Czas na odrobinę różu! Zobacz, jak ciekawie można wprowadzić ten kolor do wnętrz
Kolor różowy to zdecydowanie jedna z najmodniejszych barw we wnętrzach. Największą popularnością cieszą się odcienie różowego pastelowe i pudrowe. Pojawiają się zarówno we wnętrzach klasycznych czy skandynawskich, jak i nowoczesnych. Z czym łączyć kolor różowy? W jakich wnętrzach prezentuje się najlepiej? O tym przeczytacie niżej, gdzie znajduje się wszystko o kolorze różowym.
Autor: serwis prasowy marki Sofacompany
Ciekawym połączeniem jest na przykład róż i niebieski.
Spis treści
- Z czym łączyć kolor różowy?
- Aranżacja wnętrz z kolorem różowym
- Kolor różowy plus barwy stonowane
- Kolor różany i barwy chłodne
- Antyczny róż i złoto
- Kolor różowy we wnętrzach - zobacz GALERIE ZDJĘĆ
Pierwsze skojarzenie dotyczące koloru różowego to słodki romantyzm, jednak róż we wnętrzach może zapewniać wielorakie efekty. Potrafi być radosny i zawadiacki, nostalgiczny, subtelny, przytulny, a nawet bardzo wytworny. Przede wszystkim jednak kolor różowy bywa niesamowicie zmysłowy. Wszystko zależy od barw, z którymi występuje w duecie, oraz towarzyszących dodatków.
Z czym łączyć kolor różowy?
Kolor różowy znajdzie swoje zastosowanie w każdym stylu. Idealnie sprawdzi się nie tylko w romantycznych wnętrzach, lecz także w stylu angielskim czy glamour. Dobrze zaprezentuje się w aranżacjach vintage albo wnętrzach skandynawskich. Wykorzystując umiejętnie kolor różowy we wnętrzu, możemy ciekawie ożywić wystrój, dodać mu odrobinę słodyczy, przytulności czy elegancji.
Róż świetnie zaprezentuje się w połączeniu z klasyką barwną: bielą, szarością i czernią. Udanym zestawieniem będzie także zestawienie go z czekoladowym brązem i kolorem granatowym. Kompozycja z nieco żywszymi kolorami to trudniejsze wyzwanie, ale także może dać zaskakujące efekty. Polecamy np. łączyć róż z czerwienią i kolorem żółtym.
W przypadku koloru różowego wyjątkowo przydaje się sztuka łączenia kolorów na pozór niepasujących do siebie, jednak w rzeczywistości tworzących pary idealne. Zestaw różu z zielenią, oranżem czy błękitem, oczywiście w odpowiednich proporcjach, może okazać się hitem w aranżacji wnętrz. A kolory ścian to rzecz wyjątkowo istotna, ponieważ stanowią one bazę całego późniejszego wystroju.
Autor: agencjafree/living4media
Różowe akcenty w skandynawskim salonie. Do tego inne kolory, które lubią sąsiedztwo różu: mięta, żółcień, szarość
Aranżacja wnętrz z kolorem różowym
Paleta koloru różowego jest bardzo bogata: od bladego różu aż po głęboki amarant. Modne są jasne różowości, te zbliżone do koloru malin lub truskawek ze śmietaną, a także pudrowe róże. Delikatne odcienie koloru różowego można z powodzeniem zastosować także na dużych płaszczyznach.
Różowa ściana, zasłona czy nawet kanapa w tym kolorze przez długi czas może cieszyć oko domatora. Delikatny odcień różu na ścianach będzie stanowił z kolei wyrafinowane tło dla bieli i czerni. Decydując się natomiast na nieco odważniejsze odcienie różu, ograniczmy się we wnętrzu jedynie do akcentów. Stonowane wnętrze zyskają świetne ożywienie dzięki elementom dekoracji w kolorze głębokiego różu, takim jak poduszka, wazon czy lampa.
Kolor różowy plus barwy stonowane
Intensywny różowy kolor ścian wymaga wyrafinowanej gry barwami jasnymi i ciemnymi. Można go chociażby ocieplić przez jasny, przytłumiony, ciepły róż z domieszką oranżu. Inna opcja? Bardzo szlachetnie podkreślimy go kolorem kremowym. Natomiast dużo jaśniejsza zieleń szałwii i kolor czarny zrównoważą kolor różowy. Spowodują też to, że w żaden sposób róż nie będzie wydawał się cukierkowy.
Kolor różany i barwy chłodne
Różany róż (swoista kwintesencja tej barwy) jako kolor ścian kojarzy się przede wszystkim z pokojami dziecięcymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go również w innych pomieszczeniach. Przykładowo zawadiacki, radosny róż doskonale wygląda w duecie z kolorami morskim i turkusowym. Ale ponieważ to bardzo energetyczny i wyrazisty duet, warto go uspokoić rozbielonymi błękitami albo beżem, kremami czy szarością. Takie dodatkowe kolory – nawet w niewielkiej ilości – niemalże w magiczny sposób spowodują, że kolory ścian w odcieniach różanego różu i morskim przestaną być takie kontrastowe i wyraziste.
.. Pudrowy róż. Do jakich wnętrz pasuje i z czym go łączyć? >>>
Autor: materiały prasowe
Skandynawski szyk, czyli szarość, róż i złoto (w aptekarskiej ilości)... Mat. prasowe: brovarna4.com
Antyczny róż i złoto
Antyczny róż to ciepły odcień różu pudrowego z subtelną domieszką złota. W odpowiednim anturażu prezentuje się bardzo elegancko i – co nie dziwi – świetnie komponuje się z kolorem złotym. Takie połączenie barw może służyć chociażby wyeksponowaniu najbardziej zdobnych przedmiotów we wnętrzu, np. barokowych ram luster i obrazów.
Róż antyczny jest także godny polecenia we wnętrzach w stylu glamour. Osoby odważne mogą pomalować jedną ze ścian na ten kolor, a na innej wyeksponować złote detale, wybierając np. elegancką tapetę. Na rynku znajdziemy również różowe tapety od razu ze złotymi akcentami dekoracyjnymi, np. geometrycznymi wzorami w stylistyce art deco.
Kolor różowy we wnętrzach - zobacz GALERIE ZDJĘĆ
Autor: materiał prasowy
Kanapa Plum nr 4 zaprojektowana przez Katarzynę Jasyk dla marki Happy Barok to przykład połączenia klasyki z nowoczesnością.