Mobilne meble na kółkach: szafki, do kuchni. Idealne meble do małego mieszkania
Warto je mieć! Dlaczego? To nie jedynie moda – to wygoda! Mobilne meble są świetne nie tylko na małym metrażu. Przekonamy cię o tym!
Jest coraz więcej gotowych propozycji: stoliki, fotele, pomocniki, regały, szafki, barki, a nawet wyspy i sofy. Dzięki kółkom prezentują się nowocześnie i stylowo, a przede wszystkim rozwiązany zostaje problem ich przestawiania – w miarę potrzeby mogą się błyskawicznie znaleźć w nowym miejscu. To niewątpliwa zaleta.
Najważniejsza wyróżniająca je cecha? Kółka! I spójrz na nie twórczo, bo w sklepach znajdziesz ich mnóstwo – od delikatnych, plastikowych (np. do lekkich skrzynek czy barków) po masywne, metalowe, na których można przetaczać gabaryty. Elementy jezdne już masz, więc teraz nie pozostaje nic innego, jak poszukać karoserii, czyli odpowiedniego mebla! Życzymy powodzenia!
LEPIEJ W DUECIE
Praktyczny wózek (np. Råskog, IKEA) przyda się w kuchni, łazience, podczas przyjęcia w domu czy ogrodzie. Może być podręczną spiżarnią, półką na naczynia, a nawet barkiem. Jeśli masz miejsce, kup dwa identyczne (są jeszcze wersje biała i szarozielona) dla wygodny i efektu wizualnego. Półki na parterze i pierwszym piętrze można doświetlić samoprzylepnymi lampkami LED na baterię.
WYPOCZYNEK NA KÓŁKACH
Sofa jest zaopatrzona nie tylko w nóżki, ale i kółka ułatwiające swobodniejszą zmianę jej miejsca. Kółka są też ozdobą – sofa idealna sprawdzi się we wnętrzach zarówno nowoczesnych jak i klasycznych.
Jeśli kupujesz kółka do realizacji własnego projektu, zwróć uwagę, by miały hamulec stabilizujący mebel wtedy, gdy ma być stacjonarny. To gwarancja bezpieczeństwa oraz całości naczyń i dekoracji.
MOBILNA PALETA
Stolik kawowy z palet to już klasyka – niewiele trzeba, by go zrobić. Po przykręceniu kółek stał się nie tylko bardziej funkcjonalny (można go swobodnie przestawiać), lecz także – lżejszy wizualnie. Turkusowa farba oraz szklany blat dodatkowo go odmłodziły.
JAZDA W SPA
Zestaw zamieniający łazienkę w miejsce relaksu może wjeżdżać do niej wtedy, gdy planujesz luksusową kąpiel. Metal oraz szkło są odporne na wilgoć i łatwo je utrzymać w czystości. Barek przysuniesz do wanny czy prysznica. Poręczny, ruchomy regalik na drobiazgi może trwale rezydować w łazience albo zajeżdżać tam w razie potrzeby.
SZYBKA EKSPOZYCJA
Lekka forma barku Mesh marki Lene Bjerre z malowanego na czarno metalu i szkła idealnie wpasuje się w aranżacje loftowe, vintage’owe czy skandynawskie. Oprócz przypisanej mu funkcji może posłużyć do prezentacji zbiorów szkła czy ceramiki albo stać się podręczną biblioteczką.
PODRÓŻ DO KRAINY SNÓW
Rattanowe łóżeczko marki Franzo Rattan podkręci wystrój pokoiku w stylu boho, a gdy zajdzie potrzeba, zajedzie do sypialni rodziców albo salonu. A może by tak przykręcić kółka do drewnianego łóżeczka, jeśli konstrukcja na to pozwala?
ŚCIANKA W RUCHU
Regał na kółkach Unit marki House Doctor w tej industrialnej aranżacji umownie oddziela strefy snu i wejścia, ale już zastawiony książkami albo z plecami z tkaniny czy sklejki może stać się ścianką bardziej konkretną. Taką funkcję może też spełniać regał… magazynowy!
Składany parawan z kółkami, pojedynczy jeżdżący panel albo regał przydadzą się do chwilowego podziału przestrzeni czy wyznaczania stref, dając niemal nieograniczone możliwości odmiany wnętrza
MAGICZNA SKRZYNIA
Tapicerowany stolik marki Kare Design jest także pakownym schowkiem.