Białe meble w pokoju dziecięcym: jasne meblowanie na lata
Białe meble w pokoju dziecięcym to jeden z bardziej ponadczasowych trendów ostatnich sezonów. Ich neutralność i skandynawskie konotacje zapewniają trwałą bazę umeblowania dziecięcego pokoju na lata. Prezentujemy jakie są ich największe zalety na przykładzie najnowszych propozycji białych mebli w pokoju dziecięcym [ZDJĘCIA]
Autor: GettyImages
Białe meble w pokoju dziecięcym
Spis treści
- Białe meble w pokoju dziecięcym: zabawa najlepszym dodatkiem
- Białe meble w pokoju dziecięcym: młodzieżowe warianty
- Białe meble w pokoju dziecięcym: kolory ścian i podłogi
Białe meble przeżywają prawdziwy renesans w aranżacji dziecięcych pokoi. Nie jest to trend przypadkowy i wyzbyty z praktycznych pobudek. Niesłabnąca wciąż moda na jasne, skandynawskie przestrzenie z pewnością miała w tym swój udział. Ponadto w jasnych i łagodnych wnętrzach dzieci czują się bezpiecznie, a kolorowe zabawki stanowią atrakcyjne urozmaicenie stonowanego wnętrza. Nie zawsze pomieszczenie przeładowane feerią kolorów jest dla dziecka najwłaściwsze. Dobrze jest (choć z oczywistym przymrużeniem oka) od najmłodszych lat wprowadzać malucha we wnętrza mądrze urządzone i w dobrym guście, by kształtować w ten sposób jego zmysł estetyczny. A to z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
Białe meble w pokoju dziecięcym: zabawa najlepszym dodatkiem
W kolorowym, dziecięcym świecie stonowane tło i aura przydadzą odrobinę harmonii i ładu. Białe łóżeczko, szafa – bieliźniarka i komódka mogą być zarówno proste (bardziej „przyszłościowe”) lub finezyjnie stylizowane – dając wrażenie mebli wprost z surrealistycznej bajki o „Alicji w Krainie Czarów”. Takie meble mają swój niepodzielny urok i nadają się w szczególności przy najmłodszych dzieciach („starszaki” mogą zażyczyć sobie wkrótce mebli bardziej odpowiednich dla swojego wieku).
Białe meble w pokoju dziecięcym: młodzieżowe warianty
Wybierając meble proste (które mają szansę posłużyć dziecku również w późniejszych niż przedszkolne latach) możemy pokusić się o te z młodzieżowymi detalami. Ciekawe fronty szafek czy „gwieździste” uchwyty szuflad to jedne z nielicznych takich przykładów. Niby detal, a wyróżnia mebel z pośród wielu. Może również stanowić motyw przewodni dla pozostałych elementów wyposażenia (np. gwiezdnego dywanu, zasłon czy pościeli). Dobrym zakupem będzie również harmonijny z pozostałym umeblowaniem stolik lub toaletka z szerokim blatem. Początkowo służyć może jako stolik do rysowania. Gdy dziecko podrośnie, zamontować możemy szufladki lub lustro, dedykowane do tej części mebla. Przedmiot ten zmieni wówczas swój image i postrzegany będzie przez młodzież jako zupełnie nowy mebel.
Białe meble w pokoju dziecięcym: kolory ścian i podłogi
Przy aranżacji pokoju białymi meblami, warto wprowadzić nieco koloru na ścianach i w postaci barwnego dywanu. Starajmy się, by kolory te były dość stonowane, bardziej pastelowe by pozwolić dziecięcym zabawkom i misiom grać główną rolę w kolorowej dekoracji wnętrza. Możemy również postawić na barwną tapetę na wybranej partii ściany. Wówczas inne tekstylia we wnętrzu – poduszki, kocyki, pufy – dobrać możemy już bezpośrednio do silnych akcentów kolorystycznych na tapetowanej ścianie.