Pokój dla dziecka. Urządzamy pokój dla dziewczynki, sprawdź dlaczego warto kupić piętrowe łóżko
Pokój dla dziecka powinien umożliwiać spożytkowanie nadmiaru energii. Dlatego wnętrze trzeba tak urządzić, by było miejsce do zabawy i nauki. Pokój dla dziewczynki jest bardzo wygodny. Główny meble to piętrowe łóżko. Powstał pokój dziecięcy, ale już nie dziecinny. Jasne meble i szare ściany równoważą różowy kolor ścian.
Autor: Mariusz Bykowski
Pokój dla dziewczynki jest urządzony swobodnie i wygodnie. Jest tu sporo wolnej przestrzeni.
Prezentowany pokój dla dziecka jest przytulny i wygodny. Meble dziecięce stoją tak, by zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni. Pokój dla dziewczynki miał być koniecznie z piętrowym łóżkiem. Dziewczynka marzyła o piętrowym łóżku ze zjeżdżalnią, ale jej mamie zależało na bardziej praktycznych rozwiązaniach w pokoju dziecka. Projektantka wnętrz pogodziła te życzenia, tworząc łóżko piętrowe, w którym znalazło się dużo funkcjonalnych schowków. Pojawił się też ulubiony element wyposażenia - rura do błyskawicznego zjeżdżania na dół.
Pokoj dla dziecka: nauka i odpoczynek
W pokoju dla dziewczynki wymyślone zaciszne miejsce. Jest to miejsce pod łóżkiem pietrowym, które ma własne oświetlenie. To przytulny zakątek, gdzie dziewczynka może poczytać książkę, siedząc na poduchach ułożonych na ławie. Przy oknie jest strefa do nauki. Urządzono ją meblami Moll: biurko ma regulowany blat (można go ustawiać pod kątem), wygodne krzesło sprzyja zachowaniu poprawnej postawy.
Pokój dla dziewczynki: metamorfoza
Pokój dla dziewczynki przeszedł całkowitą metamorfozę. Dziewczynka w trakcie urządzania go miała dopiero 6 lat, ale szła właśnie do szkoły, rozpoczynając bardziej „dorosłą” fazę dzieciństwa. Oprócz wymiany wszystkich mebli dziecicięcych na bardziej odpowiednie do potrzeb dziecka w jej wieku, zmieniła się też kolorystyka pokoju – na poważniejszą. Wprawdzie pojawił się tu róż, bo takie było życzenie właścicielki, ale przełamny został szarością, dodając wnętrzu powagi. W założeniach bowiem ten wystrój pokoju dziecka nie będzie zmieniany aż do ukończenia podstawówki. Wtedy pokój dla dziecka zostanie przekształcony na wnętrze odpowiednie dla nastolatki.
Pokój dla dziecka: jakie zalety ma łóżko piętrowe
W pokoju dla dziecka sprawdzi się łóżko piętrowe. Prezentowane na zdjęciach pokoju łóżko zostało wykonane przez stolarza Macieja Guzowskiego według projektu architektki wnętrz. Jest wyposażone w kilka półek oraz trzy pojemne skrzynie. Zrobiono je z drewna sosnowego i pomalowano białą transparentną farbą, która podkreśla usłojenie
Łóżko piętrowe ma wiele zalet. Wiadomo, że spanie na wysokości jest marzeniem każdego dziecka. Ale są też inne powody, by kupić piętrowe łóżko do pokoju dla dziecka.
Po pierwsze piętrowe łóżko jest idealne do małego pokoju dziecięcego, w którym zazwyczaj brakuje miejsca. Pod łóżkiem zyskuje się cenną powierzchnię, którą można wypełnić półkami i schowkami na zabawki. W zależności od potrzeb pod spodem można ustawić również biurko, jeśli zapewni się dziecku odpowiednie oświetlenie.
Po drogie, gdy pokój dzieli rodzeństwo, bardzo często decydujemy się na zakup piętrowego łóżka. Bo nawet jeśli w pokoju dziecięcym zmieściłyby się dwa łóżka, to lepiej zachować jak najwięcej powierzchni na swobodną zabawę.
Po trzecie, wspinanie się po drabinie to doskonałe ćwiczenie dla młodego człowieka. Na pietrowym łóżku dziecięcym możemy zamontować uchwyty do wspinaczki, linę albo inne elementy, które sprawią, że stanie się ono również atrakcyjnym miejscem do zabawy.