Komplet mebli do salonu: meble białe, jasne, kolorowe. Jak wybrać komplet mebli do salonu?

2022-04-19 11:05

Komplet mebli do salonu - które wybrać i na jaki kolor kolekcji mebli się zdecydować? Pomysłowe meblościanki. Wybraliśmy 13 mebli z polskich sklepów, m.in. meble Agata, VOX, BRW, Wójcik. Sprawdź, jak dopasować komplet mebli do salonu.

Spis treści

  1. Komplet mebli do salonu: czy warto kupić białe meble?
  2. Komplet mebli do salonu: 10 białych mebli, które się nie znudzą!
  3. Komplet mebli do salonu: malowanie białych mebli
  4. Komplet mebli do salonu: do czego pasują białe meble?
  5. Komplet mebli do salonu: meble kolorowe
  6. Kolekcje mebli do salonu: meble jasne drewniane
  7. Komplet mebli do salonu: jaki kolor ścian przy meblach drewnianych?
  8. Komplet mebli do salonu: meble drewniane - galeria
  9. Komplet mebli do salony: meble wenge

Wybór kompletu mebli do salonu to nie lada wyzwanie. Dlaczego? Nie ma drugiego takiego mebla jak meblościanka. Przedstawiamy komplety mebli do salonu, które pozwalą mądrze zaaranżować kącik RTV, ujarzmić kolekcję filmów, przechować książki i pamiątki. Pomogą urządzić miejsce do pracy czy nauki. Jak wybrać meble do salonu, które staną się ozdobą wnętrza? Jakie kupić meble: białe, w naturalnym kolorze drewna, a może meble ciemnobrązowe będą najbardziej odpowiednie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę meblując salon. W galerii zdjęć prezentujemy 13 kompletów meblowych z polskich sklepów: ceny kompletów mebli do salonu, zdjęcia mebli, przedstawiamy również ich producentów.

Komplet mebli do salonu: czy warto kupić białe meble?

Białe meble do salonu zapewnią optyczne powiększenie wnętrza. Meble do salonu w kolorze snieżnej lub złamanej bieli dobrze sprawdzają się w małych wnętrzach. Zwłaszcza jeśli moduły mebli są niewielkich rozmiarów i sami możemy decydować o wielkości zestawu. Jeśli mamy nieduży pokój, do takiego wnętrza projektanci wnętrz polecają witryny, kompozycje z kubików, ażurowe regały.

Białe meble, bez względu na styl, mają niezwykłą moc ponadczasowego wpasowania się w bryłę naszego wnętrza. Białe meble są zawsze na czasie. Zarówno w nowoczesnej odsłonie laminowanych płyt MDF, rustykalnych kredensów czy odpowiednio wystylizowanych mebli w stylu shabby chic.

Biel to również kolor świeżości i lekkości. Do tego kolor biały jest bezpretensjonalny i niezwykle uniwersalny. Biały kolor mebli sprawdza się zarówno we wnętrzach w stylu klasycznym, skandynawskim jak i rustykalnym czy nowoczesnym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości w kwestii wyboru koloru mebli do naszych wnętrz, biel będzie zawsze dobrym wyborem. Jest lekka i neutralna, nie determinuje stylu wnętrza ani nie przytłacza gabarytem mebla. Biały mebel jest też przyjazny w utrzymaniu czystości (nie widać na nim kurzu tak, jak na meblach ciemnych). Łatwiej jest też dobrać dodatki i tekstylia do wnętrz z białymi meblami (dywany i zasłony mogą być wówczas totalnie abstrakcyjne i z polotem - bez ograniczeń). Jeśli zaś znudzi nam się biel mebli albo w między czasie wykiełkuje nam pomysł na wymarzoną kolorystykę mebli we wnętrzu, białe meble łatwiej niż inne możemy zwyczajnie... przemalować.

Zobacz również: Salon - inspiracje 

Komplet mebli do salonu: 10 białych mebli, które się nie znudzą!

Zobacz nasz ranking białych kompletów mebli do salonów, które warto mieć w swoim wnętrzu.

Białe meble: komoda

Biała komoda to wybór ponadczasowy z wielu powodów. Biała komoda to znakomita propozycja do małych wnętrz, w których potrzebujemy miejsca do przechowywania. Masyw mebla odciąży biały kolor, a niewielkie wnętrze dalej będzie wyglądać na przestrzenne i jasne.

