Jak zrobić wieniec adwentowy na stół? Wieniec adwentowy w stylu vintage, skandynawskim i retro
Okres przedświąteczny dla wielu osób bywa wyjątkowo stresujący — pełen spotkań i obowiązków, które utrudniają zatrzymanie się i poczucie magii Adwentu. Pielęgnowanie tradycji może jednak pomóc w stworzeniu świątecznej atmosfery. Jednym ze sposobów jest przygotowanie adwentowego wieńca na stół ze świeczkami, który wprowadzi nastrój oczekiwania. Jak zrobić taki wieniec adwentowy na stół? Podpowiadamy!
Autor: serwis prasowy Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe
Wieniec adwentowy naturalny.
Spis treści
- Co oznaczają cztery świece na wieńcu adwentowym?
- Nowoczesny wieniec adwentowy
- Wieniec adwentowy w klimacie retro
- Jak zrobić wianek adwentowy w stylu retro?
- Wieniec adwentowy w stylu vintage
- Elegancki wieniec adwentowy
- Nowoczesny wieniec adwentowy w stylu skandynawskim
- Jak samemu zrobić wieniec adwentowy w stylu skandynawskim?
- Jak zrobić wieniec adwentowy na stół? Inspiracje i zdjęcia
- Eleganckie stroiki bożonarodzeniowe. Nowoczesne stroiki bożonarodzeniowe na stół
Co oznaczają cztery świece na wieńcu adwentowym?
Od XIX wieku w większości europejskich krajów wieniec adwentowy jest integralną częścią okresu poprzedzającego Boże Narodzenie. Na początku, wieńce były ozdobione 24 świecami, ale dziś zazwyczaj są cztery, po jednej na każdą niedzielę adwentu. Bez względu od preferowanego stylu np. klasycznego czy nowoczesnego, poinsecja sprawia, że każdy wieniec się wyróżnia i jest
Nowoczesny wieniec adwentowy
Naturalna, wolnostojąca dekoracja: szyszki świerku i jodły, eszeweria, owoce dzikiej róży, gałązki zimozielone, cięte poinsecje i cztery świece stożkowe w złotych świecznikach zdobią ten wieniec adwentowy w klasycznych kolorach Bożego Narodzenia — czerwonym i zielonym.wyjątkowy.
Zobacz też: Wieniec bożonarodzeniowy na drzwi, okno, na stół. Nowoczesne wianki bożonarodzeniowe
Wieniec adwentowy w klimacie retro
Do wykonania stroika adwentowego w klimacie retro potrzebna jest taca lub talerz, dwa, różnej wielkości słomiane wianki, futrzane wykończenie, naczynie, ziemia, poinsecje, ozdobne szpilki, gorący klej i pistolet do klejenia, suszone kwiaty do dekoracji takie jak eukaliptus, oset górski (Carlina acualis), miesiącznica (Lunaria) i suchlin (Rhodanthe) oraz szpilki do mchu, patyczki podtrzymujące rośliny, świece i świeczniki.
Jak zrobić wianek adwentowy w stylu retro?
Krok 1: Umieść mniejszą ramę wieńca na większej i połącz je ze sobą patyczkami do roślin. Za pomocą ozdobnych szpilek przymocuj futerkowe wykończenie do podstawy.
Krok 2: Ustaw talerz lub tacę pod wieńcem. Posadź poinsecję w naczyniu i umieść ją na środku konstrukcji.
Krok 3: Szpilkami do mchu przymocuj suszone kwiaty do górnej części wieńca. Klejem na gorąco przymocuj świeczniki i włóż do nich świeczki. Gotowe!
Pamiętaj: Nigdy nie zostawiaj palącej się świeczki bez nadzoru.
Gotowy wieniec adwentowy w klimacie retro zobaczysz w naszej galerii ze zdjęciami.
