
Jak pozbyć się pluskiew? Zasłonić wszystkie otwory
Aby pozbyć się pluskwy, należy uszczelnić gipsem, cementem lub silikonem wszystkie szpary i szczeliny, którymi mogą przechodzić pluskwy.

Jak pozbyć się pluskiew? Uszczelnić tapety i boazerię
Trzeba zlikwidować kryjówki pluskiew w tapetach i boazeriach poprzez ich naprawę i uszczelnienie.

Jak pozbyć się pluskiew? Często sprzątać mieszkanie
Mieszkanie musimy też często zamiatać, odkurzać. Podłogi pastujemy, należy również dokładnie wytrzepać i wywietrzyć kilimy, dywany, zasłony, regularnie odkurzać meble tapicerowane.

Jak pozbyć się pluskiew? Zadbać o stan sypialni
Należy zadbać o higienę miejsca do spania, często zmieniając i wietrząc pościel, odkurzać materace i odkażać je, posypując sodą oczyszczoną i spryskując olejkiem z drzewa herbacianego. Bieliznę pościelową, narzutę itd. należy prać w wysokiej temperaturze. Jaja i larwy pluskwy domowej giną po kilku minutach w temperaturze 45 stopni.

Sposoby na plukswy w domu: nafta + maść rtęciowa + olejek lawendowy
Co tydzień, gdy stwierdzimy pojawienie się pluskiew w mieszkaniu powinniśmy wszystkie podejrzane miejsca wysmarować różnymi substancjami, np. aby pozbyć się pluskiew, możemy użyć mieszaniny nafty i maści rtęciowej, a także olejku lawendowego, nafty i spirytusu denaturowanego. Trzeba zerwać wszystkie listwy przypodłogowe i dokładnie odkurzyć każde, nawet najmniejsze zakamarki.

Odpluskwianie - profesjonalna pomoc w walce z pluskwami
Jeśli nie jesteśmy sobie w stanie samo poradzić z pluskwami, warto poprosić o pomoc fachowców. Odpluskwianie będzie wymagało nakładów finansowych oraz użycia silnych środków chemicznych. Jest to jednak najskuteczniejszy sposób na walkę z uciążliwymi pasożytami.

Jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy?
Do naszych domów pluskwy przynosimy sami na ubraniach. Możemy je "złapać" w miejscach publicznych, np. w kinie, szpitalu, hotelu oraz wraz z zakupionymi używanymi meblami i ubraniami. Nie jest jednak łatwo wykryć obecność pluskiew i się ich szybko pozbyć, ponieważ atakują nocą, kiedy śpimy.

Po czym poznać, że mamy w domu pluskwy?
Oprócz ugryzień, obecność pluskwy w domu zdradza charakterystyczny zapach, pochodzący z substancji wydzielanej ze specjalnych gruczołów tułowiowych. Jednak pluskwy trudno jest znaleźć, ponieważ w ciągu dnia przebywają w kryjówkach. W miejscach przebywania pozostawiają kał w postaci brunatnych plamek.