Łazienka dla estety. Zabieramy was w podróż do świata luksusu i piękna

Relaks w rubinowej wannie, bursztynowa poświata pod prysznicem. Ekskluzywne materiały wykończeniowe i dobry design wpisują się w trend salonowych łazienek. Przed wami podróż do świata luksusu i piękna. Inspirujcie się!

Wino jeżynowe

Wielokrotnie nagrodzona kolekcja „Borghi” marki Antonio Lupi powiększyła się o nowy model i kolory. Do umywalek wykonanych z materiału Cristalmood dołączyła teraz wanna z tego samego tworzywa projektu studia Gumdesign. – Nowoczesny transparentny materiał i refleksy wody sprawiają, że modele „Borghi” grają pierwszoplanową rolę w łazience. Stworzone zostały nie tylko dla wygody codziennego użytkowania czy relaksu na miarę SPA. Ich rolą jest również zdobić wnętrze i olśniewać wzornictwem. Tym bardziej że kolor w łazience zagościł na dobre, zamienił ją w designerską i przyjazną przestrzeń – komentują Dorota Kuć i Karina Snuszka z pracowni MoodWorks. Kolekcja „Borghi” występuje w bogatej gamie kolorystycznej, do której teraz dołączyły cztery nowe, autorskie barwy: „Mostato”, „Barriques”, „Vespero” i „Notturno”.

Łazienka
Autor: serwis prasowy antoniolupi.it

Kwiat paproci

Zastosowanie forniru i marmuru w łazience sprawi, że będzie naprawdę reprezentacyjna! – Fornir, nawet znakomicie zabezpieczony, nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z wodą – mówi Anna Kołodziej z KUMA Studio. Jeśli używamy wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, np. kamiennych slabów pod prysznicem lub wokół wanny, łączmy je z materiałami z tej samej półki cenowej. W ten sposób podkreślimy ich wyjątkowość. – Dopełnieniem spektakularnej łazienki może być designerska armatura. Wybierając jej kolor, warto zwrócić uwagę na bardziej zdecydowane rozwiązania. Ciemne kolory w łazience najlepiej łączyć z armaturą miedzianą, mosiężną lub w kolorze brązu. Do niej dobieramy wykończenie oświetlenia. W ten sposób ocieplimy wnętrze – dodaje architektka. Kolor do wnętrza można wprowadzić również poprzez odpowiednio dobraną ceramikę. Producenci proponują bogaty wybór kolorów. Ważne jest, by umywalka oraz miska WC były spójne z paletą kolorystyczną, a nie wybijały się na pierwszy plan.

Łazienka
Autor: serwis prasowy Marazzi Na zdj. kolekcja płytek gresowych „Cementum”, Marazzi.

W pełnym słońcu

Onyks to twardy, lecz bardzo kruchy materiał wykończeniowy. Jego najistotniejszą cechą jest przezierność. W aranżacjach wnętrz zazwyczaj zostaje podświetlony, co w pełni eksponuje jego nieziemską urodę. Bardzo często wykorzystywany jest w wykończeniu łazienki, np. jako ściana kabiny prysznicowej. – Onyks występuje w wielu kolorach. Najpopularniejszy jest w odcieniu złoto-miodowym, lecz w naszych salonach można kupić także onyks zielony, biały, niebiesko-brązowy – wymienia Renata Zdrojewska z Interstone. Do Polski onyks importowany jest z Iranu, RPA i Chin w formie polerowanych płyt o grubości dwóch centymetrów. – Należy pamiętać, że jest to skała wrażliwa na środki czystości, więc nie można zapomnieć o odpowiedniej impregnacji. W przypadku onyksu sprawdza się woskowanie, co zapobiega osadzaniu się osadów z wapna czy mydła – dodaje ekspertka.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Gessi Na zdjęciu: aranżacja marki Gessi „Hi-Fi Eclectic”.
Nasi Partnerzy polecają