Takiej kuchni nie powstydziłby się najlepszy szef kuchni. Projekty dla wymagających

Funkcjonalność i estetyka – nierozłączna para biorąca kuchnie we władanie. Nie opierajmy się tej inwazji. Dzięki niej powstanie przestrzeń na miarę naszych potrzeb, z meblami idealnie dopasowanymi do powierzchni, którą dysponujemy, i gustu domowników. Bo kuchnia powinna cieszyć!

Lubimy spędzać czas w kuchni – niezależnie od tego, czy w niej gotujemy, czy prowadzimy wieczorne rozmowy z najbliższymi. To serce domu, przestrzeń oswojona i bezpieczna. Ostatnio spędzamy w domach jeszcze więcej czasu, i więcej też gotujemy. Tym bardziej chcemy się czuć w kuchni dobrze i swobodnie. Aby tak było, podczas projektowania wnętrza musimy pamiętać o ergonomii, dzięki której kuchnia będzie dopasowana do potrzeb domowników i zapewni nam komfort pracy.

Funkcjonalność warto połączyć z estetyką. Stajemy się coraz bardziej wymagający – stawiamy na wysoką jakość i szlachetność materiałów, trwałość. Lubimy drewno i naturalny kamień. Coraz częściej też skłaniamy się ku kuchniom otwartym na salon, a na granicy stref pojawia się multifunkcjonalna wyspa. Prym wiedzie minimalizm, ale w wersji ciepłej, przyjemnej, wprowadzającej spokój, a nie sterylność.

Ukrywamy wszystko, co się da, a nawet dajemy sobie możliwość całkowitego schowania przestrzeni roboczej za dekoracyjnymi, drewnianymi panelami. Prosta, elegancka forma zwartej zabudowy ułatwia utrzymanie porządku. Wspomagają nas też wbudowane systemy ułatwiające opanowanie chaosu kuchennego – carga, organizery, szafy-spiżarnie czy wysuwane półki.

Moc natury

Model „Dinesen” Garde Hvalsøe to kuchnia na zamówienie, wykonywana na wymiar. Jest zbudowana z wyselekcjonowanych desek dębowych na ramie z woskowanej surowej stali z mosiężnymi detalami.

Meble kuchenne
Autor: serwis prasowy marki Garde Hvalsøe

Minimalistyczna przytulność

Drewniane meble firmy Dica ze sprzętem w zabudowie i przeszkloną podświetloną witryną oraz wyspa robocza zintegrowana ze stołem. Luksus powiązany z prostotą, trwałością i funkcjonalnością.

Meble kuchenne
Autor: serwis prasowy dica.es

Reprezentacyjna

Kuchnia Z1 marki ZAJC – fronty szaf i wyspy pokryte zostały błyszczącym białym lakierem, blat z ciemnoszarego kamienia Basaltina. W wąskim boku siedmiometrowej wyspy – przeszklona z trzech stron, podświetlana ledowo szuflada-witryna. Model Z1 ma stonowany, elegancki charakter i świetnie sprawdza się w kuchniach otwartych.

Meble kuchenne
Autor: serwis prasowy marki Zajc

Klasa integracyjna

„The 50’s”, proj. García Cumini, łączy różne domowe przestrzenie. Wersja dwustronna idealnie pasuje jako mebel graniczny między kuchnią a salonem czy jadalnią. Głębokie moduły umożliwiają symetryczną funkcjonalność.

Meble kuchenne
Autor: serwis prasowy cesar.it

Kojąca zmysłowość

Kolekcja mebli kuchennych „Marrone” firmy Halupczok to połączenie antycznego brązu i marmurowego dekoru. Kuchnia z wyspą dyskretnie połyskuje zatopionymi w lakierze drobinkami brązu.

Meble kuchenne
Autor: serwis prasowy meble-halupczok.pl

Czysty minimalizm

Modułowa kuchnia „36e8”, Lago, z frontami wykonanymi z barwionego szkła umożliwia stworzenie zestawu skrojonego na miarę. Dotyczy to także wyspy, która – wsparta na szklanych nóżkach – wygląda, jakby lewitowała.

Meble kuchenne
Autor: serwis prasowy lago.it
kuchnie po roku 2020
EWELINA DEKORDY, specjalista ds. marketingu w firmie Halupczok, meble-halupczok.pl
EWELINA DEKORDY, specjalista ds. marketingu w firmie Halupczok, meble-halupczok.pl

W roku 2020 przenieśliśmy gros życiowych aktywności do domów, na aranżację których spojrzeliśmy surowszym okiem. Oczekujemy cech ułatwiających funkcjonowanie w stałym otoczeniu, takich jak multifunkcjonalność zastosowanych rozwiązań oraz maksymalny ich komfort. Odpowiedzią na rosnące wymagania wobec wnętrz kuchennych stały się mobilne systemy dające swobodę wyboru funkcji, przy jednoczesnym zapewnieniu estetycznej różnorodności. Elektrycznie wysuwane nadblatowe półki i barki, mobilne stoliki kawowe łączące funkcje miejsca do relaksu i pracy zawodowej oraz wysuwane z wyspy kuchennej blaty doskonale wpisują się w ten trend. Ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się zmniejszyły możliwości kontaktu z naturą, co znacząco wpłynęło na podniesienie rangi mebli kuchennych wyposażonych w miniogródki. Hodowla kwiatów i aromatycznych ziół w specjalnie przeznaczonej do tego wnęce umieszczonej w wyspie kuchennej pozwala na stałe przenieść przyrodę do wnętrza domu i cieszyć się nią na co dzień.

W kuchni ważna jest wygoda. W trakcie gotowania nie mamy czasu na szukanie łyżek, pokrywek czy przypraw, bo bywa, że sekundy dzielą nas od kulinarnej katastrofy. Dlatego niezwykle istotne jest takie zorganizowanie strefy przechowywania, aby – choć niewidoczna – była łatwo dostępna i umożliwiała szybkie odnalezienie potrzebnych rzeczy.

Optymalizacja

System wysuwanych koszy do szafek narożnych (i dolnych, i górnych), zwany Le Mans, umożliwia łatwy i wygodny dostęp do dużych naczyń. Kuchnia „Ego” Febal Casa.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy febalcasa.com

Nic nie zginie w zakamarkach

Obszerne i pakowne cargo „Tandem” firmy Peka, w którym w wygodny sposób umieścisz produkty zarówno na drzwiach, jak i półkach wewnętrznych, które podczas otwierania szafy przybliżają się.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Peka

Wymarzony porządek

Szuflady „Matrix” firmy Häfele łączą ergonomię z estetyką. Mieszczą się w nich produkty spożywcze, akcesoria i sprzęt kuchenny. Mają duży udźwig, funkcjonalne prowadnice i modne kolory.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki hafele.pl