POKÓJ NASTOLATKA: radzimy jak urządzić ŁADNY pokój nastolatka
Jak urzadzić pokój nastolatka, aby szybko sie nie znudził? Jaki styl jest lubiany i modny w pokojach nastolatków? Podpowiadamy jakie meble wybrać i na co zwrócić uwagę, aranżując wnętrze dla młodego człowieka.
Spis treści
- POKÓJ NASTOLATKA: dopasuj do cech dziecka
- Pokój nastolatka: dobieranie kolorystyki
- Pokój nastolatka: wybierz dobre meble
- GALERIA: Zobacz ciekawe inspiracje mebli i pomysły na pokoju nastolatka >>>
- Pokój nastolatka: stwórz miejsce do nauki
Co uwzględnić, aby pokój nastolatka był przyjemnym wnętrzem, które spodoba się, zarówno Tobie jak, i Twojemu dorastającemu dziecku? Przczytaj istotne porady, które pomogą w urządzaniu pokoju nastolatka.
POKÓJ NASTOLATKA: dopasuj do cech dziecka
Pokój dla nastolatka jest niełatwym zadaniem. Należy tak urządzić pokój nastolatka, aby nie stał się za chwilę nudny i niewłaściwie zaaranżowany. A zatem jak zaprojektować dobrze pokój nastolatka? Najpierw określamy indywidualne cechy oraz hobby młodej osoby i rozbudujemy ten temat. Na bazie pewnych preferencji, osobowości, charakteru dziecka dopasowujemy kolorystykę ścian, styl mebli. W tej kwestii należy zawsze, mimo sprzeciwów dziecka znać zdrową równowagę. Tak by wnętrze było oryginalne, ale i wyważone w pomysłach. A przy tym oczywiście funkcjonalne.
Pokój nastolatka: dobieranie kolorystyki
Postawmy kolorystykę, która odzwierciedla charakter właściciela. Gdy odejdziemy od typowych chłopięcych kombinacji barw, pokój będzie „doroślejszy”. A więc odstępujemy od błękitów czy mocnych zieleni, zamieniamy je na szarości, połączenia bieli z czernią, grafit lub oryginalny szafir. W pokoju nastolatka sprawdzają się też jasne, naturalne kolory ścian, przy mocniejszych kolorystycznych akcentach różnych dodatków.
Pokój nastolatka: wybierz dobre meble
Zainwestuj w dobrej jakości meble czy zabudowy stolarskie. Robiąc meble na zamówienie, warto przewidzieć możliwość ich rozbudowy w przyszłości. W wyborze mebli, przeznaczonych do pokoju nastolatka musimy pamiętać o trwałości, najważniejsze jest w nich wykonanie.
GALERIA: Zobacz ciekawe inspiracje mebli i pomysły na pokoju nastolatka >>>
Pokój nastolatka: stwórz miejsce do nauki
Dziecko musi mięć zapewniony komfort do nauki, dlatego w tym punkcie projektu pokoju nastolatka pomyśl przede wszystkim o funkcjonalności. Duże biurko z blatem o szerokości 140 cm to minimum. Ergonomiczne krzesło biurowe będzie odpowiednie nawet wtedy, kiedy nasza pociecha osiągnie wzrost 180 cm. Strefa do nauki, jest szczególnie ważna, warto zatem uzupełnić ją innymi dodatkami, które stworzą typowy kącik pracy. Proponujemy tablice magnetyczną, lampę o dobrym oświetleniu. Można zastosować również ściankę działową o innej kolorystyce niż ściany. Rozplanowywanie gniazdek elektrycznych jest często mało praktyczne i nieprzemyślane wcześniej. Uczulamy na ten fakt, bo nic tak nie razi jak duża ilość przedłużaczy oraz kabli. Dlatego też na etapie remontu, warto upewnić się, że mamy przynajmniej po dwa gniazdka elektryczne w okolicach biurka i dwa w sąsiedztwie szafki nocnej.
Autor: materiały prasowe
W pokoju dla dziewczynki i chłopca nie bójmy się operować mocniejszymi kolorami. Soczysta zieleń doskonale sprawdzi się dla starszego dziecka, a gdy połączymy ją z jasnym drewnem podłogi i bielą mebli, całość zaprezentuje się wyśmienicie.
Autor: Martyna Rudnicka
W tej aranżacji postawiono na minimalizm. Główną ozdoba pomieszczenia jest ściana imitująca beton, ozdobiona naklejką.
Autor: archiwum
Szary, z czarnymi meblami, kolorowymi poduszkami we wzory spodoba się nastolatkowi. Kolory są stonowane, chłopięce, a przy tym dobrze się razem komponują.
Autor: INTERNO
Pokoje dla chłopców autorstwa pracowni INTERNO zostały utrzymane w szarościach, rozświetlonych jedynie pojedynczymi żółtymi akcentami. Ich główną ozdobą są ściany, na które została przeniesiona w formie komiksu pasja nastolatków do samochodów.
Autor: GotowyProjekt
Urządzenie pokoju nastolatka to nie lada wyzwanie. Założeniem tego projektu było stworzenie ciekawej aranżacji pokoju z zachowaniem maksimum funkcjonalności.