Organizacja i przechowywanie. Pudełka, kosze i sprytne akcesoria do przechowywania
Mały bagaż podręczny albo po prostu za mało miejsca w walizce? Przydadzą się sprytne akcesoria do pakowania, takie jak torby próżniowe, pokrowce, mapniki czy… woreczki na mrożonki! Sprawdź, jak się spakować w podróż albo zaprowadzić porządek w garderobie. Wszystko dzięki temu, że akcesoria podróżne świetnie sprawdzają się na co dzień.
Autor: serwis prasowy fabrykaform.pl
Kosz do przechowywania Muminki Date Night M marki Muurla, fabrykaform.pl
Spis treści
- Akcesoria do przechowywania ubrań
- Jak spakować walizkę? Jak spakować kosmetyki?
- Jak spakować biżuterię i inne drobiazgi? Sprytne triki
- Zabudowa wokół łóżka w sypialni. Nowoczesne zabudowy do sypialni
Dobra segregacja rzeczy, kompaktowe pakowanie, a także porządek w walizce – wszystko to można osiągnąć bardzo łatwo z odpowiednimi akcesoriami. Wtedy nawet podróż z „małym bagażem podręcznym”, znanym z jednej z popularniejszych linii lotniczych, przestaje być utrapieniem!
Akcesoria do przechowywania ubrań
Zarówno podczas podróży, jak i na co dzień (w garderobie) przydadzą się tzw. torby próżniowe, nazywa też workami kompresyjnymi. Mają one najczęściej formę pokrowców wykonanych z tkanin syntetycznych. Świetnie chronią odzież przed zabrudzeniami i insektami (mole w szafie!), a ponadto pozwalają zaoszczędzić nawet 75% miejsca – bo o tyle zmniejsza się objętość po „odessaniu” powietrza. Małe torby próżniowe doskonale sprawdzą się podczas podróży. W dużych zaś można przechowywać pościel czy koce. Warto pamiętać, że do przechowywania próżniowego nie nadają się m.in. jedwab, skóra czy tkaniny puchowe
Oprócz torb próżniowych dobrze mieć pod ręką zwykłe organizery, pokrowce czy woreczki na ubrania. Po pierwsze, wtedy zmieścimy ich więcej w małej przestrzeni walizkowej, a po drugie – lepiej wszystko posegregujemy. Można od razu kupić większy zestaw toreb czy pokrowców w różnych rozmiarach.
Nasza rada: mniejsze ubrania i dodatki modowe sprytnie spakujesz, wykorzystując woreczki na mrożonki.
Jak spakować walizkę? Jak spakować kosmetyki?
Jeśli podróżujemy tylko z bagażem podręcznym, kosmetyki (w ilości nie więcej niż 100 ml/sztuka) muszą być spakowane w przezroczysty woreczek. Aby nie martwić się rozmiarami buteleczek czy pojemników, można kupić wcześniej specjalny zestaw podróżny na kosmetyki. Znajdują się w nim pojemniki o objętości nie większej niż 100 ml. Wszystko dobrze odmierzymy, a poza tym mniej będziemy nosić. Takie pojemniki w zestawach są bardzo lekkie.
Z kolei w bagażu rejestrowanym (albo po prostu podczas pobytu na wakacjach) przyda się specjalna kosmetyczka z kieszeniami, czyli rozwijana. Często wyposażona jest w haczyk, więc po rozwinięciu można ją powiesić i widzieć całą zawartość. W domu natomiast posłuży do segregowania nie tylko kosmetyków, lecz także innych drobiazgów – nawet kart i dokumentów!
Jak spakować biżuterię i inne drobiazgi? Sprytne triki
Przewożenie biżuterii również stanowi spore wyzwanie. Na przykład łańcuszki czy bransoletki lubią się poplątać. Jak tego uniknąć? Wykorzystajmy słomki! Łańcuszek częściowo wpuszczamy w słomkę, a częściowo pozostawiamy na zewnątrz. Wtedy na pewno się nie poplącze. Z kolei do kolczyków-sztyftów można użyć większych guzików, na których je zamocujemy (w dziurkach). A wsuwki do włosów? Pomieszczą się nawet w pudełeczku po tic-tacach!
To się przyda: polecamy też organizer zwany mapnikiem. Zabezpieczony przezroczystą folią, pozwala wygodnie wędrować z mapą.
Dokumenty, ładowarki, słuchawki, baterie, mapy i inne drobne rzeczy, przewożone podczas podróży, warto pakować w organizery z licznymi kieszonkami. Wszystko będzie pod ręką, w jednym miejscu – a nie wplątane pomiędzy ubrania w walizce. Jeśli podróżujemy w trudniejszych warunkach pogodowych, wybierzmy organizery i pokrowce wodoodporne. W każdej sytuacji zaś sprawdzą się te przezroczyste – łatwo podejrzeć zawartość.
Autor: serwis prasowy fabrykaform.pl
Kosz do przechowywania Muminki Date Night M marki Muurla, fabrykaform.pl
Zabudowa wokół łóżka w sypialni. Nowoczesne zabudowy do sypialni
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
Nowoczesna zabudowa meblowa w sypialni.