5 trików na powiększenie małego wnętrza. KOSZTORYS remontu
Małe wnętrza możemy powiększyć w prosty i niedrogi sposób. Malowanie ścian, wymiana podłogi czy zabudowa wnęk to dobry pretekst do optycznego powiększenia wnętrz. Poznaj triki remontowe, dzieki którym twoje mieszkanie wyładnieje i stanie się bardziej przestronne.
Autor: mateiały prasowe
W łazience warto zastosować wylewkę z betonu, żywicy lub sięgnąć po jasne duże płytki rektyfikowane (pozwalają na użycie wąskiej fugi). Kolor spoiny zgraj z barwą płytek – płaszczyzna stanie się niemal jednolita.Na zdj. z lewej fugi epoksydowe Kerapoxy Design, nienasiąkliwe, odporne na zabrudzenia, 142,14 zł/3 kg, MapeiPostaw też na minimalistyczną armaturę oraz lampy. Aby dodać głębi jednej ze ścian, naklej fototapetę z widokiem – laminowaną, odporną na wilgoć. Przy wannie, kabinie prysznicowej i umywalce zabezpiecz tapetę szkłem i silikonem. Na zdj. fototapeta „Pomost na plaży”, samoprzylepna, matowy laminat, od 486 zł/200x150 cm, dekornik.pl
Spis treści
- Zobacz też: zdjęcia małych mieszkań GALERIA >>>
- Jak powiększyć małe wnętrza: ściany w ruch!
- Wyrównaj, a wnętrze wyda się większe
- Małe wnętrza: niech się łączą
- Biel idealna do małych wnętrz
Małe wnętrza powiększymy niewielkim kosztem i nakładem pracy. Czasami wystarczy dobranie jasnych kolorów, zlikwidowanie wnęk i uskoków, czy też wybranie tapety, która powiększy małe wnętrze optycznie.
Zobacz też: zdjęcia małych mieszkań GALERIA >>>
Zobacz w galerii zdjęć podpowiedzi, jak sprytnie powiększyć małe mieszkanie.
Jak powiększyć małe wnętrza: ściany w ruch!
Jeśli planujesz większy remont małego mieszkania, możesz wziąć pod uwagę wyburzenie nadproża, poszerzenie otworu drzwiowego czy całkowite usunięcie ściany między dwoma pomieszczeniami. Małe wnętrza będą się wydawać większe i jaśniejsze.
Wyrównaj, a wnętrze wyda się większe
Tak zaplanuj małe mieszkanie, by było w nim jak najwięcej linii prostych i gładkich powierzchni (wystające elementy, wnęki, uskoki wprowadzają chaos do aranżacji). Pomyśl o wypełnieniu wnęk szafkami lub półkami, o wyrównaniu uskoków. Zamiast szafy wolnostojącej wybierz tę do zabudowy. W małym wnętrzu postaw na fronty meblowe z mało widocznymi uchwytami. Zamontuj drzwi przesuwne ze skrzydłem (albo dwoma) chowanym w ścianie.
Małe wnętrza: niech się łączą
Gdy zatrzesz granice między pokojami – zastosujesz identyczną lub bardzo podobną posadzkę, kolorystykę, czy pociągniesz tę samą zabudowę, np. z holu do salonu, mieszkanie nieco „urośnie”.
Biel idealna do małych wnętrz
Jasne ściany oraz podłoga są idealne do małych wnętrz, powiększają je optycznie. Jeśli chcesz je dodatkowo rozświetlić, zastanów się nad posadzką z żywicy epoksydowej lub okładziną ścienną z połyskującej płyty MDF, szkła, lustra (najlepiej zaplanować je w ciemnym zakątku pokoju; dobrze by odbij ały ładny widok).
Powiększenie małego wnętrza: KOSZTORYS
Orientacyjne ceny usług remontowych*ŚCIANY:montaż płyty gipsowej na klej 20 zł/m²wykonanie gładzi gipsowej od 15 zł/m²malowanie 2-krotne farbą emulsyjną na biało 6 zł/m²malowanie 2-krotne farbą emulsyjną – kolor 8 zł/m²układanie gresu, fugowanie od 50 zł/m²wklejenie lustra od 70 zł/m²tapetowanie 15–20 zł/m²PODŁOGI:wylewka samopoziomująca do 5 cm grubości 20 zł/m²wylewka cementowa od 30 zł/m²układanie paneli podłogowych 20 zł/m²* na podstawie: budwaw.pl (Warszawa i okolice)