Te bombki kosztują krocie! Wśród nich ozdoby świąteczne z PRL-u i te od Versace
Piękne, stylowe i z duszą. Bombki są niezbędne podczas dekorowania bożonarodzeniowego drzewka. Jakie ozdoby choinkowe będą modne w 2024 roku? W internecie znajdziemy kultowe bombki z PRL-u, modele tworzone przez znanych projektantów, jak również te ręcznie zdobione. Nie oznacza to jednak, że musisz wydać fortunę, aby mieć stylową choinkę. Sprawdź nasze propozycje dekoracji choinki w różnych wydaniach!
Autor: Pexels/Julia Volk
Bombki na święta 2023 - zobacz najpiękniejsze modele
Spis treści
- Jak ubrać choinkę 2024?
- Jakie kolory bombek na choinkę?
- Choinka w nowoczesnym wydaniu
- Bombki w stylu rustykalnym
- Jak ubrać choinkę w stylu tradycyjnym?
- Ile kosztują bombki na choinkę?
- Bombki z PRL-u
- Bombki choinkowe 2024 - modne inspiracje. Zdjęcia
Jak ubrać choinkę 2024?
Świąteczne drzewko powinno być takie jak lubimy, eklektyczne czy modne? Jak ubrać choinkę, żeby nam się podobała, a przy okazji nie stracić fortuny?
Czy co roku powinniśmy kupować nowe lub nowoczesne bombki? Oczywiście, że nie. Dekoracje bożonarodzeniowe powinny odzwierciedlać nasz styl i aranżację wnętrz. Dobrze jest mieć stałą bazę bombek, tzw. robiących tło i co roku dodawać tylko kilka nowych. Czasem dzięki zaledwie kilku nowym bombkom może powstać całkiem nowa dekoracja bożonarodzeniowa.
W tym artykule podpowiemy, jak udekorować drzewko w konkretnym stylu oraz zdradzimy, które bombki kosztują fortunę.
Jakie kolory bombek na choinkę?
Bombki możesz dobrać do stylu, w jakim urządzone jest Twoje mieszkanie. Jeśli lubisz ekologiczne ozdoby, możesz wzbogacić błyszczące bombki, drewnianymi ozdobami. Stylowo i bardzo modnie będzie prezentować się choinka ustrojona monochromatycznie - w jednym kolorze.
Do mieszkań będzie pasować drzewko ozdobione czarnymi bombkami. Takie ozdoby idealnie będą prezentować się w industrialnym, nieco surowym salonie. W takich wnętrzach spotkamy dużo drewna, metalu i betonu. Ciemne bombki na tle ceglanej ściany będą strzałem w dziesiątkę. Mogą być matowe lub połyskujące.
Choinka ozdobiona białymi bombkami to idealna propozycja dla wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, glamour czy modern classic. Jeśli chcemy dodać pastelowym wnętrzom nieco kontrastu, postawmy na ozdoby w złocie, srebrze, głębokiej czerwieni i butelkowej zieleni. Warto zdecydować się na trzy kolory przewodnie.
Niezwykle modne są bombki przedstawiające różne postacie - dziadka do orzechów, renifera, pieska - lub różne inne świąteczne motywy. Chętnie zawieszamy na naszych choinkach niewielkie pierniczki, domki oraz błyszczące laseczki.
Choinka w nowoczesnym wydaniu
Do dekoracji choinki w stylu nowoczesnym sprawdzą się bombki proste w formie. Mogą to być modele okrągłe, szklane, przezroczyste i puste w środku, wypełnione piórkami lub brokatem. Okrągłe bombki mogą także być jednobarwne lub pomalowane w modne zygzaki.
Bombki w stylu nowoczesnym mogą także przybierać kształty przypominające bryły znajome lekcji geometrii. By umilić te wspomnienia, nowoczesne ozdoby przestrzenne pojawiają się w kolorach pastelowych.
