Pokój młodzieżowy: dwie redakcje urządzają pokój dla nastolatki. Zobaczcie efekt!
Pokój młodzieżowy musi łączyć w sobie kilka funkcji. Stylistki z dwóch redakcji wybrały się do salonu Agata Meble by urządzić pokój nastolatki. Zobaczcie efekty współpracy redakcji Urzadzamy.pl i M jak mieszkanie w salonie Agata Meble w Warszawie.
Autor: Konrad Kalbarczyk
Aranżacja pokoju nastolatki - szafa, łóżko, biurko, komoda, szafka: Philosophy, lampa wisząca: Dots, dodatki dekoracyjne: Agata Meble.
Spis treści
- Pokój nastolatka: jak urządzić pokój dla nastolatki?
- Pokój nastolatka: jak ustawić wybrane meble i dodatki?
- Zobacz więcej: odsuwamy meble od ścian!
- Pokój nastolatka: dodatki dekoracyjne
- Zobacz także: planujemy oświetlenie do nowego mieszkania
- Pokój nastolatka: wybieramy oświetlenie
Aranżacja pokoju nastolatki powinna uwzględniać wszystkie jej potrzeby. Inaczej dziewczynka nie będzie chciała nim przebywać. Nastolatka traktuje swój pokój jako powierzchnię eksterytorialną. Oprócz miejsca do nauki i odpoczynku nastolatka chce mieć zapewnione miejsce do rozrywki, słuchania swojej ulubionej muzyki czy przyjmowania przyjaciół. Większość nastolatek zwraca także uwagę na pojemna szafę i lustro. Druga połowa wakacji jest idealną chwilą do odnowienia pokoju nastolatki lub urządzenia go od nowa. Zobaczcie jak dwie stylistki z redakcji Urzadzamy.pl i M jak mieszkanie urządziły pokój nastolatki w warszawskim salonie Agata Meble!
Pokój nastolatka: jak urządzić pokój dla nastolatki?
Pokój nastolatki to wnętrze eksterytorialne pełniące kilka funkcji. Niektóre z nich są niezbędne do życia! Oprócz oczywiście zapewnienia wygodnego miejsca do spania i nauki większość nastolatek chce mieć zorganizowane miejsce rozrywki. Przydaje się więc kompaktowy fotel – jeśli pokój jest niewielki, pufy oraz mały mebel pomocniczy pełniący rolę stolika kawowego. Przydają się też poduchy - siedziska, które nieużywane można poukładać jedna na drugiej lub schować w szafie. Większość nastolatek potrzebuje również w swoim pokoju dużo miejsca do przechowywania czyli pojemna szafa to „must have” w pokoju młodzieżowym, którego właścicielką jest dziewczynka. Jeśli pokój nastolatki jest niewielki i nie ma miejsca na porządną szafę zapewnijmy w nim choć pojemną komodę.
Pokój nastolatka: jak ustawić wybrane meble i dodatki?
Ustawienie mebli w pokoju nastolatki także ma znaczenie. Jeśli tylko się da, a zazwyczaj się da, nie ustawiajmy wszystkich mebli pod ścianami. Meble odsunięte od ściany wprowadzają lekkość do aranżacji pokoju. Każdy kto ma biurko przysunięte krótszym bokiem do ściany wie, że dużo łatwiej się wtedy myśli, wzrasta kreatywność, myśli dziecka nie są ograniczone ścianą. To samo dotyczy łóżka. Łóżko z dostępem z trzech stron nie tylko lepiej wygląda i łatwiej zmieniać pościel. Można na nim siedzieć z przyjaciółkami i oglądać filmy, rozmawiać itp.
Zobacz więcej: odsuwamy meble od ścian!
Jeśli nastolatka interesuje się modą lub tańcem ucieszy się z dużego lustra na ścianie lub na frontach szafy. Także zanim wybierzemy się na zakupy dokładnie zwymiarujmy pokój nastolatki, zróbmy szablony mebli, w takiej skali jak rzut pokoju i spróbujmy poprzymierzać różne ustawienia mebli. Naprawdę warto zawalczyć o wyjątkowy pokój nastolatki, o radości i wdzięczności lokatorki z fajnego pokoju nie wspominając.
Pokój nastolatka: dodatki dekoracyjne
Urządzając pokój nastolatki pamiętajmy o dodatkach dekoracyjnych. Mogą to być ramki ze zdjęciami, plakaty, wieszaki na drobiazgi, ramki umożliwiające przechowywanie ulubionych zdjęć lub pocztówek, notatek, karteczek ze słówkami, korali itp.
Zobacz także: planujemy oświetlenie do nowego mieszkania
Może pozwólmy nastolatce wybierać dodatki dekoracyjne do swojego pokoju. Zazwyczaj są one związane z zainteresowaniami nastolatki. Dodatki dekoracyjne określają styl pokoju nastolatki i jej osobowość, wchodząc do pokoju wiemy kto jest właścicielem.
Pokój nastolatka: wybieramy oświetlenie
Pokój nastolatki pełni wiele funkcji. Jednak młodzież zazwyczaj cały dzień spędza poza domem. Do swojego pokoju wraca późnym popołudniem lub wieczorem. Dlatego niezwykle istotne jest właściwie dobrane oświetlenie. W pokoju nastolatki powinna znaleźć się lampa sufitowa, oświetlająca w razie potrzeby cały pokój, dająca światło rozproszone. Niezbędna jest lampka do pracy przy biurku. Następną konieczną w pokoju nastolatki jest lampa przy łóżku. Może to być mała lampka nocna na stoliku nocnym lub kinkiet nad łóżkiem – dobrze jeśli ma wyłącznik w oprawie. Jeśli w pokoju nastolatki zorganizowaliśmy kącik z fotelem i stolikiem, tam także przyda się lampa, nawet podłogowa.