Łóżka piętrowe w pokoju dziecięcym. Zobacz modele i warianty dostosowane do potrzeb dziecka
Łóżko piętrowe to wciąż popularne rozwiązania do małych pokoi dziecięcych. W nowoczesnej odsłonie i aranżacji łóżko piętrowe zyskuje nowe funkcje: jest bardziej praktyczne i estetyczne niż jego poprzednicy sprzed kilku dekad. Wymyślne schowki, aranżacja światłem i bardzo funkcjonalne podejście do przestrzeni wokół, czynią łóżka piętrowe najbardziej wielofunkcyjnym i ciekawym meblem w pokoju dziecka!
Spis treści
- Łóżka piętrowe dla dzieci: mały pokój, dużo spraw
- Łóżka piętrowe w pokoju dziecięcym: inne ustawienie
- Łóżka piętrowe w pokoju dziecięcym: dodatkowa przestrzeń na biurko
- Łóżka piętrowe: inspiracje
Jeszcze nie tak dawno zakup łóżka piętrowego kojarzył się z koniecznością, wymuszoną niewielką przestrzenią. Takie łóżko w pokoju dziecięcym nie wiązało się ono z żadnymi dodatkowymi atrakcjami (za wyjątkiem możliwości spania "na piętrze").
Obecnie nowocześnie aranżowane, wykonane np. z bielonego drewna, ramy łóżek piętrowych zdecydowanie odbiegają mnogością rozwiązań od swoich prototypów.
Łóżka piętrowe w pokoju dziecka służą współcześnie nie tylko do spania: są twierdzą zabaw, punktem nauki i miejscem na swobodną realizację kreatywnych, artystycznych pomysłów!
Łóżka piętrowe dla dzieci: mały pokój, dużo spraw
Pokoje dla dzieci to nie tylko obowiązki (spanie po dobranocce), ale przede wszystkim wygodne miejsce do licznych zabaw! Często zastnawiamy się jakie wybrać meble, jakie łóżęczko dla dziecka będzie najlepsze?
Łóżko piętrowe łącze różne funkcje jest dla tych celów wręcz idealnym rozwiązaniem. Jeśli możemy sobie pozwolić na wykorzystanie dolnej powierzchni piętrowego łóżka do innych celów, niż funkcja spania, zaaranżujmy tam kącik do zabaw.
Zwijane rolety z wyciętym kwadratem w roli okna, znakomicie sprawdzą się przy zabawie w dom. Po skończonej zabawie, z opuszczonymi roletami, miejsce pod łóżkiem estetycznie ukrywa pudła z zabawkami lub zminiaturyzowane dziecięce "kuchnie".
Można też wymościć w tej części łóżka siedzisko z poduchami, na którym z przyjemnością czytane będą ulubione bajki. Warto wtedy zadbać również o właściwe oświetlenie kącika zabaw, zamieszczone tak, by dziecko nie miało szansy zrobić sobie krzywdy.
Zmieści się tam również szafka na ulubione zabawki lub forma bieliźniarki na najmniejsze lub sezonowe ubrania. Piętro łóżko z zaaranżowanym blatem stać się zaś może rozległym stolikiem do rysowania i prac twórczych.
Autor: materiał prasowy nidi.it
Oryginalnie rozwiązane łóżko piętrowe. Miejsca do spania usytuowane są asymetrycznie. Zabudowa obejmuje również szafę.
Łóżka piętrowe w pokoju dziecięcym: inne ustawienie
Przy organizacji pokoju dla dwóch lub więcej małych rozrabiaków, niezwykle ważne jest dobre rozplanowanie ustawienia łóżek. Łóżka piętrowe w swej klasycznej odsłonie kojarzą nam się z układem „jedno nad drugim”. Jest to rozwiązanie dobre, ale zajmujące najwięcej miejsca i nie wygodne w np. prostokątnych, wąskich pomieszczeniach.
Łóżka piętrowe szczęśliwie dostępne są już w najróżniejszych konfiguracjach. Możemy np. ustawić piętrowe łóżko w formie narożnika, dosuwając stelaż wraz z górnym łóżkiem do jednej ściany i umieszczając drugie łóżko prostopadle do stelaża - wsuwając pod górną część jedynie jego fragment. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie dla małych pokoi dziecięcych, w których część sypialnianą warto umieścić w narożu wnętrza.
Inne, jeszcze bardziej kompaktowe rozwiązanie, to piętrowe łóżko dla dzieci, które wcale na takie nie wygląda. Zaaranżowane posłanie z wysuwającej się spod głównego stelaża klasycznego łóżka szuflady oszczędza bezcenną przestrzeń pokoju dziecięcego za dnia i umożliwia wygodny odpoczynek w ciągu nocy dwójce dzieci. Możliwość schowania pościeli jest dodatkowym atutem wysuwanego łóżka.
Łóżka piętrowe w pokoju dziecięcym: dodatkowa przestrzeń na biurko
Niezastąpionym rozwiązaniem, szczególnie dla małych pokoi dziecięcych, jest łóżko piętrowe, którego dolną część wykorzystać możemy na przestrzeń funkcjonalnego biurka. W łatwy sposób zyskujemy przestrzeń do swobodnej nauki i skupienia.
Dziecko nawet na mikro przestrzeni swojego pokoju (lub jego fragmentu, gdy pokój dzieli z rodzeństwem) otrzyma swój własny, autonomiczny kawałek blatu. Sprzyja to z pewnością większej efektywności w nauce. Umożliwia wymyślanie kreatywnych sposobów indywidualnej organizacji przestrzeni wokół małego biurka (np. poprzez samodzielnie wykonaną tablicę korkową bądź ścianę magnetyczną).
Dzieci łatwo złapią bakcyla aranżacyjnego, gdy pomożemy im wykonać własnoręczny, designerski przybornik na kredki i akcesoria papiernicze. Dużą frajdę dzieciom sprawi też pomoc przy malowaniu ściany w dolnej przestrzeni piętrowego łóżka farbą tablicową. Dbanie o wystrój takiej ściany poprzez stałe zapełnianie jej rysunkami, rozbudza kreatywność.
Innym rozwiązaniem będzie pomysłowy kalendarz z planem lekcji i ważnymi sprawami dziecka, umieszczony na ścianie pod łóżkiem, a nad blatem biurka. Do tego kreatywnie dobrane oświetlenie zarówno w przestrzeni biurka jak i części sypialnianej na górze (np. urokliwymi plafonami przyściennymi w kształcie ulubionego zwierzątka) dodadzą wnętrzu bardzo ciepłego i przytulnego klimatu.
Łóżka piętrowe: inspiracje
Autor: seart.pl
Łożko - antresola z prawdziwą ślizgawką to marzenie niejednego dziecka! Ten niezwykły, piracki statek sprawi, że pokój dziecka stanie się miejscem szczególnym. Akcesoria potrzebne do stworzenia takiej aranżacji: tunele i zawieszki mają pirackie motywy.
Autor: seart.pl
Przeurocze łóżko w kształcie domku przypomina wiejską chatkę z bajek. Wykonane zostało z drewna bukowego i zaopatrzone w kolorowe dodatki. Taka przyjemna twierdza z pewnością spodoba się małej królewnie!
Autor: Mariusz Bykowski
W tej aranżacji pokoju dla dziecka główną rolę odgrywa łóżko piętrowe, będące jednocześnie miejscem do snu i przestrzenią do zabawy.