Dekoracje wnętrz: 10 pomysłów na domową galerię zdjęć
Wieszanie na ścianach galerii zdjęć to jeden z najpopularniejszych rodzajów dekoracji wnętrz. Tworząc domową galerię, możemy w łatwy i efektowny sposób wyeksponować oprawione w ramki rodzinne zdjęcia albo uzupełnić naszą aranżację wnętrza kolażem fotografii autorstwa naszych ulubionych artystów. Potrzebujesz inspiracji przy tworzeniu tego typu dekoracji wnętrza? Oto 10 pomysłów na oryginalną galerię zdjęć!
Autor: Mariusz Bykowski
A może galeria zdjęć udająca schnące w ciemni fotografie? Jak najbardziej!
Wieszanie na ścianach fotografii w równych rzędach i kolumnach przestaje być obowiązkowe. Teraz tworzymy nietuzinkowe galerie zdjęć w formie kolażu, na sznurkach i powierzchniach pokrytych farbą magnetyczną, a nawet na... meblach!
Nietypowa galeria zdjęć: dekoruj bez ograniczeń!
Do niedawna jedyną słuszną formą domowej galerii zdjęć były oprawione w ramki fotografie, zawieszone karnie w równych rzędach lub kolumnach. Tego typu podejście do dekoracji wnętrz odchodzi do lamusa. Teraz galerie zdjęć przyjmują nawet najbardziej fantazyjne formy, a jedyną rzeczą, która ogranicza cię przy aranżacji zbioru twoich ulubionych fotografii jest wyobraźnia! Powieszoną nad łóżkiem galerię zdjęć możesz potraktować jako oryginalny zagłówek, a jeśli umieścisz na grzejniku dopasowane rozmiarem fotografie, z powodzeniem odwrócisz uwagę od tego niezbyt urodziwego elementu wyposażenia wnętrz. Domowa galeria zdjęć może też przyjąć formę przyklejonego bezpośrednio do ściany kolażu lub osłony na front szafy w zabudowie. Rodzinne fotografie mogą również przemieniać się w naklejaną na ściany lub meble fototapetę. Doskonałym pomysłem jest pomalowanie fragmentu ściany nad blatem kuchennym czarną farbą magnetyczną, dzięki której twój zbiór zdjęć (przyczepiany do ściany przy pomocy magnesów) może zmieniać się co tydzień! A może galeria zdjęć udająca schnące w ciemni fotografie? Jak najbardziej! Czy raczej mini-galeria sztuki, w której zdjęcia najbliższych pełnią rolę znanych obrazów? Nie ma sprawy! Kluczem do sukcesu jest inwencja twórcza!
Autor: Mariusz Bykowski
Organizer na ścianę nad biurkiem: STOPIEŃ TRUDNOŚCI. Kratę można samemu zespawać ze stalowych prętów. Jeden pręt okrągły o dł. 200 cm w markecie budowlanym kosztuje ok. 3,20 zł. Jeśli nie mamy odpowiedniego warsztatu, łatwiej zamówić gotową i przyciętą do porządanych rozmiarów siatkę stalową zgrzewaną u producenta. Koszt to ok. 80 zł za siatkę o wielkości 100x200 cm.
Autor: Maria Miklaszewska, Martyna Rudnicka
Kuchnia została urządzona w eklektycznym stylu, łączącym industrialny, retro i skandynawski. Metaliczne żarówki w drewnianych oprawach wprowadziły lekki, humorystyczny i zaskakujący rys.
Autor: archiwum
W aranżacji sypialni zestawiono ze sobą elementy nowoczesne z tradycyjnymi. Masywna komoda z ozdobnymi uchwytami dzięki zabawnym dodatkom: pościeli z wilkiem i plakatowi z napisem Dżdżownica przestała być taka poważna i surowa. Fot. Eugeniusz Filipiuk
Autor: materiały prasowe
Od czego zacząć tworzenie własnej, domowej galerii zdjęć i inspiracji? Zbierz najcenniejsze motywy, na które kochasz patrzeć, i układaj na podłodze w różnych kompilacjach. Odrzuć zbędne, pozostaw najcenniejsze. Pozostaje już tylko wybrać ramy i miejsce... pomożemy! Fot. Malabelle.
Autor: Marcin Czechowicz
Czarna tablica nazywana jest tablicą życzeń. Dopiero po chwili goście orientują się, gdzie kończy się salon i kuchnia, a rozpoczynają lustrzane odbicia wnętrza. Gra pozorów (w którą bawimy się także w ogrodzie i na piętrze) sprawia, że salon tętni życiem, a portrety ze ścian zdają się puszczać do nas oko. Pomalowanie wyspy kuchennej farbą tablicową miało powstrzymać córkę przed mazaniem po ścianach. Przy stole krzesła Vitry: „Hal Ply Wood Chair” i „Jill”.