Białe meble: garderoba

Biała garderoba, czy to w sypialni czy w przedpokoju, to także trafiona propozycja do ciemnych wnętrz, jak długi wąski hall czy wydzielony fragment sypialni na funkcjonalną przebieralnię.

Białe meble: witryna

Biała witryna z kompletu mebli do salonu na książki to doskonały mebel dla miłośników czytania, których kolekcja woluminów nieustannie rośnie. Jasny kolor mebla zestawiony z wielobarwnymi grzbietami opasłych tomów zrównoważy kompozycyjnie domową biblioteczkę, dodając jej świeżości i harmonijnego wykończenia. Mebel ten zaprowadzi także iście bibliotekarski ład i porządek w księgozbiorze - także wizualny.

Białe meble: konsola

Biała konsolka, czy to w przedpokoju (na klucze, pocztę, podręczne drobiazgi) czy w sypialni (w roli mini-toaletki, gdy przestrzeń jest ograniczona) to mebel wytworny i niedoceniany, a jakże praktyczny w codziennym użytkowaniu. Jednolicie biała konsolka stapiająca się z bielą ściany do której jest dostawiona, to wizualny mebel-widmo bez którego jednak z czasem trudno się obejść.

Białe meble: krzesło

Białe krzesła sprawdzają się zawsze i w każdej roli: krzeseł do jadalni, krzesła gabinetowego czy do biurka młodzieżowego. Biały kolor zawsze odciąży masyw mebla, dlatego decydujący jest tutaj jego styl: prowansalski, skandynawski, nowoczesny czy klasyczny to najlepsze propozycje dla ponadczasowych białych krzeseł.

Białe meble: toaletka

Biała toaletka to niejednokrotnie marzenie najpierw każdej dziewczynki, a następnie dorosłej kobiety. Kącik ze ślicznym, białym meblem który w całości wypełniony jest kobiecymi drobiazgami: perfumami, kosmetykami, biżuterią... zapomniany buduar w wersji mini, czyli biała toaletka to prawdziwe spełnienie marzeń - i tych "dziewczyńskich" i tych doroślejszych.

Białe meble: taboret

Biały taboret to domowy niezbędnik, który przydaje się w każdym pomieszczeniu w zależności od okoliczności. Dlatego neutralna biel funkcjonalnego taboretu daje mu prawo brylowania po całym mieszkaniu i ratowaniu nas z opresji: wysokiej półki w spiżarni czy biblioteczce, dodatkowego siedziska dla dziecka, stołka na miskę z praniem do rozwieszenia, podpórką pod nogę podczas prasowania itd.

Białe meble: stół

Biały stół w jadalni potrafi "zrobić wnętrze". Stół na finezyjnie wygiętych, ludwikowskich nogach czy przeciwnie - na masywnych i toczonych, robi zawsze duże wrażenie. Jednolicie biały czy jedynie bielony, w zależności od stylistyki wnętrze, nie pozostawi nikogo obojętnym.

Białe meble: stolik kawowy

Biały i lekki stolik kawowy to mebel tak wdzięczny jak potrzebny. Jasna kolorystyka małego stolika "towarzyskiego" sprawdzi się nawet w najmniejszym salonie. Klasyczny czy z dokręconymi kółeczkami sprawdzi się i w młodzieżowej kawalerce i w sypialni i w pokoju dziecka. Dosłownie - mebel kameleon dla pokoleń!

Białe meble ponadczasowe: ława

Gościnna biała ława pozwala na zorganizowanie nieco obszerniejszych "fajfów" - z herbatą i czymś na ząb. Szersza niż stolik kawowy ława sprawdzi się w wyodrębnionej z salonu części wypoczynkowo-gościnnej, z kanapą, miękkim dywanem i ławą właśnie.

Sonda
Co lepsze: mieszkanie w mieście czy dom na wsi?

Komplet mebli do salonu: malowanie białych mebli

Jeśli szukasz białego kompletu mebli do salonu, a przy okazji chcesz oszczędzić, możesz zdecydować się na pomalowanie tych mebli, które już masz. Malowanie mebli to współcześnie bardzo modny i prosty do wykonania patent na wciąż modne meble. Już nie musimy wymeniać całego meblarsiego garnituru, aby zykać nowy look wnętrza. Stare meble, czy to stylizowane na antyki kredensy czy też bardziej modernistyczne komódki, konsolki lub barki, możemy łatwo i samodzielnie pomlować na ponadczasową biel farbami kredowymi lub renowacyjnymi, dedykowanymi konkrentym powierzchniom (okleinom, płytom MDF, drewnu, glazurze itd.).

