Meble podwieszane: podwieszane czy na nogach?
Meble podwieszane czy na nogach? Przed tym dylematem stajemy bardzo często urządzając wnętrza. Czym powinniśmy się kierować podejmując taką decyzję? Podpowiadamy jakie są zalety podwieszanych mebli!
Autor: materiały prasowe IKEA
Podwieszane meble najczęściej spotkamy w aranżacjach wnętrz w stylu nowoczesnym.
Spis treści
Wybierając meble do wnętrza bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma to, czy mebel będzie stał na podłodze, czy będzie podwieszony na ścianie. Nie jest to bowiem różnica jedynie wizualna. Jakie są zalety mebli podwieszanych?
Meble podwieszane: czystość
Pod stojącymi meblami gromadzi się kurz i brud. Trudno tam dotrzeć z mopem czy odkurzaczem. Zdecydowanie rzadziej robimy generalne porządki, przy okazji których odsuwamy meble. W pokoju dziecka jest to szczególnie istotne. Trudny dostęp do przestrzeni pod meblem, w której gromadzi się kurz, może być przyczyną różnych dziecięcych alergii. Podwieszane meble w pokoju dziecka mogą znacznie ułatwić porządki. Meble podwieszane umożliwiają swobodny dostęp do przestrzeni pod sobą, dzięki czemu utrzymanie całej podłogi we wnętrzu w czystości nie stanowi problemu. W łazience zaś, w porównaniu z tradycyjną, kompaktową toaletą czy umywalką – modele podwieszane mają większość instalacji ukrytych w stelażu pod tynkiem, więc mniej miejsc wymaga czyszczenia.Zobacz też: Urządzenia podwieszane w łazience >>>
Meble podwieszane: wolna przestrzeń
Wystarczy spojrzeć na podwieszaną szafkę toaletową, by zrozumieć dlaczego korzystanie z niej jest wygodniejsze: stopy nie napotykają na przeszkody i można z łatwością podejść do mebla. Szczególnie dla właścicieli małych, ciasnych łazienek jest to duże ułatwienie. Podwieszane meble pozostawiają pod sobą wolną przestrzeń. Wiszące meble sprawiają, że możemy objąć wzrokiem większą powierzchnię podłogi, a to sprawia, że całe pomieszczenie wydaje się być większe.
Autor: Formativ, Kasia& Michał Dudko
Piękna i elegancka łazienka autorstwa pracowni formativ zaprojektowana została na poddaszu. Wnętrze sprawia wrażenie niezwykle przestronnego. Białe ściany optycznie powiekszają przestrzeń i nadają jej lekkości, zaś drewniana posadzka ociepla całe pomieszczenie. Drewno, szarość i biel- to ponadczasowe połączenie które nie wychodzi z mody. Okno wpuszcza do wnętrza dużą dawkę światła dziennego- jest ono dodatkowym atutem pomieszczenia.
Autor: Mariusz Bykowski
Kącik wypoczynkowy w salonie został urządzony w chłodnej w kolorystyce. Drewniana podłoga i puchaty dywan dodają wnętrzu ciepła i sprawiają, że mimo zimnej kolorystyki – jest przytulne.
Autor: Shoko design
Główną rolę we wnętrzu gra ściana z czarno-białą, geometryczną mozaiką. Czerń i biel pojawiają się w aranżacji także poza wzorem mozaiki. Dzięki temu udało się stworzyć wrażenie płynnego przejścia kolorów.