Monika Komalska - właścicielka showroomu YAK Living Space Experience opowiada o tegorocznych targach w Mediolanie.

Chcemy bardziej analogowych wnętrz, ale z nowoczesnym krwiobiegiem i mądrymi rozwiązaniami — mówi Monika Komalska. Właścicielka showroomu YAK Living Space Experience opowiada o trendach w smart-rozwiązaniach do wnętrz w kontekście tegorocznych targów supersalone w Mediolanie.

- Wrześniowe targi supersalone w Mediolanie pozwoliły nam w końcu, po blisko dwóch latach przerwy, przyjrzeć się bliżej trendom i innowacjom do wnętrz. Mnie szczególnie interesowały rozwiązania, które (niekoniecznie z wykorzystaniem elektroniki) sprawiają, że dom żyje razem z nami - mówi Monika Komalska. Możliwości technologii i automatyki są coraz powszechniej wykorzystywane w kuchni. Mediolańskie „supersalone” tylko to uwidoczniły — na ekspozycjach marek kuchennych techniczne nowinki były najmocniej zaakcentowane. Rośnie znaczenie i rola kuchennej wyspy. Specjalne systemy przesuwnych blatów pozwalają zintegrować w niej jeszcze więcej funkcjonalności i elastycznie poszerzać przestrzeń roboczą. Coraz bardziej pomysłowe jest integrowanie w niej schowków i magazynów. Odkrywamy, że przestrzeń pod blatem można wykorzystać nie tylko do szafek. Wydaje mi się, że w tej części kuchennego świata w najbliższych latach możemy liczyć na najwięcej innowacji. Wyspa stanie się nie tylko centrum kuchennej pracy, ale też głównym punktem dowodzenia- podsumowuje.

Supersalone 2021
Autor: HSH PR Supersalone 2021

Bardzo wyraźnie dążymy do tego, by elektronika i różne techniczne nowinki nie rzucały się w oczy - podkreśla Monika Komalska. - Może chcemy jeszcze na chwilę zachować swój stary, w pełni analogowy świat? Poudawać, że obywamy się w domu bez technologii. Zarazem doskonale wiemy, że to nieprawda i że bez niej żyłoby się nam dużo mniej wygodnie. Niemniej, pewne elementy znikają z pola widzenia: panele sterujące, urządzenia elektroniczne. A nawet nieelektroniczne, sprytne rozwiązania - przybywa rozkładanych blatów, chowanych łóżek, domowych przestrzeni pracy tymczasowej, które znikają gdy nie są potrzebne. Chowamy je w ścianach, meblach, w zabudowie. W showroomie YAK Living Space Experience rozmawiamy z architektami i projektantami o tym, jak tego dokonać. Szczęśliwie współczesne rozwiązania smart home i smart building są coraz bardziej kompaktowe i łatwe do wizualnej adaptacji w niemal każdej stylistyce wnętrza - dodaje. 

Supersalone
Autor: Hsh/serwis prasowy

- Myślę, że istotę systemów automatyki budowlanej dla współczesnej architektury świetnie pokazała marka Jung. Firma przygotowała wraz ze studiem raumkontor instalację na Brera Design Week. To wydarzenie, odbywające się razem z targami „supersalone”, ożywia najbardziej designerską dzielnicę miasta. W piwnicy jednej z kamienic Jung - partner showroomu YAK Living Space Experience - pokazał… serce. Mogliśmy zejść do podziemi budynku, wejrzeć w jego trzewia i wsłuchać się w rytm całości. Bicie serca, odgłosy życia. Instalacja - stworzona z produktów marki i różnorodnych artefaktów, operowała mrokiem, czerwienią, lustrami i hipnotycznym dźwiękiem. Pokazywała, że choć często tego nie widzimy, to dom jest skomplikowaną maszynerią. A rozwiązania smart home i smart building nie tylko podtrzymują jego funkcjonowanie, ale też napędzają życiodajny obieg. W końcu o powrót do życia chodziło w tym roku w Mediolanie - wspomina właścicielka  showroomu YAK Living Space Experience

Właścicielka  showroomu YAK Living Space Experience  - Monika Komalska
Autor: serwis prasowy
Nasi Partnerzy polecają