Czytaj też: malowanie mebli w domu >>>

Farby renowacyjne do malowania mebli otworzyły niezwykłe pokłady możliwości niedrogiego odświeżenia lub totalnej zmiany oblicza starej kuchni, łazienki, pokoju dziecka czy nawet reprezentacyjnego salonu. Konieczność wymiany starych czy niefunkcjonalnych mebli (z powodu niemodnej już okleiny, drobnych ale widocznych zniszczeń i zarysowań, niepasującego do klimatu wnętrza koloru etc.) zastąpiła szybka, prosta i niebrudząca metamorfoza starych mebli za pomocą farb renowacyjnych czy kredowych. Dowolne wykończenie (matowe, z połyskiem, z przetarciami) zapewnia nam użycie (bądź nie) lakieru lub wosku do drewna. Popularne w wielu domach szafki i meble z płyty MDF odmienić jest najłatwiej. Pomalowane na ponadczasową biel odciążą masyw zabudowy kuchennej, co szczeólnie dodatnie wpłynie na aneksy kuchenne otwarte na salon czy pokój dzienny. Biały kolor kompletu mebli do salonu odbija też wpadające do wnętrza światło dzienne, dzięki czemu wnętrze wydaje się większe i jaśniejsze.

Czytaj też: METAMORFOZA kuchni farbami renowacyjnymi >>>

Komplet mebli do salonu: do czego pasują białe meble?

Prawda jest taka, że biały komplet mebli do salonu pasuje do wszystkiego. Super wyglądają w białych wnętrzach, ale też doskonale prezentują się na tle kolorowych ścian. Białe meble mogą być nowoczesne, wykonane z lakierowanego mdf-u. Mogą być też meblami starymi lub stylizowanymi poprzez malowane i przecierane. Białe meble z lakierowanego mdf-u pasują do stylu nowoczesnego. Przecierane - do klasycznego, rustykalnego i shabby chic. Tak więc to, jak zaaranżujemy nasze białe meble, zależy tylko od nas i od stylu, który lubimy. Ponadto biel daje wiele możliwości łączenia z innymi kolorami. Bez problemu możemy zmieniać sezonowo kolory dekoracji: poduszek, zasłon czy świec. Do białych mebli łatwo dopasować dekoracje świąteczne. Lakierowany na biało MDF pasuje do każdego drewna - i do jasnego, i do ciemnego. Szczególnie efektownie wyglądają meble, w których połączona jest biel i drewno. Dlatego też białe meble będą pasowały do każdego rodzaju parkietu: ciemnego egzotycznego czy też pochodzącego z naszej strefy klimatycznej.

Komplet mebli do salonu: meble kolorowe

Kolorowy komplet mebli do salonu odwdzięczy się nam rozweseleniem wnętrza. Kolorowe meble sprawią, że wnętrze na pewno stanie się wyjątkowe i niepowtarzalne. Kolorowe meble wykonane są zazwyczaj z lakierowanego MDF-u lub z nowoczesnych tworzyw sztucznych, często przezroczystych. Dobrym pomysłem jest łączenie różnych kolorów w jednym zestawie, na przykład krzeseł przy stole, hockerów przy wyspach czy kolorowych półek. Dobrze wyglądają krzesła czerwone, żółte, niebieskie i zielone razem. Albo wszystkie czerwone i jedno niebieskie. Kolorowe meble są domeną ludzi młodych. Dlatego urządzając pierwsze mieszkanie, które zazwyczaj nie jest na całe życie, warto pobawić się kolorami. Również kolorowe, lakierowane meble sprawdzą się w mieszkaniach wielbicieli stylu retro, z lat 50 i 60. Kolorowe meble najbardziej będą pasowały do białych i szarych ścian, a także do wszystkich odcieni parkietów.