Przylistki ciętych poinsecji w kształcie gwiazdy zachowają świeżość do dwóch tygodni, jeśli po przycięciu zanurzymy je najpierw na krótko w gorącej wodzie o temperaturze 60°C, a następnie natychmiast w zimnej wodzie. Należy umieścić je w probówkach wypełnionych wodą i przymocować do ramy złotym, grubym drutem.
Wieniec adwentowy w stylu vintage
Romantyczny wieniec adwentowy w stylu vintage z ciętymi poinsecjami i świecami w ciepłych odcieniach różu jest niezwykle oryginalny i łatwy do wykonania.
Jak zrobić wieniec adwentowy w stylu vintage? Najpierw pokryj słomianą ramę wieńca mchem, a następnie dodaj zielone liście, barwiony eukaliptus, małe szyszki i miniaturowe bombki. Następnie przymocuj do wieńca cztery świece filarowe i włóż osiem probówek. Do probówek wlej wodę i umieść w nich cięte poinsecje. Na koniec zawiąż aksamitne wstążki wokół świec i ustaw wieniec na zabytkowej paterze.
Elegancki wieniec adwentowy
Wieniec adwentowy w jesiennych odcieniach odbiega od klasycznej, świątecznej zieleni. Jego podstawę stanowi słomiana, umieszczona na tacy baza, pokryta suszonymi kwiatostanami hortensji. W centrum wieńca posadzono kremowe, miniaturowe poinsecje, a całość ozdobiono bombkami i czterema, białymi świeczkami w miedzianych świecznikach. Ostrokrzew i spryskane na złoty kolor kłosy i trawy nadają świąteczny akcent kompozycji.
Nowoczesny wieniec adwentowy w stylu skandynawskim
Ta efektowna kompozycja adwentowa w stylu skandynawskim jest nowoczesną alternatywą dla klasycznego, okrągłego wieńca. Minimalistyczna, wykonana z drewnianych kołków gwiazda pięknie komponuje się z czerwonymi przylistkami poinsecji. Ta aranżacja jest również bardzo prosta do wykonania.
Jak samemu zrobić wieniec adwentowy w stylu skandynawskim?
Potrzebne będą: kołki z jasnego drewna o różnej grubości, piła ręczna z drobnymi zębami, kątownik ułatwiający cięcie drewna, kartonowy szablon gwiazdy, pistolet do kleju na gorąco i klej w sztyfcie, nożyczki, cztery świece i świecznik do każdej z nich, trzy probówki, poinsecja, małe dekoracyjne drewniane gwiazdki i ozdobne serca.
Krok 1: Za pomocą kątownika przytnij 100-120 kawałków o różnej długości ok. 4,5, 5 i 5,5 cm i grubości.
Krok 2: Klejem na gorąco przyklej naprzemiennie różnej długości i grubości kołki do szablonu. Pozostaw trzy przerwy między kołkami na probówki. Gdy klej wyschnie, odetnij nadmiar papieru wokół gwiazdy.
Krok 3: Umieść świeczniki i probówki. Wywierć otwory w czterech grubszych kołkach na świeczniki. Umieść trzy probówki w przerwach, które pozostawiłeś między kołkami i w razie potrzeby zabezpiecz je klejem na gorąco. Następnie umieść świece w świecznikach i przyklej ozdobne serca i gwiazdki do drewnianej gwiazdy. Na koniec wypełnij probówki wodą i umieść w nich cięte poinsecje.
Gotowy wieniec adwentowy w klimacie retro zobaczysz w naszej galerii ze zdjęciami.
Jak zrobić wieniec adwentowy na stół? Inspiracje i zdjęcia
Autor: serwis prasowy Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe
Wieniec adwentowy naturalny.
Eleganckie stroiki bożonarodzeniowe. Nowoczesne stroiki bożonarodzeniowe na stół
Autor: serwis prasowy marki Lights4fun
Pomysły na stroik świąteczny, bożonarodzeniowy.