Sztuka ulicy we wnętrzach. Sylwetka i prace Amitiela Angelisme - twórcy murali, graffiti, ilustratora
Nawet my nie wiemy, kto ukrywa się pod tym tajemniczym pseudonimem. Swoją przygodę z malowaniem na ścianach rozpoczął jako nastolatek. W ciągu 20 lat ta forma wyrazu artystycznego urosła do rangi sztuki użytkowej a jego murale dekorują wiele prywatnych wnętrz. Wielkoformatowe ilustracje ścienne budzą coraz większe zainteresowanie osób, które stawiają na oryginalny wystrój swoich domów i mieszkań.
Autor: archiwum prywatne artysty
Połączenie odważnych kolorów z subtelnymi wzorami.
Murale to wielkoformatowa grafika znana z przestrzeni miejskiej. Pojawia się na ścianach budynków, by nieść przesłanie, wywoływać emocje, dyskusję czy zmuszać do przemyśleń. Murale wpisują się w nurt street artu.
Przy tworzeniu murali Amitiel Angelisme czerpie z bogactwa architektury, jej form, motywów i struktur. Źródłem innowacyjnych technik i nowych pomysłów jest sztuka nowoczesna, dużą wagę przywiązuje również do rozwoju duchowego, niezwykle ważne dla niego są emocje.
W ostatnich latach popularność murali znacząco wzrosła, coraz więcej prywatnych odbiorców pragnie mieć w domu oryginalną dekorację ścienną, małe dzieło sztuki. Murale najlepiej prezentują się na dużej powierzchni, nie dziwi więc wybór salonu, jako pomieszczenia, w którym najczęściej pojawia się malowidło. Równie popularne są sypialnie, kuchnie czy pokoje dziecięce, zdarzają się też prośby o mural w łazience. Najchętniej wybieranymi motywami są wzory abstrakcyjne i nawiązujące do świata natury. Koszt wykonania projektu waha się między trzy a dziewięć tysięcy złotych, zależy między innymi od wielkości projektu i jego złożoności.
Amitiel Angelisme najchętniej korzysta z własnych projektów, i choć, jak przyznaje, jest otwarty na ciekawe propozycje, zawsze kieruje się własnym poczuciem estetyki. Zdarza mu się odradzić niektóre rozwiązania lub wprowadzić modyfikacje do propozycji klienta, zawsze dąży do tego, aby mural był nie tylko artystyczną dekoracją, ale także spełniał konkretne potrzeby i wpisywał się w aranżację wnętrza.
Przeczytaj także: Mural w aranżacji wnętrz: street art w mieszkaniu, czyli jak powstają obrazy na ścianach.
Autor: materiały prasowe
Do wykonania muralu we wnętrzu często stosuje się farby dyspersyjne akrylowe, które nie pozostawiają lateksowej powłoki. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie subtelnego, satynowego wykończenia muralu.