Beton dekoracyjny na ścianę. Pomysły na aranżację wnętrz z betonem
Beton dekoracyjny na ścianę to jeden z największych hitów wnętrzarskich ostatnich lat. Z powodzeniem betonowa ściana może ozdobić nie tylko salon, ale również łazienkę, kuchnię, a nawet sypialnię! Sprawdź, jakie możliwości aranżacyjne dają nowoczesne płyty betonowe i z czym połączyć beton, by wprowadzić do wnętrza przytulny, ciepły klimat.
Spis treści:
- Beton dekoracyjny: uniwersalna baza dla wnętrza
- Beton dekoracyjny we wnętrzu: mnóstwo możliwości
- Beton dekoracyjny na ścianę
- Beton na ścianie w salonie - zrób to sam
- Beton, cegła czy drewno na ścianie? GALERIE ZDJĘĆ
Beton dekoracyjny na ścianie nada salonowi nieco industrialny i loftowy charakter. Efekt betonu na ścianie uzyskamy, stosując betonową farbę strukturalną, strukturę betonową albo płyty betonowe (lub imitujące beton).
Beton dekoracyjny: uniwersalna baza dla wnętrza
Beton dekoracyjny ze względu na swoją neutralną kolorystykę pasuje do wszystkich barw. Możemy go więc łączyć w aranżacji wnętrz z kolorami bardziej intensywnymi lub przygaszonymi, pasuje także do tonów zarówno ciepłych, jak i chłodnych. Zespala ze sobą barwy kontrastujące, nadaje się doskonale jako tło dla ekspozycji najciekawszych elementów wnętrza, jednocześnie sam może taki punkt stanowić. Beton we wnętrzu doskonale „dogaduje się” z drewnem. Takie połączenie zawsze jest bardzo udane i wygląda intrygująco. Można go łączyć z elementami retro, postawić na dodatki w stylu minimalistycznym, industrialnym czy nawet glamour.
Beton dekoracyjny we wnętrzu: mnóstwo możliwości
Wykorzystanie betonu dekoracyjnego nie musi ograniczać się do położenia go na ścianach, podłogach czy suficie. Mamy coraz większe możliwości, by kupić lub zamówić meble czy też blaty wykonane z betonu. Będą one stanowiły we wnętrzu przykuwający uwagę, niepowtarzalny i oryginalny element, który zawładnie całą przestrzenią. Ponadto płyty betonowe można ułożyć na suficie!
Beton dekoracyjny na ścianę
Beton dekoracyjny na ścianę szczególnie dobrze prezentuje się w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym i industrialnym. Ponieważ ściana betonowa w salonie jako dekoracja wnętrza może być nieco chłodna i surowa, warto ją ocieplić. Niezawodne będzie w takim przypadku drewno – zwłaszcza na podłodze. Ciepły odcień drewna nieco przełamie chłód betonu na ścianie. Połączenie betonu na jednej ze ścian w salonie z resztą ścian jasnych i gładkich dodatkowo wyostrzy efekt betonu w domu.
Nie przegap: Salon - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>
Ściana betonowa w salonie może być wykonana z na różne sposoby. Świetnie sprawdzą się płyty betonowe na ścianę, ale można też wykorzystać betonową farbę strukturalną. Ciemnoszary odcień betonu na ścianie ładnie połączy się z jasnymi barwami, które nieco go rozjaśnią. Na tle betonowej ściany dobrze zaprezentują się też wyraziste, kolorowe dodatki – na przykład w barwach czerwieni, żółtego czy modnego niebieskiego.
Beton na ścianie w salonie - zrób to sam
Beton dekoracyjny na ścianę możemy wykonać sami - istnieje kilka sposobów na atrakcyjną ścianę betonową, która nie wymaga zatrudniania fachowców. Możemy na przykład na ścianę nałożyć kilka warstw szarego cementu. Wzór na powierzchni uzyskamy, przecierając je nie pacą murarską, lecz na przykład drewnianą deską. Spękania powstające przy schnięciu są również elementem dekoracyjnym ściany.
Dostępne są także specjalistyczne tynki i farby dekoracyjne dające efekt betonu (dekoracyjny beton). Jeśli decydujemy się pozostawić jedną ścianę w stanie surowym (na etapie wykańczania wnętrza), należy ją potem zaimpregnować i zabezpieczyć, aby nie przywierał do niej brud i tłuszcz.
Surowość betonu przełamiemy szlachetną bielą mebli i pozostałych ścian, gdyż bardzo często betonowa faktura znajduje się tylko na jednej, wybranej ścianie we wnętrzu. Zimne materiały budowlane, jak: stal, beton i szkło, mogą stać się ciekawym tłem dla współczesnych wyrafinowanych lamp i mebli.
Beton, cegła czy drewno na ścianie? GALERIE ZDJĘĆ
Beton na ścianie to jeden z gorętszych trendów aranżacyjnych w ostatnich latach. Ale równie ciekawe walory dekoracyjne zapewnia cegła czy drewno! Zobacz, jak się prezentują różne materiały w roli okładzin ściennych.
Autor: materiały prasowe
Oryginalny beton w przestrzeniach pofabrycznych może stać się najcenniejszym atutem całego wnętrza.
Autor: Mariusz Bykowski
Autor: Spacja Studio
Odważnym ruchem było postawienie na szczerość materiału i odsłonięcie surowego betonu, z którego zbudowany jest blok. Nadał on wnętrzom oryginalnego, trochę loftowego charakteru. Mieszkanie w Knurowie autorstwa pracowni Spacja Studio znajduje się w typowym polskim blokowisku. Zobacz całe mieszkanie w bloku z betonem: galeria zdjęć mieszkania
Autor: Maria Miklaszewska
Jasna kuchnia sprzyja kulinarnym popisom. Oprócz dominującej bieli pojawiają się ciepłe odcienie drewna i szarości. A co najważniejsze, klimat mieszkania w kamienicy podkreśla cegła na ścianie zamiast klasycznych płytek kuchennych.
Autor: Maria Miklaszewska
Deski, którymi jest wyłożona ściana za łóżkiem, przywędrowały z kuchennej podłogi. Właściciele musieli je zerwać, ponieważ były zalane i wypaczone. Udało się jednak wykorzystać je w roli okładziny ściennej.