Podłoga 3D w łazience - czy to dobry pomysł? Jak ją wykonać i ile kosztuje
Jednym z ciekawszych sposobów na urozmaicenie łazienki jest podłoga 3D. Łazienka z tego typu dekoracją nabierze zupełnie nowego charakteru. Podczas wybierania podłogi 3D mamy naprawdę dużo możliwości - możemy zdecydować się na realistyczne zdjęcie lub iluzję optyczną. Przyjrzeliśmy się ciekawej aranżacji łazienki z podłogą 3D z prostym wzorem - śladami na śniegu. Jak wyszło? Ile kosztuje podłoga 3D i czy warto w nią inwestować? Sprawdzamy!
Spis treści
- Podłoga 3D - gdzie sprawdzi się najlepiej?
- Projekt łazienki - podłoga 3D w roli głównej
- Galeria zdjęć: Efekty 3D w aranżacji wnętrz
- Podłoga 3D w łazience - jak wykonać?
- Podłoga do łazienki 3D - cena
- Jak urządzić łazienkę? Zobacz nasze inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ
Podłoga 3D - gdzie sprawdzi się najlepiej?
Podłogi 3D to projekt dla osób ceniących niebanalne rozwiązania. Powierzchnia takiej posadzki jest błyszcząca i może z czasem zmatowieć, dlatego najlepiej sprawdzi się w miejscach, gdzie ruch nie jest mocno natężony, np. w łazience, a nie w ruchliwych ciągach komunikacyjnych mieszkania.
Łazienka, w której zdecydujemy się położyć zdjęcie na podłodze, będzie oryginalna i wyjątkowa. Taki projekt łazienki musi być jednak dobrze przemyślany, bo zdjęcie na podłodze będzie nam towarzyszyć przez dość długi czas.
Warto więc przeznaczyć więcej czasu na wybór wzoru podłogi 3D. Łazienka może, ale nie musi być zdominowana przez tego typu dekorację. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i na czym nam zależy.
Projekt łazienki - podłoga 3D w roli głównej
Łazienka widoczna na zdjęciu, w której dominuje śnieżna biel, została urozmaicona odrobiną szarości i koloru niebieskiego. Szara podłoga i beżowe płytki na ścianie przełamują biel szafek i armatury łazienkowej.
Jednak najbardziej efektownym zabiegiem, który wyróżnia tę aranżację łazienki, jest hiperrealistyczna podłoga 3D. Największą część posadzki w łazience zajmuje fotografia śladów na śniegu, która została zalana żywicą. Motyw ten pojawił się w związku ze snowboardową pasją właścicieli. Niezwykły efekt podłogi 3D w projekcie łazienki potęguje sięgające ziemi lustro.
Galeria zdjęć: Efekty 3D w aranżacji wnętrz
Autor: materiały prasowe
Szkło z efektem 3D oddzielające łazienkę od sypialni. Materiały prasowe: SGG Mastersoft.
Podłoga 3D w łazience - jak wykonać?
Aranżacja łazienki z podłogą 3D w postaci zalanej żywicą fotografii robi ogromne wrażenie. Jak wykonać podłogę 3D w łazience?
KROK 1: Podstawowym elementem jest wybór i przygotowanie fotografii. Zdjęcie musi mieć odpowiednie parametry (wysoka rozdzielczość), dlatego najlepiej kupić je w internetowym banku zdjęć.
KROK 2: Następnie – biorąc pod uwagę wielkość łazienki i rozmieszczenie wyposażenia – należy zdjęcie wykadrować, tak by ważne fragmenty wzoru nie znalazły się pod montowanymi potem meblami czy sprzętem. Zdjęcie należy wydrukować w wielkim formacie na folii.
KROK 3: Przed przyklejeniem grafiki podłoże łazienki musi być idealnie wyrównane. To bardzo ważne, ponieważ wszystkie pęcherzyki i nierówności po zalaniu żywicą stają się widoczne.
KROK 4: Do uzyskania efektu podłogi 3D w łazience najlepiej zastosować wylewkę samopoziomującą. Jeśli chcemy, by w mieszkaniu poziomy podłóg były takie same, grubość wylewki należy pomniejszyć o grubość żywicy (posadzka epoksydowa ma 2–3 mm grubości). Do wylewania żywicy należy zatrudnić sprawdzonego fachowca.
Podłoga do łazienki 3D - cena
Wiemy już, jak efektowna może być podłoga 3D w łazience i jak ją wykonać. Pozostaje pytanie - ile kosztuje tego typu przyjemność. Wszystko zależy od wielkości łazienki, rodzaju zdjęcia i stawki, którą za wykonanie posadzki 3D zażyczy sobie fachowiec. Można jednak przyjąć, że przeciętny koszt wykonania podłogi 3D w łazience wynosi ok. 1200 zł (wliczona cena zdjęcia).
Jak urządzić łazienkę? Zobacz nasze inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ
Autor: materiały prasowe Laufen
Miska WC Palace od niedawna dostępna w wersji rimless. Jest funkcjonalna, oszczędna i komfortowa. Jej minimalistyczna forma jest ergonomiczna i ponadczasowa – nie znudzi się nawet po latach. Redukcja powierzchni wewnętrznego kołnierza miski znacznie ograniczyła przestrzeń, w której mogą się gromadzić bakterie, kamień i zanieczyszczenia. Utrzymanie czystości ułatwia opcjonalna powłoka Laufen Clean Coat zapobiegająca osadzaniu się nieczystości na ceramice.
Autor: PatrycjaBoniuk
Autor: Marcin Czechowicz
W tej iście królewskiej łazience spotykamy czarną, pękatą komodę na cienkich nóżkach, zatopione w niej umywalki, ozdobne kinkiety i żyrandol oraz niski stołek, obity czerwonym materiałem o złotych nogach. Szachownica na podłodze stanowi dla tych elementow piękną oprawę.