Pokój młodzieżowy ściany: inspiracje i zdjęcia
Pokój młodzieżowy, dla nastolatka lub nastolatki, lubi zmiany i indywidualny wystrój. Podpowiadamy proste sposoby na szybkie metamorfozy pokoju. Zobacz, jak fototapety i naklejki ścienne efektownie zmienią pokój młodzieżowy i ściany. W galerii: pokój młodzieżowy zdjęcia i inspiracje.
Autor: GettyImages
Pokój młodzieżowy
Spis treści
Pokój młodzieżowy lubi nowości. Proponujemy proste sposoby na szybkie metamorfozy i łatwe zmiany. Pokój młodzieżowy: ściany dekoracyjne uzyskamy stosując naklejki ścienne, tapety, fototapety i nowe kolory. Są to proste, tanie, wręcz tymczasowe pomysły dekoratorskie. Fototapeta czy naklejka ścienna potrafi efektownie zmienić aranżację pokoju młodzieżowego. Jej wymiary mogą być dowolne, fototapety sprzedawane są w tzw. brytach, czyli kawałkach, które łączy się na ścianie. Naklejki te wielokrotnego użytku nie zostawiają śladów na ścianie czy meblach.
Pokój młodzieżowy ściany: naklejki ścienne
Naklejki ścienne to świetny sposób na tanią i efektowną aranżację pokoju młodzieżowego. Aplikacje ścienne nowej generacji mają wspaniałą właściwość: można je wielokrotnie naklejać i zdejmować - za każdym razem w innym miejscu. Kilka zestawów naklejek ściennych pozwoli na częste zmiany wystroju pokoju młodzieżowego. Fototapety to mnóstwo wzorów, a więc każdy nastolatek wybierze coś dla siebie, można też je spersonalizować i np. wydrukować na fototapecie swoje ulubione zdjęcie. Naklejki mogą stanowić prawdziwie energetyzującą dekorację ścian pokoju młodzieżowego – wiele zależy od ich formatu i barwy. Ponieważ ich paleta jest duża, łatwo je dobrać do kolorystyki wnętrza. Firmy oferują motywy ozdobne pasujące do pokoju młodzieżowego, a także do pomieszczeń poświęconych uprawianiu hobby.
Pokój młodzieżowy inspiracje
Dzieci mają zwykle sporo kolorowych zabawek i dekoracji. Dlatego kolory w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym powinny być stonowane. Można wyróżnić mocniejszym kolorem albo tapetą jedną ścianę lub jej fragment. Jeśli urządzamy pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym zamiast eksponować wszystkie naraz zabawki, na półkach można ułożyć aranżację tematyczną albo kolorystyczną. Kolory w pokoju to oczywiście sprawa dziecka, ale warto mu podpowiedzieć: że mocne kolory przeznaczamy dla dodatków i dekoracji, a spokojne na ściany jako tło. Trikiem, który pozwala ujednolicić i uporządkować pokój młodzieżowy, jest pomalowanie ścian, podłogi i mebli na ten sam kolor. Na takim tle możemy sobie pozwolić na jeden czy dwa efektowne meble lub elementy dekoracyjne, które przyciągną uwagę.
Autor: materiały prasowe
W pokoju dla dziewczynki i chłopca nie bójmy się operować mocniejszymi kolorami. Soczysta zieleń doskonale sprawdzi się dla starszego dziecka, a gdy połączymy ją z jasnym drewnem podłogi i bielą mebli, całość zaprezentuje się wyśmienicie.