Bombki w stylu rustykalnym
Choinka w stylu rustykalnym kojarzy się z choinką domową i rodzinną. Bombki wykonane z drewna, słomy lub filcu przybierają kształty krasnoludków, aniołów i zwierząt. Czasem są to też choinki, gwiazdy i atrybuty kolędników.
Więcej: choinka na święta tradycyjna czy modna?
Zaletą ozdób w tym stylu jest to, że są one bezpieczne, nie tłuką się. To idealna propozycja dla domów, gdzie są małe dzieci i niesforni pupile domowi. Nawet jeśli choinka z bombkami rustykalnymi się przewróci, nie poniesiemy większych strat, ani nikt się nie skaleczy.
Jak ubrać choinkę w stylu tradycyjnym?
Choinka w stylu tradycyjnym jest najbardziej popularną choinką. Bombki zdobiące taką choinkę są różnokolorowe i w wielu kształtach.
Jest to po prostu mieszanka tego co lubimy i co nam się najbardziej podoba. Takie tradycyjne choinki są zawsze wyjątkowe i niepowtarzalne. Kolekcjonując ozdoby przez wiele lat mamy pewność, że nasza choinka będzie tą jedyną i wyjątkową, nie spotkamy u nikogo znajomego ani u rodziny identycznej.
Ile kosztują bombki na choinkę?
Każdego sezonu pod szyldem manufaktury Rosenthal wprowadzane są kolejne kolekcje porcelany oraz szkła oparte na projektach Gianniego i Donatelli Versace. Wśród nich drogocenne, porcelanowe bombki, za które zapłacimy nawet 550 złotych.
Jak czytamy na stronie manufaktury Rosenthal, współpraca z rodzeństwem Versace rozpoczęła się już na początku lat 90-tych.
- Mediolańscy kreatorzy zdecydowali się stworzyć dla Rosenthala efektowne dekoracje designerskich upominków. Ich projekty wzbudziły tak ogromne zainteresowanie, że natychmiast podjęto decyzje o wprowadzeniu całej autorskiej kolekcji. Tak powstało Rosenthal meets Versace - podkreślono na stronie rosenthal.pl.
Oczywiście znajdzie się też dużo innych wyjątkowych modeli. Za bombki w popularnych sieciówkach - na przykład Home&You - zapłacimy kilkanaście złotych. Stylowe bombki sprzedawane w komplecie na westwing.pl kosztują kilkadziesiąt złotych.
Oryginalne modele znaleźliśmy na stronie fabrykaform.pl, gdzie za jedną sztukę zapłacimy kilkaset złotych. Dla przykładu, bombka z morskim motywem kosztuje 216 złotych.
Bombki z PRL-u
Moda na rzeczy z PRL-u wróciła jak bumerang. Popularne sople, bałwanki czy szyszki chętnie wybierają miłośnicy stylu vintage. Tak ustrojona choinka przywodzi na myśl beztroskie czasy młodości czy dzieciństwa. Warto przejrzeć strych czy piwnicę - być może cenne dziś bombki, mamy u siebie w domu.Bombki z PRL-u znajdziemy też na portalach aukcyjnych. Ich ceny zaczynają się już od kilku złotych, a kończą nawet na kilkuset złotych! Na topie są druciane ozdoby, bombki z reflektorami, ale też te przedstawiające postacie z kultowych bajek - Bolka i Lolka czy Jacka i Agatkę. Takie bombki opiewają kosztują między 200 a 300 złotych.
Bombki choinkowe 2024 - modne inspiracje. Zdjęcia
Autor: Pexels/Julia Volk
Bombki na święta 2023 - zobacz najpiękniejsze modele
Zobacz: Portal kominkowy - idealna ozdoba na święta! Jak zrobić atrapę kominka? Ile kosztuje?
Autor: Igor Dziedzicki
Portal kominkowy to hit nadchodzących świąt! Możesz zrobić go samodzielnie lub z pomocą stolarza