Trendy kominkowe

2019-07-29 12:14

Z jednej strony trudno o bardziej tradycyjny element wyposażenia niż kominek. Z drugiej jednak strony w obliczu rosnącej popularności kominków da się wskazać obowiązujące mody. Dotyczą one nie tylko wyglądu kominków, lecz także składającej się na nie technologii. Przedstawiamy przegląd najgorętszych trendów kominkowych.

Kominkowe mody

Choć kojarzą się z klasyką, kominki cechuje dziś ogromna różnorodność. Z łatwością znajdziemy idealny kominek do naszych potrzeb. Zaawansowana technologia pozwala na instalację kominków tam, gdzie dawniej było to niemożliwe. W konsekwencji ich popularność rośnie, a co za tym idzie – można wskazać dominujące trendy kominkowe.

Trendy dotyczą zarówno technologii, jak i wzornictwa. Kominek to okazja do zajęcia stanowiska nie tylko estetycznego, ale też ekologicznego!

Kominkowy minimalizm

Oszczędny design wciąż króluje wśród trendów wnętrzarskich. Miłośnicy kominków z łatwością odnajdą model, który wpisze się w minimalistyczną estetykę.

Wiele modeli kominków i wkładów kominkowych zostało zaprojektowanych w taki sposób, żeby maksymalnie wyeksponować gładką taflę szkła. Metalowe elementy, jeśli w ogóle widoczne, rysują się eleganckimi, prostymi liniami, zgodnymi z duchem nowoczesnej estetyki.

Wkład kominkowy
Autor: Kratki.com Nowoczesne wkłady kominkowe zaprojektowano tak, żeby możliwie wyeksponować płomień i ukryć elementy konstrukcji.

Ekologiczne rozwiązania

Nie wszystkie mody wiążą się wyłącznie z estetyką. Są też trendy zupełnie nieobojętne dla środowiska. Proekologiczne podejście jest w modzie – trudno temu zaprzeczyć. Także i kominki wychodzą temu naprzeciw.

Interesującym rozwiązaniem są biokominki, zasilane biopaliwem. Nie dość, że ta formuła kominka jest wyjątkowo wygodna w obsłudze i montażu, to jeszcze stanowi minimalne obciążenie dla środowiska.

Produktem spalania biopaliwa w biokominku jest para wodna i znikome ilości dwutlenku węgla. Możemy cieszyć się widokiem prawdziwego płomienia i mieć poczucie odpowiedzialnej postawy.

piec wolnostojący
Autor: Kratki.com Taki tradycyjny piec wolnostojący w nowoczesnym wnętrzu daje niezapomniany efekt.

Nowa klasyka

Najbardziej klasyczne kominkowe formy, wolnostojące piece, a wśród nich popularna koza, wracają w wielkim stylu do nowoczesnych domów.

Bardzo modnym rozwiązaniem jest swojego rodzaju powrót do tradycji – choćby w formie pojedynczego, ale wyrazistego akcentu. Świetnym pomysłem jest na przykład zamontowanie w nowoczesnym domu żeliwnej kozy.

Oczywiście mimo tradycyjnego wyglądu klasyczne propozycje pieców wolnostojących wyposażone są w szereg nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że użytkowanie takiego pieca jest zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Znajdziemy także nowoczesne piece ubrane w tradycyjne kafle.

Innym sposobem na włączenie tradycji do wnętrza mogą być piece wolnostojące, które tradycyjną formułę ubierają w zupełnie współczesne i atrakcyjne ramy. Świetnym przykładem mogą być okrągłe kozy wykonane z wysokiej jakości stopów metali, wyposażone w panoramiczną szybę, która daje piękny, szeroki widok na płomienie.

Kominkowa elastyczność

Wybór pieców wolnostojących, wkładów kominkowych i biokominków jest ogromny. Dzięki temu, z łatwością dostosujemy kominek do potrzeb. W konsekwencji możemy pozwolić sobie na arcyciekawy akcent w aranżacji – i to zupełnie niezależnie od wybranego stylu.

Supernowoczesny biokominek możemy obudować na kształt tradycyjnego, a tradycyjny, opalany drewnem – świetnie odnajdzie się w minimalistycznym salonie. I na takie ekscytujące połączenia, umożliwione przez zaawansowane technologie, jest teraz moda.

Nasi Partnerzy polecają