Jak odnowić stara meblościankę?
Meblościanka, uważana za królową PRL-u jest bardzo wielofunkcyjna, a dzięki odpowiedniej aranżacji może stać się wdzięcznym meblem, pasującym do nowoczesnych wnętrz. Prezentujemy Wam trzy pomysły, jak odnowić starą meblościankę!
Autor: Mariusz Bykowski
Spis treści
- Jak odnowić starą meblościankę
- Pomysł na stara meblościankę
- Pomysł na starą meblościankę modernistycznej odsłonie!
- Sprawdź pomysły na wnętrza z elementami z czasów PRL w GALERII!
Stare meble mogą zyskać nowe życie dzięki odpowiedniej aranżacji. Jak się okazuje kultowa meblościanka z czasów PRL-u po kilku zmianach będzie wdzięcznym meblem doskonale pasującym do nowoczesnych wnętrz. Stara meblościanka może służyć jako regał z półkami na książki lub ścianka działowa. Zanim zdecydujecie się pozbyć starych mebli, które wydają się nudne, dobrze to przemyślcie!
Jak odnowić starą meblościankę
Stara meblościanka zyska nowe życie jeśli zdejmiemy z niej drzwiczki i pomalujemy ją na biało. Typowa zabudowa z czasów PRL-u zmieni się w wielofunkcyjny, lekki mebel oparty na białym stelażu, gdzie części z ubraniami zostały przesłonięte taflami półprzezroczystego poliwęglanu. Z meblościanki usunięto również cały tył, dzięki czemu całość wydaje się lekka i przestronna. Tego typu mebel doskonale sprawdzi się w sypialniach urządzony w stylu glamour i romantycznym.
Pomysł na stara meblościankę
Stara meblościanka nadal może być jednym z elementów aranżacji salonu. Wystarczy, że okleimy ją tapetą. Fototapeta z przedstawieniem lasu prześwietlonego słońcem wprowadza bardzo konkretny nastrój i sprawia, że dawny salon nabierze nowego charakteru. Do nowej aranżacji pasuje szara sofa i drewniany stolik, które doskonale komponują się z odnowionym meblem. W roli dodatków świetnie sprawdzą elementy z naturalnych materiałów jak wiklina, drewno czy szkło. Nawiązują one do nuty przyrodniczej panującej we wnętrzu.
Pomysł na starą meblościankę modernistycznej odsłonie!
Jeśli mebel z czasów PRL-u składa się z oddzielnych elementów możemy potraktować je jako oddzielne półki i szafki. W ten sposób zamiast meblościanki, która zajmuję nam powierzchnię jednej ściany otrzymamy prostokątne kubiki, które możemy powiesić w dowolnie wybranym przez nas wnętrzu. Stworzą one idealne wyposażenie gabinetu, pracowni lub pokoju dziecięcego. Wystarczy, że pomalujemy je na mocne kolory i powiesimy na ścianie, a wnętrze nabierze młodzieżowego charakteru. Elementy z szufladami mogą posłużyć nam za praktyczne kontenerki lub szafki nocne. Wystarczy, że dokręcimy do nich kółka, a staną się bardziej mobilne.
Sprawdź pomysły na wnętrza z elementami z czasów PRL w GALERII!
Autor: Yassen Hristov
Bibliotekę zaprojektowano tak, by było dużo miejsca na sprzęt audio. Fornirowany drewnem orzecha amerykańskiego mebel doskonale współgra z orzechowym stołem marki Zeitraum. Staroświecką atmosferę podkreśla wylicytowana na Allegro komoda w stylu art déco. Projekt lampy „Toio” marki Flos, która oświetla przejście do holu, pochodzi z 1962 roku i jest dziełem słynnych braci Castiglioni.
Autor: materiały prasowe Scandinavian Living
System modułowy jest bardzo prosty w montażu. Elementy są utrzymywane na miejscu za pomocą podstawy - metalowych bocznych paneli. Uzupełniają go drewniane półki, moduły i pojemniki. Do wyboru jest sporo zestawów kolorystycznych, zarówno paneli, jak i półek, a nawet wersja z plexi. Na Stringu postawisz płyty CD, DVD, książki, perfumy, wyeksponujesz pamiątki z wakacji, a w rozsuwanych modułach schowasz wszystkie ważne dokumenty.