POKÓJ NASTOLATKA: 6 dobrych rozwiązań do pokoju licealisty GALERIA ZDJĘĆ
Kolorowo, odważnie czy ascetycznie? Wybraliśmy rozwiązania, dzięki którym szybko urządzisz pokój nastolatka. Pokój licealisty – INSPIRACJE i ZDJĘCIA.
Autor: Krzysztof Zasuwik
W pokoju licealisty poza funkcjonalnością liczy się charakter wnętrza. Nastolatki lubią manifestować we własnym pokoju swoją niezależność i indywidualność. Bez obaw, wcale nie musi to oznaczać zupełnej anarchii w pokoju licealisty. W pokoju nastolatka wystarczy często mocny kolor jednej ze ścian, żeby uzyskać upragniony przez dziecko efekt. W pokoju nastolatka czerwień, róż, żółty oraz intensywny błękit doskonale spełnią zadanie. Na tle w tych kolorach ładnie prezentują się plakaty, naklejki, fotografie. Świetnie będzie wyglądała gitara czy trąbka. Pomaluj w takim barwach np. ścianę przy łóżku lub jedynie w kąciku do pracy. Reszta ścian może być po prostu neutralna. Modne szarości, czerń i biel da się również obłaskawić w pokoju nastolatka (zobacz nasze zdjęcia). Jest tylko jeden warunek – używaj tych barw z umiarem i tak, by dominował jasny odcień, ciemny grał rolę akcentu.
Kącik do nauki w pokoju licealisty. Aranżacja w pokoju nastolatka
Nastolatek sporo czasu spędza przy biurku i komputerze. W pokoju licealisty zadbaj o wygodne dla niego krzesło. Najlepiej na kółkach i z dopasowującym się do kształtu kręgosłupa dziecka oparciem. Biurko w pokoju nastolatka może być całkiem proste - np. drewniany lub szklany blat z dokręconymi metalowymi nogami (kupisz takie m.in. w IKEA). To ważne, że nie jest typowym meblem. Wysokość, na której jest blat często trudno dopasować do wzrostu dziecka, ale ten problem łatwo rozwiążesz, dzięki krzesłu z regulowaną wysokością siedziska. W pokoju nastolatka zawsze jest pełno drobiazgów, przyborów szkolnych, akcesoriów związanych z hobby dziecka. Pomyśl o kolorowych pojemnikach, które można nie tylko ustawiać na półkach, ale też wieszać na szynach bądź haczykach na ścianie przy biurku w pokoju licealisty. W kąciku do nauki powinny być pod ręką. Wtedy dziecko nie będzie musiało przerywać pracy, wstając od biurka za każdym razem, gdy chce sięgnąć do potrzebnych rzeczy.