Lekko i pastelowo. Przepis na pokój dla dziewczynki
Wnętrze idealne do codziennych ćwiczeń, zabaw, twórczych prac plastycznych, czytania książek i spotkań z koleżankami. Tu nie ma mowy o nudzie! Biele i pastele sprzyjają koncentracji, a ważki na tapecie dodają właścicielce pokoju... skrzydeł. Nie bez znaczenia są też tiulowe pompony pod sufitem. Nawiązują do baletu – wielkiej pasji małej Helenki.
Autor: Marcin Grabowiecki/Hompics
Biała baza Duże okno gwarantuje sporo światła dziennego. – By podkreślić tę jasność, celowo wybrałam do pokoju białe meble – tłumaczy Iza. GDZIE KUPIĆ: szafa, regał, łóżko – IKEA; ozdobne pompony – wiewiorkaispolka.pl; poduszki gwiazdki – littleroom.pl; biały wazon w regale, stołek – BM Housing
Spis treści
Szukając dla Was inspiracji do pokoju dziecięcego, prezentujemy pokój 6-letniej Helenki, zaprojektowany przez jej mamę, architektkę wnętrz.
Pomysł na pokój dla dziecka
Helenka ma własne zdanie niemal na każdy temat. Już jako trzylatka mówiła: „Mamusiu, tatusiu, jestem duża i cyduję” (decyduję). Równie konkretna była podczas dobierania dodatków do swojego pierwszego pokoju. – Któregoś dnia wypatrzyła w sklepie poduchę w kształcie gwiazdki. Od razu przytuliła ją do serca. I z taką miłością niosła przez centrum handlowe, że aż przypadkowe osoby pytały nas, skąd mamy tak piękną rzecz – mówi mama Iza, zawodowo zajmująca się projektowaniem wnętrz. Pierwotnie w mieszkaniu nie było pokoju dziecięcego. Iza wygospodarowała go, przenosząc kuchnię do salonu.
Polecany artykuł:
Polecany artykuł:
Pokój dla dziewczynki, która kocha tańczyć
Na 14 m² mama - architektka wnętrz - zaplanowała dziewczęcą przestrzeń do tańca, ćwiczeń, kreatywnych zabaw oraz nauki. – W trakcie powstawania projektu obserwowałam córkę. Ponieważ Hela ma wiele zainteresowań, postawiłam na neutralność wystroju. Pokój miał być tłem dla jej często zmieniających się pasji – opowiada projektantka. Tiulowe pompony nawiązują do baletu, ważki do wróżek, a wisząca przed pokojem tablica służy do prezentacji prac plastycznych. Dziewczynka składa też na niej z literek magnetycznych swoje pierwsze w życiu wyrazy. •
Oświetlenie, dekoracje czy drobiazgi wykonane przez małego lokatora służą nie tylko ozdobie. Mogą też między innymi optycznie obniżyć wysoki sufit, wypełnić pustą ścianę, odciągnąć uwagę od nieatrakcyjnej wnęki, drzwi… W pokoju córki zastosowałam na suficie miniwkręty z haczykami. Na haczykach powiesiłam kolorowe pompony, które wyglądają ciekawie z kulistymi lampami, umieszczonymi na różnych wysokościach. Gdy za jakiś czas pompony nam się znudzą, odczepimy je, zastąpimy nowymi dekoracjami. W mojej pracy, stosując odważne akcenty w pokojach dzieci, staram się, by były to elementy łatwe do zmiany, dające się ciekawie zestawiać z innymi, no i oczywiście dopasowane do potrzeb, upodobań malucha. Dzięki temu pokój posłuży mu znacznie dłużej.