Ażurowy komplet mebli do salonu świetnie nadaje się do oddzielenia stref w salonie, np. części sypialnianej od dziennej. W przypadku małego salonu w cenie są też szklane panele i półki. Ponieważ takie meble nie stają na drodze światłu, pomagają stworzyć wrażenie jasnego przestronnego wnętrza. Białe meble do salonu komponują się z każdą tonacją, ale szczególnie lubią towarzystwo koloru beżowego i odcieni pastelowychi. Nie jesteś fanem białych mebli? Poszukaj meblościanki z jasnymi frontami górnych szafek i ciemniejszymi dolnych.

Kolekcje mebli do salonu: meble jasne drewniane

Bez względu na to, jaki charakter ma twój salon, komplet drewnianych mebli sprawia, ze we wnętrzu robi się przytulniej. Meble do salonu w naturalnym kolorze drewna są uniwersalne. Drewniane meble równie dobrze wyglądają w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych. Chcąc ocieplić wystrój salonu, nie trzeba od razu kupować zestawu z pełnego drewna. Możesz wybrać kolekcje mebli do salonu fornirowane (oklejone cienkimi drewnianymi płatami) lub meble z drewnopodobnego MDF-u. Moduły z różnych meblościanek można ze sobą łączyć. Tworzenie własnych aranżacji, poprzez samodzielny dobór elementów z różnych kolekcji mebli - barw, odcieni, faktur, usłojenia - to dobry pomysł na stworzenie niepowtarzalnego (dosłownie) umeblowania salonu. Ale uwaga, jest warunek! Takie meble z różnych kolekcji muszą być utrzymane w identycznej stylistyce, np. skandynawskiej, country, lat 60. itp.

Chcesz dokonać małej metamorfozy umeblowania salonu, bez wymiany wszystkich mebli? Pomyśl o zmianie uchwytów mebli. W sklepach dostępne są niedrogie i efektowne ceramiczne oraz szklane. Te pierwsze szczególnie dobrze pasują do drewnianych mebli w tradycyjnym stylu. Zanim zabierzesz się do wymiany, pamiętaj, by najpierw dokładnie zmierzyć rozstaw obecnych.

Komplet mebli do salonu: jaki kolor ścian przy meblach drewnianych?

Drewniane komplety mebli dziennych dobrze prezentują się w salonie o barwnych ścianach. Mogą to być zarówno kolory ścian intensywne, jak i stonowane. Drewno lubi tzw. kolory ziemi. Odradzamy jednak łączenie pastelowych, jasnozielonych ścian z bardzo jasnymi, np. klonowymi meblami (mogą przybrać zielonkawy odcień). Dobrym pomysłem jest pomalowanie intensywnym kolorem tylko jednej ściany w salonie, tej, na której stoją główne moduły kompletu mebli do salonu. Sprawdzi się zwłaszcza w salonie, który jest połączony z kuchnią – zaznaczy w ten sposób strefę kina domowego. Bezpiecznym sposobem na wprowadzenie róznorodności do salonu z meblościanką jest zaproszenie do niego szarych tonacji oraz zakup dwubarwnych drewnianych mebli do salonu.

Komplet mebli do salonu: meble drewniane - galeria

Zobacz zdjęcia i zdobądź inspirację!

Komplet mebli do salony: meble wenge

Ciemny brąz to jeden z najbardziej popularnych kolorów w kompletach mebli do salonu. Prym wiedzie egzotyczne wybarwienie wenge. Meble wenge podbijają nasze salony. W zależności od tego, czy meble do salonu są drewniane, czy z płyty, do wyboru mamy wyraźniejszy lub ledwie widoczny charakterystyczny deseń, ciepły bądź chłodny, prawie wiśniowy odcień. Ciemnobrązowe meble do salonu prezentują się bardzo elegancko zarówno wtedy, gdy przybiorą formę nowoczesną, jak i w wersji tradycyjnej. Renesans przeżywają meblościanki nawiązujące do swojej klasycznej, jednoelementowej wersji. Jeśli rozważasz zakup meblościanki w ciemnym kolorze, a masz małe dzieci, poszukaj takiej, która jest z płyt odpornych na zarysowania i uderzenia. Dziecięca aktywność nie zostawi na niej wyraźniejszych śladów. Warto pamiętać, że na meblach w ciemnym brązowym kolorze widać najmniejsze drobinki kurzu.

Meble z drewna. Z wizytą w pracowni Swallow’s Tail Furniture
Nasi Partnerzy polecają