ZRÓB TO SAM: Zlewozmywak - JAK ZAMONTOWAĆ, sposoby montażu
Szukasz zlewozmywaka? Rynek oferuje szeroką gamę produktów - różne typy, materiały, wymiary, kolory... Wybierając zlewozmywak kierujemy się najczęściej jego wyglądem i funkcjonalnością. Rzadziej zwracamy uwagę na sposób jego montażu. Poznaj sposoby montażu zlewozmywaków oraz ich funkcjonalności. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie...
Najczęściej kupowane są zlewozmywaki ze stali nierdzewnej (szlachetnej), stali emaliowanej oraz kompozytów mineralno-żywicznych. Znacznie mniejszym powodzeniem cieszą się zlewozmywaki wykonane z tworzywa sztucznego lub ceramiki.
Sposoby montażu zlewozmywaków
Sposób montażu zlewozmywaka - zależy od sposobu zagospodarowania kuchni. Jeśli w kuchni planujemy ustawić standardowe szafki, powinniśmy wybrać zlewozmywak nasadowy, czyli nakładany na szafkę. Natomiast, w przypadku kuchni robionych na zamówienie - zlewozmywak do wbudowania, montowany w otworze wyciętym w blacie lub zlewozmywak podwieszany (do podbudowy), mocowany do blatu kuchennego od spodu. Decydując się na zlewozmywak do podbudowy warto wiedzieć, że przeznaczone są wyłącznie do blatów odpornych na działanie wody - z kamienia naturalnego, kompozytów, szkła, ceramiki... Taki zlewozmywak można zainstalować nawet nad 30-centymetrową szafką. Zlewozmywaki do wbudowania, zarówno w wersji prostej, jak i narożnej montuje się w dowolnym blacie. Wybór konkretnego modelu wiąże się również z jego funkcjonalnością. Można zatem wybierać spośród zlewozmywaków jednokomorowych, półtorakomorowych (z płytszą komorą do odcedzania), dwukomorowych a nawet dwuipółkomorowych. Poszczególne modele różnią się wielkością i kształtem komór - najczęściej są kwadratowe lub prostokątne, mogą być także okrągłe lub mieć nieregularne kształty. W zależności od potrzeb możemy także zdecydować się na zlewozmywak bez ociekacza lub z ociekaczem.