Prosty trik na docieplenie mieszkania. Kosztuje grosze, ale pozwala oszczędzić setki złotych na ogrzewaniu

2022-09-22 13:07

Tegoroczny sezon grzewczy będzie jednym z najtrudniejszych i najbardziej kosztownych od ostatnich lat. Warto więc wypróbować prosty trik, dzięki któremu spotęgujemy moc grzewczą kaloryfera bez jego podkręcania. Wystarczą tylko dwie rzeczy, za które zapłacimy grosze.

grzejnik
Autor: getty images

Trik na cieplejsze mieszkanie

Większość grzejników jest zamontowanych pod oknami. Niestety, często ciepło emanujące z rozgrzanych kaloryferów ucieka szybciej, gdy napotka na swojej drodze zimne powietrze przenikające do wnętrz przez nieszczelne okna.

Warto zadbać, by okna były maksymalnie uszczelnione na zimę. Można zrobić to w prosty sposób zmieniając ustawienie usterki. To proste, a instrukcję znajdziesz TUTAJ.

Jeśli nie mamy możliwości wymiany lub uszczelnienia okien, warto na okres jesienno zimowy zainwestować w specjalne osłony chroniące przed przeciągami. Mają one kształt długiej wąskiej poduszki i stawiane są na parapecie, tuż przy dolnej ramie okna.

Gdy już upewnimy się, że okno jest szczelne, a zimno nie będzie przeszkadzało w ogrzaniu pomieszczenia – czas na zwiększenie mocy grzewczej kaloryfera, ale tym razem bez jego podkręcania!

Popularny w internecie trik, który sprawia, że ciepło w domu utrzymuje się dłużej wymaga jedynie dwóch rzeczy: kawałka kartonu oraz folii aluminiowej. Całkowity koszt? Mniej niż 10 zł!

By przygotować ekran zagrzejnikowy, wystarczy przymocować folię do tektury błyszczącą stroną na zewnątrz.

Karton z folią umieszczamy za grzejnikiem – pamiętajmy, by błyszcząca strona była zwrócona bezpośrednio na grzejnik. W ten sposób będzie ona lepiej odbijać ciepło, które następnie rozejdzie się po pomieszczeniu. W efekcie pomieszczenie będzie lepiej dogrzane bez potrzeby podkręcania kaloryfera. Skorzysta na tym również nasz portfel!

Profesjonalne ekrany zagrzejnikowe możemy również kupić w sklepach budowlanych. Ich wadą (poza ceną) jest to, że są one na stałe przymocowywane do ściany. Domową wersję ekranu możemy natomiast w każdej chwili wyjąć zza grzejnika.

grzejnik
Autor: getty images
Nasi Partnerzy polecają