Przedpokój w bloku: jak go urządzić? Porady i inspiracje
Mały lub wąski przedpokój w bloku bywa problematyczny podczas urządzania. Przyda się wówczas znajomość wnętrzarskich trików, które pomogą go optycznie porzerzyć i dodadzą mu głębi. Sprawdź, jak urządzić przedpokój w bloku - proponujemy kilka pomysłów.
Autor: Mariusz Bykowski
Spis treści
- Przedpokój w bloku: funkcjonalny i wygodny
- Przedpokój w bloku: jaka podłoga?
- Przedpokój w bloku: kolory
- Aranżacje przedpokoju w bloku: zobacz ZDJĘCIA
Urządzając przedpokój w bloku, zdecydujmy się raczej na zestawy mebli z jednej kolekcji - wnętrze będzie wtedy spojne i unikniemy chaosu. Przedpokój to dla dobrych obserwatorów niemal zawsze zwiastun tego, czego można spodziewać się po reszcie mieszkania. Jednak dobrze urządzony przedpokój, nawet pomimo otwarcia na salon, broni swojej niezależności. Postawienie czytelnej granicy, a zarazem nawiązanie do charakteru innych pomieszczeń to zazwyczaj najtrudniejsza kwestia przy urządzaniu przedpokoju. Najprostszym i na ogół skutecznym zabiegiem strefującym w aranżacji wnętrz jest zróżnicowanie materiałów na podłodze w przedpokoju i salonie.
Nie przegap: Przedpokój - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>
Przedpokój w bloku: funkcjonalny i wygodny
W małym lub wąskim przedpokoju w bloku powinniśmy zdecydować, czy ma on służyć wieszaniu nakryć wierzchnich, przejściu do innych pomieszczeń, czy na przykład przechowywaniu obuwia w pojemnych szafkach. W wąskim przedpokoju w bloku możemy się zdecydować na meble kompaktowe – zajmujące niewiele miejsca, składane lub przytwierdzane do ścian – wieszaki, siedziska itp. Takie meble nie będą zabierać miejsca w przedpokoju, ponieważ rozłożymy je tylko wtedy, gdy będą potrzebne – na przykład siedzisko do założenia butów.
W przedpokoju w bloku możemy zastosować także duże lustra, które pomogą poszerzyć optycznie przestrzeń. W wąskim przedpokoju sprawdzi się również fototapeta na jednej ze ścian, która doda wnętrzu głębi.
Przedpokój w bloku: jaka podłoga?
W przedpokoju w bloku doskonale sprawdzą się płytki gresowe. Gres jest odporny na ścieranie, wilgoć, nie ulega zarysowaniom i łatwo go utrzymać w czystości. W strefie dziennej można zastosować wiele innych materiałów wykończeniowych na podłodze. Ciekawy efekt w aranżacji przedpokoju połączonego z salonem daje zestawienie kontrastowych elementów – zarówno pod względem formatów, jak i kolorystyki. Dla dużych, gładkich i ciemnych płyt w przedpokoju przeciwwagą będą drobne deszczułki drewna egzotycznego w jasnym, szlachetnym odcieniu w salonie. Drewno jest ciepłe w dotyku i ma naturalny wygląd. A rysunek cienkich pasków nadaje aranżacji wnętrza nowoczesny rys.
Zobacz też: Podłogi drewniane czy panele podłogowe? >>>
Przedpokój w bloku: kolory
Na przykład do jasnej barwy drewnianej posadzki w salonie może nawiązywać delikatnie rozbielony, waniliowy odcień ścian w przedpokoju. Kolorystyczny sojusz w aranżacji przedpokoju i salonu wzmocnią meble i detale: w salonie poduszki, fotel, kanapa i dywan, a w przedpokoju - otwarta, wbudowana szafa z lakierowanej płyty MDF. Elegancką, stonowaną paletę według upodobań można przełamać kroplą subtelnego koloru, np. pudrowego różu.
Aranżacje przedpokoju w bloku: zobacz ZDJĘCIA
W galeriach zdjęć znajdziesz pomysłowe aranżacje przedpokoju. Poszukaj w nich inspiracji!
Autor: materiał prasowy Górna Półka
Pomysły na przedpokój w bloku. Zdjęcia
Autor: materiały prasowe IKEA
Wycieraczka z trawy morskiej.
Autor: materiały prasowe Szynaka Meble
Meble do przedpokoju "Nolan" - Szynaka Meble
Autor: Shoko design
W aranżacji przedpokoju ważne jest, by stylistycznie nawiązywał on do reszty mieszkania. Możemy to potraktować bardzo symbolicznie. Zwykła szafka na buty czy kilka dodatków, umiejętnie zastosowanych, mogą zaciekawić gości, którzy z przyjemnością wejdą do dalszej części mieszkania.