Drewniany domek w pokoju chłopca – w sam raz dla miłośnika przygód!
Drewniany domek w pokoju? Już się robi! Mama i tata szybko spełnili wielkie marzenie chłopca. Ale nie sami, bo współpracę zaoferował im syn, najbardziej przecież zainteresowany urządzeniem pokoju, a także jego siostra. Nie wyobrażała sobie, by mogło jej przy tym zabraknąć.
Autor: Mariusz Bykowski
Ściana, na której powstał drewniany domek została wcześniej pomalowana na kolor niebieski.
Spis treści
- Pomysł na pokój chłopca: drewniany domek z miejscem do spania
- Pokój do nauki i do zabawy
- Pokój chłopca: GALERIE ZDJĘĆ
Najpierw powstał pokój dla córeczki (prezentowany w numerze 2/2017 „M jak mieszkanie”, a także TUTAJ). Tata wybudował córce drewniany domek, który zdobył także serce synka. Jasne, że i chłopiec zapragnął mieć swój, tylko trochę większy!
Pomysł na pokój chłopca: drewniany domek z miejscem do spania
Rodzice wymyślili praktyczny domek piętrowy z miejscem do spania. Tata przygotował farby, pędzle i kiedy zamierzał skrzyknąć ekipę do pomocy, latorośle już były gotowe do działania. Miały przecież wprawę w malowaniu pokoju dziewczynki.
Tym razem rodzeństwo dzielnie wspierało tatę przy pokrywaniu niebieskim kolorem ścian, które miały się znaleźć wewnątrz przyszłego domku. Potem tata oheblował oraz wygładził deski i ruszyła jego budowa. Mali asystenci, pod czujnym okiem głównego budowniczego, podawali mu niektóre elementy, narzędzia. Świetna zabawa! Pół dnia i gotowe.
Zobacz też: Kolor niebieski we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ >>>
Tata jeszcze zaolejował deski i w tym momencie do prac włączyła się mama. Z białego sznurka nakleiła nad łóżkiem na piętrze domku napis: „Miłych Snów”. Razem z tatą zrobili na parterze miękką podłogę (z wykładziny i płyty wiórowej), a także regał ze skrzynek. Mama zaś uszyła z kawałków materiałów proporczyki, którymi ozdobiła elewację „budynku”.
Po pierwszej spędzonej w nim nocy, wczesnym rankiem, chłopiec wyskoczył z łóżka, by zadzwonić do babci i dziadka. Opowiadaniom o najwspanialszym miejscu na świecie nie było końca.
Pokój do nauki i do zabawy
Drewniany domek to niejedyny element wyposażenia wnętrza, na który warto zwrócić uwagę:
Kącik do pracy: biurko jest w całości dziełem rodziców. Deski po wygładzeniu zostały pokryte matowym lakierem, by mebel bez uszczerbku zniósł rysowanie, malowanie, klejenie czy lepienie. Mama pomalowała stare szkolne krzesło i lampę z supermarketu. Uszyła też żarówki, te miękkie.
Nie przegap: 15 pomysłów na domowy kącik do pracy >>>
Wojskowa skrzynia: to jedno ze znalezisk na targu staroci. Odnowiona pełni funkcję magazynu na zabawki, a gdy trzeba – stolika i siedziska.
Długie półki: wzdłuż niskiej ściany pokoju powieszono długie półki. Są przymocowane do sufitu za pomocą linek oraz dodatkowo podparte wspornikami. Łatwo sięgnąć po ustawione na nich zabawki. Na „placu zabaw” mama rozłożyła dywanik z trasą dla samochodów (Droga pełna przygód ze sklepu kalaluszek.pl). Na niepotrzebnym już worku namalowała markerem misiowy pyszczek. W worku chowa się teraz mniejsze zabawki.
Pokój chłopca: GALERIE ZDJĘĆ
Zastanawiasz się, jak urządzić pokój chłopca? Poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć, czyli wśród projektów z prawdziwych mieszkań.
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
Większość mebli w tym pokoju dziecięcym wykonał stolarz na podstawie wskazówek właścicieli. Na przykład łóżko, które dzięki bulajom i sznurkowej siatce przypomina statek. Po drabinie można się wspiąć na „górny pokład”.
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
Biało-niebieska ściana jest główną dekoracją pokoju, dlatego zasłania ją jedynie stylowa komoda i nawiązujące do koloru nieba chmurki.
Autor: Mariusz Bykowski
Domki i superbohaterowie przewijają się jako główne motywy aranżacji pokoju chłopców. Symbole Batmana, Zorro i Supermana występują na plakatach, ściennych naklejkach i torbach. Dzięki temu pokój mimo wielu dekoracji jest spójny.