POKÓJ DLA DZIECKA: Pokoje młodzieżowe na poddaszu

2013-06-18 14:58

Poddasze to dobre miejsce na pokoje dziecięce. Prezentujemy pokój dla nastolatki, który przeszedł metamorfozę, aby dopasować się do potrzeb 13-letniej właścicielki. W pokojach młodzieżowych sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze oraz nowoczesne meble i dodatki, np. fototapeta na ścianie, czy oryginalne półki i schowki.

Spis treści

  1. Jak urządzić pokój dla nastolatków
  2. Pokój młodzieżowy: wybieramy kolory
  3. Jakie wybrać meble młodzieżowe

Przychodzi taki moment, gdy pokój dziecięcy staje się „za mały” - niekoniecznie pod względem metrażu, ale wystroju. Pokój dziecięcy, które jeszcze dziecko uważało za najpiękniejsze na świecie, nastolatek czy nastolatka oceniają jako wnętrze nudne, obciachowe albo po prostu zbyt dziecinne. To właśnie przytrafiło się pewnemu pokojowi na poddaszu. Jego mieszkanka, Paulina, zapragnęła mieć pokój młodzieżowy. Chciała, żeby pokój był urządzony surowo i nowocześnie, z akcentami w duchu loftów. Rodzice, chociaż taki styl nie budził ich entuzjazmu, zgodzili się na wnętrzarską rewolucję pokoju młodzieżowego.

Jak urządzić pokój dla nastolatków

Pokoje młodzieżowe pełnią funkcję sypialni, garderoby, miejsca do nauki, zadumy i zabawy. Prezentowany pokój znajduje się na poddaszu. Pomimo utrudnień, jakie na każdym strychu stanowią skosy, projektantce Katarzynie Maciągowskiej udało się wygodnie rozlokować wszystkie potrzebne sprzęty w pokoju. Gust nastolatki zmienia się szybko, więc projektantka wybrała niewysokie meble młodzieżowe w jasnym odcieniu (Meblik, kolekcja Tatoo), które tworzą neutralną bazę wystroju wnętrza. Dobierając dodatki, np. w stylu techno albo kolorowego pop, łatwo zmienić klimat pokoju młodzieżowego.

Pokój młodzieżowy: wybieramy kolory

Pierwotnie ściany były pokryte farbą w trzech intensywnych kolorach, co powodowało, że pokój wydawał się mniejszy niż w rzeczywistości i nieco przytłaczający. Projektantka postanowiła przede wszystkim go ujednolicić i rozjaśnić przez pomalowanie wnętrza na biało. Biała farba zneutralizowała też optycznie ciężar dużego filaru, który stoi na środku pomieszczenia.

Jakie wybrać meble młodzieżowe

W wystroju pokoju nastolatki projektantka postawiła na minimalizm. Skosy na strychu zaczynają się od wysokości 96 cm, więc wybrała niskie meble (komodę, biurko i łóżko) o prostych kształtach i jasnej barwie. Miejsce do pracy (biurko), ustawione wcześniej na środku pokoju, ulokowała pod oknem. Wnękę zabudowała pojemną szafą. Lustrzany front szafy dodatkowo rozświetla wnętrze. Dzięki tym zabiegom poddasze robi wrażenie przestronnego, a jego właścicielce łatwiej utrzymać je w porządku. Sprzątanie pokoju, jak wiadomo, nie należy do ulubionych zajęć nastolatków...

Nasi Partnerzy polecają