
Czyszczenie syfonu wanny i brodzika
W odpływie wanny i brodzika zanieczyszczenia gromadzą się łatwo i szybko. Jeżeli woda zaczyna zbyt wolno spływać, to znak, że coś zatkało syfon i lepiej nie zwlekać z czyszczeniem – a jeszcze lepiej robić to dokładnie i regularnie po każdym użytkowaniu. Najczęstszą przyczyną zatkania syfonu są włosy, bród i zalegający kurz.
Źródło: gettyimages

Jak czyścić syfon w wannie i brodziku?
Po każdym użyciu należy wyjąć korek i dłońmi dokładnie usunąć wszystko, co na nim zalega. Dlaczego to tak ważny krok? Jeżeli użyjemy detergentów bez oczyszczenia sitka, nie tylko nie będą one skuteczne, ale wręcz jeszcze bardziej zatkają odpływ.
Źródło: gettyimages

Domowe sposoby na czyszczenie syfonu zlewu, umywalki, brodzika i wanny
Jeżeli regularnie dbamy o czystość odpływu, takie domowe sposoby będą naprawdę skuteczne. Jednym z nich jest wykorzystanie octu spirytusowego. Jedną szklankę można wlać do syfonu i odczekać godzinę. Jeżeli chcemy, aby działanie było jeszcze skuteczniejsze, wystarczy wsypać najpierw łyżeczkę sody kaustycznej (dostępna w supermarketach oraz sklepach internetowych), a następnie zalać ją octem. Po upływie ok. 60 minut przelejmy odpływ chłodną wodą. Soda kaustyczna to środek, który rozpuszcza papier, włosy i tłuszcz, a nawet odpadki kuchenne. Likwiduje także przykre zapachy.
Źródło: gettyimages

Jak wyczyścić odpływ w brodziku lub wannie, gdy jest bardzo zatkany?
Jeżeli pomimo ręcznego usunięcia zanieczyszczeń odpływ nadal jest zatkany, warto zaopatrzyć się w specjalny drucik oraz przepychacz. Można je kupić w każdym sklepie z akcesoriami do domu, kosztują zaledwie kilka złotych, a staną się nieocenionym narzędziem! Jeżeli mamy taką możliwość – odkręćmy sitko odpływu, by mieć jak najlepszy dostęp do rur. Zacznijmy od przepychaczki, a cały brud, jaki wyjdzie, należy natychmiast usunąć ręcznie. Jeżeli to nie pomoże, użyjmy drutu.
Źródło: gettyimages

Jak czyścić syfon w umywalce lub zlewie? Przydatne gadżety
Przepychaczka nie jest jedynym dostępnym gadżetem, który poradzi sobie z udrożnieniem rur. Ciekawym rozwiązaniem może stać się specjalna pompka do rur, która wyglądem przypomina strzykawkę z gumową przyssawką. Oprócz tego w sklepach znajdziemy specjalne wersje drutu (na przykład plastikową, którą wpuszczamy do rury) albo kwiat do udrażniania odpływu, czyli metalowy łańcuszek zakończony ornamentem, który wpuszczamy do rury, zostawiając go tam na 2-3 miesiące. Po tym czasie wyjmujemy produkt, wyciągając równocześnie wszystkie zanieczyszczenia. Proste i skuteczne!
Źródło: gettyimages
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...