Małe meble wielofunkcyjne ułatwiające życie! Zobaczcie o co chodzi!
Meble wielofunkcyjne stają się coraz popularniejsze i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu lampa podłogowa, niski stolik kawowy – to podstawowe wyposażenie salonu. Biurko znajdziemy w każdym gabinecie. A na nich smartfony, tablety i laptopy. Niby rzecz normalna, jednak każda z nich wymaga częstego ładowania. I tu właśnie pojawia się problem – jak ładować potrzebne nam urządzenia bez widoku przewodów, które nie dość, że nie są najpiękniejsze, to często po prostu bardzo przeszkadzają?
Autor: materiały prasowe DutchHouse
Sprytna półka ścienna Stage, która może służyć jako blat do okazjonalnej pracy lub jako stolik nocny. Jej wyjątkowość polega na wbudowanej listwie elektrycznej do podłączenia laptopa lub innego urządzenia elektronicznego. Dzięki temu kable są niemal niewidoczne, co w pomieszczeniu reprezentacyjnym ma ogromne znaczenie.
Spis treści
- Meble wielofunkcyjne: życie bez widocznych kabli i przewodów?
- Meble wielofunkcyjne: coś dla wielbicieli elektronicznych czytników książek i tabletów
- Meble wielofunkcyjne: systemy modułowe XXI wieku
- Meble wielofunkcyjne: rozkładane siedziska
- Meble wielofunkcyjne: regały na miarę potrzeb
- Meble wielofunkcyjne: GALERIE ZDJĘĆ
Meble wielofunkcyjne dziś są znów na topie. Modułowe, a przy tym ciekawe wzorniczo siedziska czy regały sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzą małe mieszkania. Ale nie tylko, bo doskonale sprawdzają się także w starciu z nowoczesną technologią. Właśnie dlatego stoliki kawowe, lampy podłogowe i biurka coraz częściej... ułatwiają nam ładowanie smartfonów czy tabletów! Wyposażone są bowiem w źródło zasilania. Nic więc dziwnego, że meble wielofunkcyjne zyskują taką popularność - łączą w sobie przyjemność i użyteczność.
Zobacz: Kawalerka: jak urządzić małe mieszkanie ładnie i funkcjonalnie? >>>
Meble wielofunkcyjne: życie bez widocznych kabli i przewodów?
Wszechobecne kable i przewody do ładowarek smartfonów, laptopów czy tabletów potrafią obrzydzić korzystanie z nich. Każdy sprzęt przecież trzeba kiedyś naładować. Problem zaczyna się wtedy, gdy kilka z nich musimy ładować w jednym czasie i zaczyna brakować miejsca lub ciągnący się od gniazda w ścianie przewód stwarza niebezpieczeństwo zaplątania się, o walorach estetycznych nie wspominając. I teraz okazuje się, że lampa podłogowa wyposażona w ładowarkę umieszczoną w blacie stolika idealnie sprawdzi się wieczorem. Tak samo jak szafka nocna na którą odkładamy telefon. Innym pomysłem są płytkie gniazdka ukryte pod stołem. Przewód zasilający zazwyczaj ukryty jest w nodze mebla. Tak samo mogą być wyposażone półki ścienne służące jako podręczne biurka lub szafki nocne.
Przeczytaj: Stolik nocny - jaki stolik do sypialni? INSPIRACJE >>>
Meble wielofunkcyjne: coś dla wielbicieli elektronicznych czytników książek i tabletów
A co powiecie na stolik kawowy lub pomocniczy z blatem z wbudowaną listwą z otworem, umożliwiącą wstawienie urządzenia, z którego akurat korzystamy? Możemy czytać książkę, mając wolne ręce, możemy swobodnie pić kawę albo jeść przekąskę. Innym ciekawym pomysłem ograniczającym ilość przewodów na blacie jest biurko z wbudowanymi głośnikami. Wystarczy podłączyć telefon i nasza ulubiona muzyka sączy się z głośników, a nie wprost do ucha.
Nie przegap: Gdzie postawić biurko? BIURKA ZDJĘCIA: 15 wnętrz z miejscami do pracy >>>
Autor: materiały prasowe DutchHouse
Sprytna półka ścienna Stage, która może służyć jako blat do okazjonalnej pracy lub jako stolik nocny. Jej wyjątkowość polega na wbudowanej listwie elektrycznej do podłączenia laptopa lub innego urządzenia elektronicznego. Dzięki temu kable są niemal niewidoczne, co w pomieszczeniu reprezentacyjnym ma ogromne znaczenie.
