta złożona sytuacja dała nam unikalną możliwość poczucia, że to, co projektujemy wpływa na automatyzację naszego życia, a zarazem zwiększa nasze bezpieczeństwo.