Lustrzane meble: hit czy kit?
Czy lustro w wersji TOTAL w ujęciu lustrzanego mebla nie będzie egzaltowaną przesadą? Czy lustrzane meble zarezerwowane są wyłącznie dla stylu glamour? Przedstawiamy kilka praktycznych propozycji, uwypuklając niewątpliwe atuty mebli w lustrzanym obłożeniu.
Autor: Konrad Kalbarczyk
Lustrzana komoda to gadżet 100% glamour - pomieści damskie fatałaszki, i subtelnie bądź awangardowo wtopi się w dowolną aranżację wnętrza.
Spis treści
- Lustrzane meble: odzwierciedlenie stanu wnętrza
- Lustrzane meble: rozciągamy przestrzeń
- Lustrzane meble: do każdego wnętrza
- Lustrzane meble: niedoskonałości
Lustrzane meble: odzwierciedlenie stanu wnętrza
Nie ma się co oszukiwać – jakiekolwiek lustra we wnętrzu potęgują zastany w nim porządek lub bałagan. Im większy zasięg lustra – tym większa „soczewka powiększająca”. Rozważając więc zakup lustrzanego mebla, warto na wstępie o tym detalu pamiętać.
Lustrzane meble: rozciągamy przestrzeń
Lustrzane odbicia mają jedną, cudowną cechę, nie do przecenienia – umiejętnie osadzone, „rozciągają” przestrzeń. A co dopiero potrafi taka szklana komoda! Nawet niewielki, lustrzany mebel (komódka, stolik, nocna szafka) w niewielkim wnętrzu potrafi zdziałać cuda! Większy mebel warto wstawić jako meblową dominantę, nie zagracając ciasnego wnętrza dodatkowymi krzesłami, stolikami czy krzesłami (nie zagracona, mała przestrzeń wiele na takim zabiegu skorzysta). Mniejsze, bardziej podręczne meble, w razie potrzeby skrzętnie się ukryją, niczym kameleon w gąszczu naszych drobiazgów. Podobnie rzecz się ma z konsolkami i toaletkami – lustrzany mebel pięknie wtopi się we wnętrze i przyda tak typowo kobiecemu przedmiotowi unikalnego look'u i stylu.
Lustrzane meble: do każdego wnętrza
Problem z doborem odpowiedniej, pasującej komody czy konsoli do wnętrza rozwiązuje nam się automatycznie dzięki zwierciadlanej tafli lustrzanego mebla. Wpisuje się bowiem automatycznie w zastana kolorystykę i wystrój, podkreślając dodatkowo piękną aranżację tekstyliami czy kryształami żyrandola. Wybierając model z fazą na rantach, podkreślamy jego dekoracyjność (bardziej odbija światło, przepięknie gra świetlnymi pryzmatami). Meble projektowane "na prosto" (bez faz) są mniej dekoracyjne i łatwiej jest im się "ukryć" we wnętrzu. Trzeba natomiast uważać podówczas, aby zbyt szybko nie powstały na lustrzanych frontach odpryski i zadrapania (lustro z fazami nieco trudniej uszkodzić).
Lustrzane meble: niedoskonałości
Z uwagi na łatwość pozostawania odcisków dłoni na użytkowanej, szklanej tafli mebla, warto wybierać modele z uchwytami - najlepiej z odstającymi gałeczkami (mogą być np. kryształowe). Pozwoli nam to uniknąć częstego przecierania frontów, choć o lustrzany mebel dbać należy szczególniej niż o drewniany. Efekt glamour jest jednak wart drobnych wyrzeczeń! Dla osób przesądnych, obawiających się groźby 7 lat nieszczęścia w przypadku nadtłuczenia mocniej zamykanej szuflady lustrzanego mebla, istnieje rozwiązanie alternatywne - mebel obłożony lustrzaną okleiną. Dla osób chcących zaoszczędzić i będących w posiadaniu starej, podniszczonej komody, jest to rozwiązanie idealne do samodzielnego wykonania. Wystarczy wówczas dobrze wymierzyć posiadany w domu mebel, zamówić odpowiednią ilość "ciętej z metra" lustrzanej okleiny i sumiennie zabrać się za oklejenie mebla. Staranność wykonania gwarantuje prawdziwie gwiazdorski efekt!