Nowoczesna kotłownia. Kompaktowa, ekologiczna i energooszczędna!
Czy kotłownia musi być specyficznym miejscem, w którym panuje bałagan i właściwie nikt nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje? Oczywiście, że nie! Kotły i zasobniki na ciepłą wodę wcale nie wymagają też specjalnego pomieszczenia. Można je dyskretnie i estetycznie włączyć do aranżacji, ciesząc się przy tym rozwiązaniem ekologicznym oraz energooszczędnym.
Spis treści
- Kotły kondensacyjne a ład aranżacyjny
- Kompaktowo i estetycznie
- Kotłownia w jednej obudowie
- Integracja z kolektorami słonecznymi
Osoby, które decydują się na nowoczesne rozwiązanie, jakim są gazowe kotły kondensacyjne, nie muszą szczególnie martwić się o miejsce zainstalowania urządzenia (inaczej niż w przypadku posiadaczy przestarzałych instalacji grzewczych). Kotły o mocy cieplnej do 30 kW (czyli takiej, która jest zupełnie wystarczająca do ogrzewania większości domów jednorodzinnych) mogą być instalowane nie tylko w pomieszczeniu przeznaczonym wyłącznie na kotłownię. Odpowiednie w tym wypadku będą także kuchnia, łazienka czy inne pomieszczenia nieprzeznaczone na stały pobyt ludzi.
Kotły kondensacyjne a ład aranżacyjny
Producenci gazowych kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła są świadomi estetyczno-aranżacyjnych potrzeb swoich klientów. W ich ofertach coraz częściej można znaleźć ekologiczne i wydajne urządzenia, które cechują się nie tylko niewielkimi rozmiarami, lecz także zaskakująco dobrym designem i czystością, którą instalacje opalane węglem nie mogą się poszczycić.
Firmy znajdujące się w czołówce branży grzewczej idą o krok dalej. Immergas wyróżnia się pod tym względem dostępnym już od dłuższego czasu kompaktowym kotłem Victrix Tera. Urządzenie zyskało popularność dzięki zaskakująco dużej wydajności (może ogrzać cały dom jednorodzinny) przy niewielkich gabarytach – jego wymiary to 440 x 252 x 748 cm!
Kompaktowo i estetycznie
To jednak nie jest ostatnie słowo włoskiego producenta instalacji grzewczych. Immergas przygotował także specjalną serię kotłów kondensacyjnych EXA, które dzięki niewielkim rozmiarom mogą być instalowane niemal wszędzie, nawet w ciągu szafek kuchennych. Ponadto wyróżniają się intuicyjną obsługą, która – jeśli tylko zechcemy – może być zdalna. Podobnie z modelem Victrix Maior TT ErP – wiszącym kotłem kondensacyjnym, estetycznym oraz kompaktowym.
Kotłownia w jednej obudowie
Właściciele domów, którzy cenią kompleksowe rozwiązania lub zmuszeni są wyjątkowo oszczędnie wydzielać przestrzeń pod urządzenie grzewcze, również będą zadowoleni z oferty tego producenta. Immergas oferuje bowiem kompletną kotłownię w jednej obudowie – Victrix Zeus 26 2 ErP, wiszący kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 45 l.
Zwolennicy kompletnych rozwiązań grzewczych w jednej obudowie powinni także zwrócić uwagę na stojący kocioł kondensacyjny Hercules Condensing ErP. To podobne, choć zdecydowanie większe urządzenie prezentowanego wcześniej Victrix Zeus 26 2 ErP. Różnica pomiędzy tymi kotłami polega m.in. na większej pojemności zasobnika c.w.u. (120 l). Dodatkowo Hercules może obsługiwać aż do trzech niezależnych stref grzewczych, w tym dwie niskotemperaturowe (podłogowe) za pomocą opcjonalnych zestawów montowanych wewnątrz kotła.
Integracja z kolektorami słonecznymi
Dla posiadaczy kolektorów słonecznych Immergas przygotował równie ciekawe rozwiązanie. Klienci mogą wybrać rozszerzoną opcję stojącego kotła – Hercules Solar z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 200 l, który dodatkowo wyposażony jest fabrycznie w moduł obsługi kolektorów.
Okazuje się, że kotły nie muszą być elementem, który „zagraca” pomieszczenie. Współczesne rozwiązania pozwalają na zachowanie estetyki (nie tylko kotłowni, jak w przypadku Victrix Maior, ale i kuchni czy łazienki) oraz na wielowymiarową oszczędność – miejsca, finansów i natury z uwagi na ekologiczny aspekt działania kotłów kondensacyjnych. Wystarczy zapytać doświadczonego instalatora lub wybrać się na konsultacje do akredytowanych punktów sprzedaży kotłów Immergas.