6 trików na wykorzystanie ręcznika papierowego. Zaoszczędzisz i sporo czasu, i pieniędzy
Ręczniki papierowe znajdują się prawie w każdej kuchni. Większość z nas używa ich do sprzątania i ścierania blatów. Jednak ich zastosowanie może być dużo bardziej wszechstronne. Oto 6 sposobów, jak wykorzystać ręcznik papierowy i ułatwić sobie życie.
1. Włóż ręcznik papierowy do szuflady w lodówce
Dzięki ręcznikom papierowym można zachować świeżość delikatniejszych warzyw oraz liści na dłużej. Jak to zrobić? Wystarczy, że wyłożysz dno pojemnika papierem, na nim położysz warzywa lub liście, a następnie go zamkniesz. Papier będzie wchłaniał wilgoć, a warzywa dłużej będą nadawały się do zjedzenia.
Podobny trik sprawdzi się w przypadku szuflad w lodówce. Te również można wyłożyć papierem, który nie tylko sprawi, że warzywa nie będą się psuć przez dłuższy okres czasu. Papier skróci też czas sprzątania lodówki. Jeśli coś by ci się rozlało, wszystko wchłonie, a plastik pod spodem będzie dalej czysty.
2. Wyczyść odbarwiony pojemnik na jedzenie
Jeśli zdarzało ci się brać do pracy w pojemniku na żywność leczo, zupę pomidorową czy makaron z pomidorowym lub paprykowym sosem, wiesz, jak trudno go później doczyścić. Plastik mimo wielokrotnego mycia wciąż ma czerwony lub pomarańczowy odcień.
Aby się go pozbyć, zaraz po zjedzeniu posiłku, nalej do pojemnika trochę ciepłej wody, dodaj kilka kropli płynu do naczyń i dwie kartki ręcznika papierowego, a następnie energicznie potrząsaj. Metoda ta jest skuteczna na świeże plamy, stare odbarwienia schodzą zazwyczaj po użyciu mocniejszej chemii.
3. Spraw, że twoje pranie będzie pięknie pachnieć
Jeśli chcesz, żeby twoje ubrania pięknie pachniały, skrop kilka listków ręcznika papierowego ulubionym olejkiem eterycznym, a następnie włóż go z ubraniami do suszarki.
Pamiętaj, że te muszą być suche, ponieważ w innym przypadku ręcznik wchłonie wilgoć i się rozpadnie, oklejając pranie licznymi paprochami. Dopiero kiedy ubrania są zupełnie suche, wystarczy, że na 10 minut dorzucisz do nich pachnący listek ręcznika i włączysz suszarkę.
4. Zamroź chleb i zachowaj jego smak
Raz w tygodniu jadąc do sklepu, kupuję chleb na cały tydzień, a następnie mrożę go w zamrażarce. Aby po rozmrożeniu smakował jeszcze lepiej, do torebki, w której się on znajduje, wystarczy włożyć kilka listków suchego ręcznika papierowego. Podobnie jak w przypadku warzyw, podczas rozmrażania będzie wchłaniał nadmiar wilgoci.
5. Zapobiegnij ślizganiu się desek do krojenia
Plastikowe deski do krojenia są dosyć śliskie. Jeśli jeszcze dodatkowo masz śliski blat w kuchni, z pewnością trudno ci utrzymać deskę w ryzach. Aby zwiększyć jej przyczepność, podłóż pod nią listek lub dwa ręcznika papierowego.
6. Zachowaj czystość w kuchence mikrofalowej
Podgrzewając jedzenie w mikrofali, czasami czekają nas niemiłe niespodzianki. Jeśli ustawimy zbyt wysoką temperaturę, jedzenie może się rozprysnąć i skutecznie wybrudzić całe wnętrze kuchenki. Jeśli nie posprzątamy go od razu i pozwolimy mu zaschnąć, później będzie jeszcze trudniej usunąć wszelkie zabrudzenia.
Można jednak tego w łatwy sposób uniknąć. Na miskę z zupą lub sosem warto położyć złożone na pół dwa listki ręcznika papierowego. Jeśli jedzenie zacznie pryskać, ręcznik wchłonie płyny i nie pozwoli wybrudzić się wnętrzu mikrofali.
Przeczytaj również:
- Genialny i tani sposób na udrożnienie odpływu w łazience. Wystarczą dwie tabletki
- Postaw szklankę surowego ryżu w szafie. Pozbędziesz się dwóch uciążliwych problemów
- Włóż do zmywarki folię aluminiową. Sztućce będą lśnić jak nowe
Źródło: apartmenttherapy.com