Lawendowa podkładka pod gorące naczynie decoupage: ZRÓB TO SAM
W zrób to sam podpowiadamy jak zrobić podkładki deocupage pod gorące naczynie. Funkcjonalna dekoracja ozdobiona techniką decoupage'u to prawdziwy hit! Maj to najlepszy czas na spotkania w gronie znajomych!
Autor: Patrycja Malitka
Spis treści
- Podkłada decoupage pod gorące naczynia: potrzebne materiały
- Podkładka pod gorące naczynie decoupage: instrukacja krok po kroku
Zależy wam, by podejmując gości stół był zarówno funkcjonalny, jak i pięknie udekorowany? W zrób to sam pokazujemy jak samodzielnie wykonać podkładkę pod gorące naczynia. Nasza podkładka jest wykonana techniką decoupage.
Podkłada decoupage pod gorące naczynia: potrzebne materiały
Zanim przystąpisz do prac, zorganizuj niezbędne materiały potrzebne do wykonania podkładki pod gorące naczynie techniką decoupage:
- Podkładka korkowa
- Farba akrylowa kremowa
- Pędzel z włosia syntetycznego
- Nożyczki
- Serwetka papierowa decopuage
- Klej do decoupage
- Pędzel miękki
- Wstążka dekoracyjna kremowa materiałowa samoprzylepna
- Lakier jachtowy
Podkładka pod gorące naczynie decoupage: instrukacja krok po kroku
KROK 1:
Podkładkę malujemy kremową farbą akrylową pędzlem z włosia syntetycznego. Malujemy kilka warstw, ponieważ podkładka korkowa bardzo szybko wchłania duże ilości farby.
KROK 2:
Przygotowujemy wzór (decoupage) do naklejenia na przygotowaną w poprzednim punkcie powierzchnię podkładki. Rozwarstwiamy serwetkę do uzyskania jednej (cieniutkiej) warstwy z nadrukiem. Wycinany w miarę dokładnie wzór. Jeśli nie jesteśmy w stanie dokładnie wyciąć krawędzi, pozostawmy delikatny margines. Kremowy margines serwetki wtopi się w kremową farbę podkładu.
KROK 3:
Klejem do decoupage i pędzlem z delikatnego, miękkiego włosia naklejamy wzór według uznania na wcześniej pomalowaną podkładkę. Nie martwmy się, że klej jest biały i odznacza się od tła. Po wyschnięciu stanie się przeźroczysty i błyszczący.
KROK 4:
Na obrzeża podkładki donaklejamy samoprzylepną taśmę dekoracyjną. Warto wybrać ją również w kremowej tonacji, by nie odznaczała się zbyt mocno od tła naszej podkładki. Końcówkę docinamy równo nożyczkami.
KROK 5:
Na koniec całość malujemy kilkakrotnie lakierem jachtowym. Czynność tą najlepiej wykonywać na wolnym powietrzu z uwagi na drażniący zapach lakieru. Po dokładnym wyschnięciu jednak lakier sprawi, że powierzchnia nie będzie się kleić po zetknięciu z gorącym naczyniem.
Nasza dekoracyjna podkładka pod gorące naczynie jest gotowa!