DIY: składany stolik z tablicą do pokoju dziecka. Zdjęcia KROK PO KROKU!
Niezwykle praktyczny niewielki mebel do małego pokoju dziecka – i nie tylko! Składany stół, który po drugiej stronie blatu ma tablicę, a w korpusie kryje półki na przybory piśmiennicze i plastyczne, to wymarzona przestrzeń do pisania, rysowania i innych twórczych aktywności. Pokazujemy na zdjęciach, jak go wykonać – krok po kroku!
Autor: living4media
Składany stolik montowany do ściany to nie tylko biureczko do odrabiania lekcji czy aktywności twórczej, ale też wygodna szafeczka na przybory piśmienne i inne akcesoria, a także niewielka tablica!
Skorzystaj z naszej obficie ilustrowanej instrukcji DIY i zrób sam lub sama niewielki sekretarzyk do zawieszenia na ścianie. Dzięki składanemu blatowi z ruchomą nogą, która nadaje mu stabilność, półeczkach na przybory piśmiennicze czy malarskie oraz tablicy odpowiedniej do pisania i rysowania kredą, ten niewielki mebel okazuje się fantastycznie wielofunkcyjny. A jednocześnie zabiera tak mało miejsca! Wykonany według naszego projektu zajmie tylko 60 cm bieżących ściany, a odstawał będzie na zaledwie 16 cm!
Oczywiście mebel o proponowanej przez nas formie możesz bez trudu powiększyć (poszerzyć, pogłębić, wydłużyć czy podwyższyć), również z myślą o innym przeznaczeniu. Jakim? Od stworzenia szerszego pola do rozwijania twórczych hobby, przez wygodne miejsce do pracy w domu, po mikrokredens ze składanym blatem do jedzenia posiłków. I właśnie do planowanej funkcji w tej samej mierze co do dostępnej przestrzeni w mieszkaniu należy dobrać ostateczne wymiary mebla.
.. Czytaj też: Co zrobić z resztek SKLEJKI? 5 inspirujących pomysłów do domu >>
.. Czytaj też: Co zrobić z resztek DREWNA? 5 inspirujących pomysłów do domu >>
Nasz mebel ma formę bardzo prostą, ale niepozbawioną troski o estetykę. Złożony mebel zamyka się w prostopadłościennej bryle, a ruchoma noga chowa w oprawie tablicy – staje się jej dodatkową ramką. Wszystkie części drewiane, które nie są pomalowane farbą (w naszej realizacji tylko powierzchnia tablicy oraz dno mebla), zostają surowe lub wykończone bezbarwnym olejem czy woskiem do drewna, który chroni brzozową sklejkę przed zaplamieniem, ale nie ujmuje jej surowego uroku.
Oczywiście powściągliwe kształty sekretarzyka do pokoju dziecka można potraktować jako zachętę do zabawy kolorem. Może ładnie mu będzie w intensywnej czerwieni? A może w intensywnym odcieniu błękitu? A może dla odmiany w złamanej bieli lub głebokiej czerni? Możliwości jest wiele, podobnie jak preparatów, które nadadzą sklejce nie tylko wybraną barwę, ale i określony walor, od matu po połysk. Osobny wątek to oświetlenie – jeśli w pobliżu sekretarzyka znajduje się gniazdko elektryczne, można pomyśleć o rozświetleniu jego wnętrza np. taśmą LED.
Masz już ochotę działać? Zapoznaj się z galerią u góry artykułu i prześledź kolejne kroki, które pozwolą Ci bez kłopotu skonstruować taki sekretarzyk ze składanym blatem i tablicą!