Pomysłowe kwietniki hand made na balkon, taras i do ogrodu. Efektowne i proste do zrobienia! Zdjęcia i instrukcje krok po kroku

2025-04-01 14:17

Efektowne kwietniki dla pelargonii i nie tylko możesz zrobić dosłownie ze wszystkiego. Sprawdzą się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie, balkonie czy w domu. Bądź eko i wykorzystaj przedmioty i materiały, które miały trafić do kosza. Z nich, w duchu zero waste, można wyczarować prawdziwe cuda! Poniżej propozycje, które mogą zainspirować!

Spis treści

  1. Pomysłowe dekoracje z pelargoniami w roli głównej
  2. Pomysłowe kwietniki DIY – materiały z recyklingu, projekty łatwe do zrobienia
  3. Projekty DIY z pelargoniami w roli głównej
  4. Pelargonie – piękne i łatwe w uprawie, nawet dla początkujących!

Pomysłowe dekoracje z pelargoniami w roli głównej

Jeśli marzysz o efektownym balkonie, tarasie czy ogrodzie – wybierz pelargonie! Są wytrzymałe, piękne i ponadczasowe. Możesz je sadzić konwencjonalnie, tworzyć efektowne kompozycje albo... pomysłowe, atrakcyjne dekoracje – zobacz inspirujące podpowiedzi!

Pomysłowe kwietniki DIY – materiały z recyklingu, projekty łatwe do zrobienia

Kwietniki na balkon, taras czy do ogrodu możesz zrobić dosłownie ze wszystkiego. Wykorzystaj zwłaszcza materiały i przedmioty, które były przeznaczone do wyrzucenia. Niektórym dasz drugie życie, zmieniając ich funkcje albo je przetwarzając, co jest cenne ze względu na ochronę środowiska naturalne.

Przy okazji zaś stworzysz zindywidualizowane kwietniki, które udekorują twój dom, ogród czy balkon. Zobacz, jak świetnie się w nich prezentują ponadczasowe pelargonie!

Projekty DIY z pelargoniami w roli głównej

Zobacz poniżej instrukcje wykonania krok po kroku:

  • Stojący kwietnik DIY z materiałów z upcyklingu
  • Kwietnik z filiżanki DIY
  • Kapeluszowy kwietnik DIY
  • Lakierowana osłonka DIY

Pelargonie – piękne i łatwe w uprawie, nawet dla początkujących!

Pelargonie to ponadczasowe i piękne rośliny, które zalicza się to tzw. pancernych gatunków. Nie są wymagające i wystarczy zapewnić im minimalną opiekę, by wspaniale rosły i kwitły. O czym trzeba pamiętać?

  • Lubią stanowisko słoneczne i półcieniste.
  • Wolą mieć za sucho, niż za mokro. Oczywiście, nie wolno zapomnieć o ich podlewaniu, ale robimy to wtedy, gdy podłoże już jest prawie suche. Dbamy też o dobry drenaż w doniczce oraz o to, by woda nie stała w podstawce.
  • Są łakome, czyli lubią regularne zasilanie nawozem do pelargonii. Bez odżywek nie będą kwitły tak okazale.
  • Dobrze reagują na usuwanie przekwitniętych kwiatów – ten zabieg pobudza je do jeszcze obfitszego kwitnienia.