Meble wielofunkcyjne: systemy modułowe XXI wieku
Choć niewątpliwie meble wielofunkcyjne miały kiedyś niskie notowania, ich zła sława minęła. Dlaczego? Po prostu są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią częste i szybkie zmiany wystroju wnętrza, a także dla posiadających mieszkania o niewielkim metrażu. I tak, tego typu meble znowu stały się popularne i to nie tylko w Polsce, lecz także np. w Wielkiej Brytanii, we Włoszech czy w Skandynawii. Obecnie tworzą je uznani projektanci, których inwencja sprawia, że współczesne moduły nie przypominają swoich przodków. Są oryginalne, ale jednocześnie mają proste formy, umożliwiające dowolne ich zestawianie i tworzenie różnych, zawsze funkcjonalnych kompozycji. Meble modułowe nowej generacji produkowane są z materiałów wysokiej jakości. Przykładem są niewątpliwie kanapy.
Zobacz: Kanapy do salonu. 25 modnych i wygodnych sof do pokoju dziennego >>>
Meble wielofunkcyjne: rozkładane siedziska
Wnuczką dawnej pary mebli przeznaczonych do siedzenia w dzień i spania w nocy jest sofa modułowa – niezwykle modna i funkcjonalna. Systemy składają się z różnych odrębnych elementów, umożliwiających komponowanie obszernych kanap, narożników i innych układów, zależnie od potrzeb użytkowników. Jednocześnie, gdy już znudzimy się układaniem miękkich megaklocków, możemy je rozstawić, a każdy z nich i tak będzie pełnił funkcję praktycznego mebla. Dodatkowo wiele sof modułowych można rozłożyć do spania – jednak doskonałe opracowanie konstrukcyjne tego nie zdradza.
Potomkiem wersalki i półkotapczanu jest fotel z funkcją spania, który także cieszy się dzisiaj popularnością wśród projektantów wzornictwa przemysłowego. Nowoczesne okucia meblowe pozwalają rozłożyć meble bez użycia siły – co było zmorą w przypadku ich starszych „kuzynów”. Stelaże wykonane z metalu lub odpowiednio przygotowanego drewna klejonego gwarantują trwałość i wygodę użytkowania.
Polecamy: Meble do salonu: sofa. Wybieramy sofy >>>
Meble wielofunkcyjne: regały na miarę potrzeb
Meblościanki sprzed lat miały dwa podstawowe zadania. Pierwszym było pomieszczenie niezbędnych rzeczy – zarówno tych użytkowych, jak i dekoracyjnych. Dlatego miały one dużo półek otwartych i zamykanych (zazwyczaj pełnymi drzwiczkami) oraz witryn.
Drugim celem było wydzielanie stref. Niestety, materiały, z których wykonywano meble, były takiej jakości, że ryzykowne było montowanie zabudowy na środku pomieszczenia. Nieostrożne oparcie się mogło niekiedy spowodować zawalenie się całej konstrukcji.
Współczesne meble odbiegają od wspomnianych „standardów”. Pozbawione ścianek tylnych, stają się meblami ażurowymi, sprawiającymi wrażenie lekkich i przestrzennych. Często zamiast nóżek mają kółka, a więc pełnią funkcję przesuwnej ścianki, umożliwiającej wydzielenie we wnętrzu nowych, funkcjonalnych części, w zależności od aktualnych potrzeb domowników.
Meblościanki mogą mieć, tak jak sofy, konstrukcję modułową, dzięki której tworzy się różne konfiguracje. To doskonałe rozwiązanie dla osób często przeprowadzających się czy wynajmujących mieszkanie lub po prostu uwielbiających zmiany aranżacji wnętrz.
Odmiana mieszkania za pomocą konfigurowanej meblościanki jest tym łatwiejsza, że drzwiczki służące do zamykania części półek mają różne wykończenia barwne oraz rozmaite rodzaje przeszkleń. To prawdziwa zabawa dla dorosłych – wystarczy inaczej zestawić poszczególne elementy, by uzyskać nowy, zaskakujący mebel.(...)Więcej w katalogu Urządzamy dom i mieszkanie 2012/2013.
Nie przegap też: Nowoczesne meblościanki: świetny wybór do małych mieszkań >>>
Meble wielofunkcyjne: GALERIE ZDJĘĆ
Zobacz, jak meble modułowe wygladają w różnych wnętrzach. Inspirujące zdjęcia znajdziesz w naszych galeriach zdjęć!
Autor: materiały prasowe Muuto
Oryginalne bryły mebli modułowych stanowią świetne dopełnienie przestronnych, nowoczesnych wnętrz.
Autor: Le Pukka materiały prasowe
Wyjątkowo ciekawa zabudowa z mebli modułowych w pokoju dziennym Tetris 4, polskiej firmy Rosa Nero. Wszystkie elementy są zamknięte ale dzięki różnym odcieniom błękitu - tak modny ostatnio efekt ombre - zabudowa jest lekka i bardzo oryginalna. Nic dodać, nic ująć. Zdjęcie: materiały prasowe Le Pukka