Jaki kolor pasuje do wenge: kolory ścian, podłogi i dodatki do mebli wenge
Jaki kolor pasuje do mebli wenge? Niezwykle popularne meble wenge coraz częściej bierzemy pod uwagę przy urządzaniu naszych domowych wnętrz, zarówno w aranżacji salonu czy sypialni, jak również w kuchni. Zanim zdecydujemy się na realizację naszych pomysłów, sprawdźmy, jakie kolory ścian, jaka podłoga i dodatki pasują do mebli wenge.
Spis treści
- Najlepsze dodatki do mebli wenge
- Ciemne meble do salonu [GALERIA]
- Jaki kolor do mebli wenge? Ściany, podłogi, dodatki
- Meble wenge: lakierowany MDF
- Ciemne czy jasne drewno [GALERIA]
Najlepsze dodatki do mebli wenge
Aranżując wnętrze meblami wenge warto pomyśleć o uzupełnieniu wnętrza okładziną ścienną. Jeżeli od zawsze marzyły nam się różnego rodzaju okładziny ścienne, to jest to dobry moment na urzeczywistnienie tego pragnienia. Mianowicie meble wenge prezentują się znakomicie w towarzystwie kamienia czy cegły na ścianie.
Ten zgrany duet stworzy we wnętrzu interesującą aranżację, dodając mu mocnej bądź delikatnej elegancji wedle naszych potrzeb. Z meblami wenge dobrze sprawdzą się: okładziny z piaskowca, trawertynu, niektóre wzory granitu i marmuru, cegła klinkierowa czerwona, jak i tak zwykła pełna. Barwy okładzin do wyboru wedle uznania, a jest w czym wybierać.
Wenge wdzięcznie potowarzyszy każdej barwie lub mieszance kolorystycznej okładziny ściennej. To może być po prostu kolor biały, kremowy, piaskowy, połączenie beży i brązów, odcienie szarości, jak również odcienie grafitowego, czerni, pomarańczy, ochry czy czerwieni. To od nas zależy efekt końcowy urządzanego wnętrza, jego styl i charakter.
Warto zastanowić się, jakiego materiału chcemy użyć, gdzie oraz w jakiej ilości – czy to będzie cała jedna ściana wyłożona okładziną, obudowa kominka, blaty w kuchni, przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi, obudowa barku itd.
Czytaj:
Ciemne meble do salonu. 15 POMYSŁÓW na umeblowanie salonu
Ciemne meble do salonu [GALERIA]
Ciemne meble doskonale czują się w otoczeniu jasnych barw ścian oraz stonowanych dodatków.
Autor: Konrad Kalbarczyk
Jaki kolor do mebli wenge? Ściany, podłogi, dodatki
Meble wenge swoją formą, ilością, a przede wszystkim kolorem wybarwienia, mogą stanowić zbyt duże „obciążenie” dla aranżacji wnętrza. W pierwszej kolejności należy przemyśleć jeszcze raz każdy z wyżej wymienionych aspektów wybranych mebli, czy aby na pewno gdzieś nie możemy dokonać jeszcze zmian. Równocześnie należy skontrolować koncepcję ścian i podłogi.
Wspaniałym wybawieniem dla „ciężkiego wystroju” może być szkło lub tworzywo sztuczne transparentne. Szerokie zastosowanie tych materiałów może „odciążyć” wystrój, dodać mu lekkości i nowoczesnego wyrazu. Akcent szkła lub tworzywa sztucznego przezroczystego czy zabarwionego na konkretny kolor mogą być strzałem w dziesiątkę!
Akcent może pojawić się w meblach w formie frontów, półek czy jako całe elementy – stolik, krzesło, ścianka działowa, drzwi całe lub ich wypełnienie, ceramika szklana, oświetlenie. Wszystkie będą spełniać swoją funkcję, są dość łatwe w utrzymaniu w czystości, dość trwałe, a tak naprawdę prawie ich nie widać.
Tego typu triki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przede wszystkim mamy mało miejsca. Zrealizowane pomysły z pewnością nas nie zawiodą, dzięki nim będziemy mogli cieszyć się z nowego wystroju naszych czterech kątów.
Czytaj:
Aranżacja salonu bez wad – 25 zdjęć. Radzimy, jak urządzić salon od A do Z
Meble wenge: lakierowany MDF
Meble z płyty MDF lakierowane na wysoki połysk będą stanowić doskonałą parę dla tych z forniru wenge. Kontrast pomiędzy gładką, błyszczącą powierzchnią w konkretnym kolorze, a ciemnobrązowym wybarwieniem drewna wygląda nietuzinkowo i bardzo elegancko. Z wenge można łączyć absolutnie wszystkie barwy dostępnych płyt lakierowanych MDF w zależności od naszego zamysłu projektowego. Dzięki temu możemy „manipulować” wystrojem tak, aby nasz komfort na tym znacznie zyskał.
Ciemne czy jasne drewno [GALERIA]
Dom na przedmieściach Gdańska powstał z marzeń. Mieszkająca tu wraz z rodziną Ola Papińska, autorka bloga Home on the Hill, długo myślała o wyprowadzce z miasta. Dzięki jej determinacji udało się stworzyć rodzinie prawdziwą enklawę spokoju blisko natury.
Jasne drewno jest idealnym uzupełnieniem skandynawskich i sielskich aranżacji. Meble wenge natomiast to synonim elegancji i klasyki. Planując przestrzeń, należy dobrze przemyśleć, w jakim stylu wnętrze zamierzamy kreować.
Autor: archiwum
Podobnie jak cały dom, salon powstaje etapami. Z czasem zapełnią go kolejne meble, dekoracje, rodzinne pamiątki. Nie oznacza to jednak, że wystrój tego serca domu pozostawiony został przypadkowi. Jego wygląd to efekt przemyślanych decyzji i zdecydowanego gustu autorki tej aranżacji. Projekt wnętrz i zdjęcia: Ola Papińska/ Home on the Hill