Masażer do twarzy: jak działa, jaki wybrać? Poradnik
Masażer do twarzy poprawia elastyczność skóry, pobudzając krążenie krwi i limfy. Jadeitowy masażer do twarzy to prawdziwy hit! Oprócz niego możesz wybrać także masażer z kwarcu, ametystu, a nawet elektryczny. Wszystko zależy od potrzeb skóry. Dowiedz się, jaki masażer do twarzy wybrać.
Spis treści
Nie możesz poradzić sobie z powracającymi niedoskonałościami? Skarżysz się na utratę jędrności skóry i chcesz skutecznie zapobiegać zmarszczkom? Masażer do twarzy pobudza krążenie krwi i limfy, zapobiegając oznakom starzenia się skóry, dzięki czemu pokochały go miliony kobiet na całym świecie. Jak jednak dobrać rodzaj masażera do potrzeb danej skóry?
Masażer do twarzy – jak działa?
Na efekty stosowania masażera do twarzy nie trzeba długo czekać. Zobaczymy je gołym okiem już po kilku zastosowaniach – skóra staje się widocznie napięta, bardziej jędrna i wygląda na wypoczętą. Efekt liftingu to niejedyne zalety masażera do twarzy. Regularny masaż za pomocą rollera do twarzy przywraca bowiem skórze witalność, pomaga zwęzić pory i pozbyć się zmarszczek. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu możemy oczyścić cerę i pobudzić komórki skóry do lepszego wchłaniania aktywnych składników kosmetyków, które aplikujemy na twarz. Masażera z powodzeniem mogą używać posiadaczki wszystkich rodzajów cery, a jego obsługa jest prosta. Kamiennego masażera do twarzy używa się od środka twarzy, kierując się do zewnętrznych jej części, czyli węzłów chłonnych. Rollera można używać samodzielnie, a także w połączeniu z ulubionym olejkiem, serum lub maseczką w płacie, co wzmocni i przyspieszy działanie kosmetyku.
.. Depilator laserowy: jak działa, co wybrać? >>>
Jaki masażer do twarzy wybrać?
Wybierając urządzenie, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie problemy skórne ci doskwierają i do czego ma konkretnie służyć masażer? Jeżeli zamierzasz używać masażera do twarzy zgodnie z jego tradycyjnym przeznaczeniem, warto zapoznać się z odkrytym niedawno przez blogerki urodowe hitem, którego korzenie sięgają medycyny chińskiej, czyli jadeitowym rollerem do twarzy. Oprócz niego masz do wyboru także masażer kryształowy, ametystowy czy masażer do twarzy z różowego kwarcu. Jeśli zależy ci na różnych rodzajach natężenia masażu, uzyskanego dzięki wymiennym końcówkom, warto rozważyć zakup elektrycznego masażera do twarzy.
Masażer do twarzy – rodzaje
Masażer jadeitowy – jest bardzo gładki i nie podrażnia skóry, dlatego poleca się go w szczególności posiadaczkom skóry wrażliwej i delikatnej. Jadeit według medycyny chińskiej nazywany jest „kamieniem młodości”, a masaż z jego wykorzystaniem skutecznie redukuje opuchliznę i zmarszczki.
Masażer do twarzy z kwarcu – ma podobne właściwości. Redukuje obrzęki, poprawia ogólny wygląd skóry i wygładza nierówności. Rozluźnia mięśnie twarzy i pobudza skórę do oczyszczania się z toksyn. Najpopularniejszy jest masażer z różowego kwarcu, który poprawia owal twarzy, a także – dzięki właściwościom tego kamienia – łagodzi niepokój i doskonale relaksuje.
Masażer do twarzy z kryształu górskiego – kryształ górski to jeden z najsilniejszych, działających uzdrawiająco kamieni, który stosuje się do oczyszczania organizmu. Masaż za jego pomocą nie tylko pobudzi skórę do procesu oczyszczania się z toksyn i wygładzi drobne zmarszczki, ale także pomoże w walce z niedoskonałościami cery.
Masażer elektryczny do twarzy – w przypadku masażerów elektrycznych nie musimy martwić się o to, czy prawidłowo wykonujemy masaż. Urządzenia wyposażone są w minutnik, który podpowie nam, kiedy powinniśmy przejść do masażu kolejnej partii twarzy. Urządzenia tego typu wyposażone są zwykle w kilka końcówek, które możemy wykorzystać do skóry wrażliwej, normalnej lub do zwykłego masowania. Masażery elektryczne mają kilka stopni regulacji prędkości obrotów, więc dopasowanie odpowiedniego poziomu masażu do potrzeb skóry nie stanowi problemu. Skóra po użyciu masażera elektrycznego jest wypoczęta i dobrze oczyszczona.
.. Jak wybrać dobrą szczoteczkę elektryczną? >>>
Autor: Thinkstockphotos.com
Autor: Mariusz Bykowski
Łazienka na poddaszu - powierzchnia 9,75 m2. Projekt i realizacja: architektka wnętrz ANNA FODEMSKA, anna.fodemski.net
Autor: Mariusz Bykowski
W minimalistycznym wnętrzu dominują duże płaszczyzny bieli i betonu. Dwie ściany na całej wysokości są pokryte lustrami, które optycznie powiększąją przestrzeń.