Domowy kącik do pracy: 10 pomysłów na aranżację gabinetu w ukryciu
Domowy kącik do pracy to strefa absolutnie niezbędna w każdym wnętrzu mieszkania. Niezależnie od metrażu wnętrza, miejsce na minigabinet znaleźć się musi. Jeśli nie możecie pozwolić sobie na aranżację pokoju do pracy z prawdziwego zdarzenia, zapoznajcie się z pomysłowymi rozwiązaniami na aranżację kącika do pracy w ukryciu.
Autor: Mariusz Bykowski
Decydując się na wydzielenie kącika do pracy w otwartym wnętrzu, np. w salonie, warto dopasować stylistykę miejsca pracy do aranżacji wnętrza.
Spis treści
- Kącik do pracy: pomysłowe triki na „niewidzialne" miejsce pracy
- Domowy gabinet: mały kącik w małym mieszkaniu
Kącik do pracy, niezależnie od jego charakteru, to strefa niezbędna w każdym mieszkaniu. Dla jednych, jego rolę będzie pełnił klasyczny kącik komputerowy, dla innych będzie to miejsce z maszyną do szycia, dla kolejnych – strefa, w której powstawać będzie najpiękniejsze i najoryginalniejsze rękodzieło. Nie każdy metraż mieszkania pozwala jednak na zaaranżowanie gabinetu z prawdziwego zdarzenia. Prezentujemy 10 aranżacji z praktycznym kącikiem do pracy, który powstał w estetycznym ukryciu.
Kącik do pracy: pomysłowe triki na „niewidzialne" miejsce pracy
Kącik do pracy zaaranżowany w ukryciu to pomysłowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w małych wnętrzach. W tej roli może występować mobile, czy też składane stanowisko pracy, które w razie potrzeby możemy złożyć i schować w domowym schowku. Świetnym pomysłem są też zabudowy meblowe z wysuwanym blatem, który na co dzień będzie pełnił funkcję pełnowartościowego biurka, a po pracy zostanie estetycznie wsunięty w zabudowę. Nie zapominajmy o najprostszych i najbardziej oczywistych rozwiązaniach. Dysponując nawet niewielką wnęką w salonie, czy też w sypialni, możemy praktycznie i estetycznie zagospodarować ją na niewielką strefę pracy. Często spotykanym rozwiązaniem są mini gabinety, które ukryte są na przykład za drzwiami szafy. Urządzony we wnęce kącik do pracy możemy także przysłonić eleganckim parawanem, który to cieszy się coraz większą popularnością w aranżacji wnętrz.
Domowy gabinet: mały kącik w małym mieszkaniu
Wybierając miejsce, które docelowo stanie się domowym kącikiem do pracy, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację względem innych pomieszczeń w mieszkaniu. Jeśli tylko to możliwe, wybierzmy miejsce z dala od ciągów komunikacyjnych, które zagwarantuje nam ciszę i spokojne chwile, w których oddamy się pracy. Stanowisko komputerowe najlepiej zlokalizować przodem lub bokiem do okna. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że w monitorze komputera nie będzie odbijało się światło słoneczne, a stanowisko pracy będzie jednocześnie maksymalnie doświetlone. Jeśli mamy możliwość wyboru pomieszczenia, w którym zaaranżujemy niewielki kącik do pracy, starajmy się unikać jednak sypialni. To wnętrze ma kojarzyć się z odpoczynkiem i relaksem, a nie z miejscem pracy. Jeśli jednak nie mamy innego wyboru, oddzielmy kącik do pracy ażurowym regałem, niewielką ścianą, czy chociażby wspomnianym wyżej parawanem.