Aranżacja salonu: kamień na ścianie. Salon w stylu eko

2013-01-03 15:35

Kamień w salonie nawiązuje do stylu eko. Kamień na ścianie i drewno na podłodze w aranżacji salonu to dobre połączenie dla osób ceniących przytulne wnętrza i styl eko. Salon w przyjaznej bazie kolorów ziemi sprawia, że mieszkanie jest harmonijne i spójnie urządzone. Sprawdź, jaki kamień wybrać do aranżacji salonu?

Spis treści

  1. Kamień w salonie: kolory natury
  2. Kamień w salonie: styl eko
  3. Kamień na ścianie i podłodze: która okładzina kamienna jest najtrwalsza?
  4. Kamień w salonie - GALERIE ZDJĘĆ

W salonie panuje atmosfera spokoju i relaksu. Tworzą ją konsekwentnie wprowadzone barwy natury. W aranżacji salonu zwraca uwagę ściana wyłożona płytkami trawertynu. Tak zastosowany kamień na ścianie tworzy wystrój i klimat salonu. Po bokach dekoracyjna kamienna ściana została oświetlona, co daje niezwykły efekt, zwłaszcza wieczorem. Ten salon wpisuje się w styl eko.

Zobacz: Styl ekologiczny we wnętrzach: inspiracje i pomysły >>>

Kamień w salonie: kolory natury

Aranżacja salonu miała stworzyć jasne, funkcjonalne wnętrze w nowoczesnym stylu. Dla właścicieli najważniejsza była duża, otwarta przestrzeń dzienna, więc architektka zaproponowała połączenie kuchni z salonem. Po ustaleniu układu wnętrz przyszła kolej na zaplanowanie kolorystyki. Na ścianach w salonie pojawiły się ciepłe szarości, a w całym wnętrzu, zaprojektowano tak samo wykończoną podłogę, aby podkreślić efekt przestronności. Kolor jasnej Deski Barlineckiej nawiązuje do dekoracyjnej ściany z kamienia w salonie, a równocześnie podkreśla nowoczesny charakter mieszkania. Kamień na ścianie tworzy styl eko.

Przeczytaj: Salon w ekologicznym stylu: meble, dodatki, aranżacje >>>

Kamień w salonie: styl eko

Aranżacja salonu ze ścianą z kamienia nadaje pokojowi surowości, ale również podkreśla ekologiczny styl wnętrza. Duża sofa, której pokrycie przypomina grubo tkany len, doskonale pasuje do eko wystroju salonu i reszty mieszkania. Jasnozielone elementy dekoracji nadają salonowi świeżości i nawiązują do podobnych akcentów kolorystycznych w całym domu. Naturalne drewno, odcienie szarości i beżu w aranżacji salonu to sprawdzone połączenie dla osób ceniących klasyczne przytulne wnętrza. Przyjazna baza kolorów ziemi, zdjęcia natury sprawiają, ze mieszkanie jest harmonijne i spójnie urządzone.

Więcej: Trendy: przytulny dom. Miękkie tkaniny, wygodne siedziska, łóżka z zagłówkiem >>>

Kamień na ścianie i podłodze: która okładzina kamienna jest najtrwalsza?

W wystroju wnętrz najczęściej wykorzystuje się sześć rodzajów kamieni naturalnych: granit, marmur, piaskowiec, łupek, trawertyn i wapień.

Kamień na ścianie: granit. Granit jest najtwardszym, a co za tym idzie – najwytrzymalszym kamieniem z tej grupy, dlatego wykonane z niego okładziny mogą służyć bardzo, bardzo długo. Ponadto, jest on kamieniem nienasiąkliwym (nie wchłania płynów ani wilgoci), więc doskonale nadaje się do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka. Jest też najbardziej odporny na zabrudzenia (nie wchłania nawet tłuszczów!), dzięki czemu z powodzeniem można go wykorzystywać w pomieszczeniach narażonych na działanie różnych czynników zanieczyszczających.

Kamień na ścianie: marmur. Marmur jest kamieniem bardziej miękkim niż granit, dlatego też jest w większym stopniu narażony na ścieranie się, rysowanie i matowienie. Wymaga więcej uwagi i pielęgnacji, jednak, przy odpowiedniej konserwacji, jako kamień na podłodze czy na ścianie w łazience lub kuchni sprawdza się prawie tak dobrze jak jego odporniejszy kolega.

Okładziny kamienne z piaskowca są porowate i nasiąkliwe, ciężko je więc umyć, nie nadają się również do pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza. Dobrze radzą sobie natomiast jako okładzina ścienna w takich pomieszczeniach jak salon czy sypialnia.

Kamień na ścianie: łupek. Łupek jest zarówno nienasiąkliwy, jak i odporny na ścieranie, znakomicie sprawdza się więc jako materiał na posadzki w przedpokojach i pokojach dziennych.

Kamień na ścianie: trawertyn i wapień. Ze względu na to, że trawertyn cechuje się bardzo dużą porowatością, okładziny wykonane z tego kamienia należy odpowiednio zaimpregnować – zabezpieczyć żywicą, przezroczystym silikonem lub masą kamieniarską i wypolerować. To samo dotyczy okładzin z wapienia. Dzięki tym zabiegom, powierzchnie trawertynowe i wapienne są łatwe do utrzymania w czystości. Wapień jest najbardziej miękki ze wszystkich wymienionych rodzajów kamienia, głównie nadaje się więc jako materiał na okładziny ścienne. Trawertyn jest odporniejszy, jednak mimo wszystko nie stanowi najlepszego wyjścia do kuchni czy łazienki – najlepiej używać go w salonach i sypialniach.

Nie przegap: Kamień na ścianie i na podłodze: trwałość okładzin kamiennych GALERIA >>>

Kamień w salonie - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz inspirujące galerie zdjęć, które prezentują stylowe i modne wnętrza z kamieniem na ścianach. Przekonaj się sam, jak ten element dekoracyjny prezentuje się w aranżacji wnętrz.

Polecamy: Styl ekologiczny w aranżacji wnętrz: poznaj jego zasady >>>

Nasi Partnerzy polecają